Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Poslanecká sněmovna ani ve čtvrtek nepustila návrh státního rozpočtu do druhého čtení

Ikona

22. října 2009 - PRAHA | Poslanecká sněmovna (PS) ani ve čtvrtek nepustila návrh státního rozpočtu do druhého čtení, jednání budou pokračovat v pátek od devíti hodin. Poslanci o návrhu jednají již celkem více než osm hodin. První čtení návrhu zákona o státním rozpočtu pro rok 2010 začalo již ve středu a pokračovalo i ve čtvrtek dopoledne.

Bém řešil černou stavbu svého známého. Lobboval?

Ikona

22. října 2009 - PRAHA | Pražský primátor a vlivný člen ODS Pavel Bém lobboval za projekt svého známého, podnikatele Zbyňka Kareše. Píše o tom ve čtvrtečním vydání deník MF DNES. Kareš Bémovi velmi výhodně pronajímá vilu v pražských Vokovicích. Zbyněk Kareš se dostal do problémů v Pardubicích. Rozhodl se tam postavit obří logistické centrum za miliardu korun.

DOKUMENT: Projev Jana Fischera ve sněmovně a priority jeho kabinetu

Ikona

21. října 2009 - PRAHA | Středeční text projevu ministerského předsedy Jana Fischera ve sněmovně, ve kterém představil priority své vlády až do řádných voleb v roce 2010. Text zveřejnil Úřad vlády na svých stránkách.

CVVM: Volby by vyhrála ČSSD, ODS ztrácí šest procent

Ikona

21. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Pokud by se předčasné volby do Poslanecké sněmovny konaly letos na podzim, ČSSD by v nich podle aktuálního říjnového výzkumu CVVM zvítězila se ziskem 32 procent hlasů. Druhá by skončila ODS, které by svůj hlas dalo 26 procent lidí. Na třetím místě by skončili komunisté se ziskem 15 procent hlasů, na čtvrtém TOP 09 se 14 procenty.

Janota ve sněmovně představil návrh státního rozpočtu na rok 2010

Ikona

21. října 2009 - PRAHA | Ministr financí Eduard Janota představil ve čtvrtek na zasedání poslanecké sněmovny návrh státního rozpočtu na rok 2010. Návrh zákona počítá se schodkem veřejných financí 162,7 miliardy korun. V příštím roce přibude do státní kasy 1 022 miliard korun, z ní se ale rozkutálí o 162,7 miliardy více, tedy 1 184,7 miliardy.

Reinfeldt: Pokud Češi dostanou výjimku, Lisabon ratifikují

Ikona

21. října 2009 - BRUSEL | Česká republika ratifikuje Lisabonskou smlouvu, pokud Evropská unie vyhoví českému prezidentovi Václavu Klausovi v jeho žádosti o výjimku z listiny základních práv. Ve středu to prohlásil švédský premiér a předseda Evropské rady Fredrik Reinfeldt, informuje agentura Reuters.

Evropská komise se zastala Česka, hrozí vízy pro kanadské diplomaty

Ikona

20. října 2009 - BRUSEL | Evropská komise ve své úterní zprávě vyzývá Kanadu, aby do konce roku přehodnotila víza pro Čechy. V opačném případě vyzve státy Evropské unie, aby zavedly víza pro kanadské diplomaty. "Ministerstvo zahraničních věcí oceňuje přístup Evropské komise, která vyváženě hodnotí příčiny situace i postup České republiky a Evropské unie v reakci na zavedení kanadských víz," uvádí ministerstvo zahraničí v prohlášení.

Wolf: Ti, kdo vytvářejí moji kauzu, jsou velcí hráči z Ostravska

Ikona

20. října 2009 - PRAHA | Poslanec Petr Wolf (nestr.) na úterní tiskové konferenci uvedl, že kauza vedená proti němu ohledně zneužití státních dotací je pouze uměle vytvořenou osobní mstou "velkých stranických hráčů" z Ostravska. Wolf si také stěžuje, že sám nemá k informacím o svém případu přístup.

Profil: Do Prahy míří ostřílený Joe Biden

Ikona

19. října 2009 - PRAHA | Joe Biden, americký viceprezident a pravá ruka Baracka Obamy, přiletí ve čtvrtek na dvoudenní návštěvu Česka. Během jednání s premiérem Janem Fischerem a prezidentem Václavem Klausem bude vysvětlovat odstoupení USA od původní smlouvy o radaru a prosazovat nové plány protiraketového systému.

Zelení připravují kompetenční žalobu na prezidenta

Ikona

19. října 2009 - PRAHA | Pokud říjnový summit EU nevyřeší požadavky prezidenta Václava Klause a ten neratifikuje Lisabonskou smlouvu, podá Strana zelených kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu. V pondělí o tom informovalo Rádio Česko. "Ústavní soud by měl v této věci podle nás jasně konstatovat, že není v tuto chvíli pravomocí prezidenta z Ústavy takovéto podmínky vznášet.

Česká Ústava má bílá místa, která Klausovi umožňují nepodepsat Lisabon

Ikona

19. října 2009 - PRAHA |- Předseda ODS Mirek Topolánek na pondělní tiskové konferenci řekl, že v české Ústavě existují bílá místa, která umožňují prezidentu navzdory vůli Parlamentu nepodepsat Lisabonskou smlouvu. Ta místa by ovšem podle Topolánka neměl zaplňovat právě Klaus, protože jeho podpis by měl být jen formalita.

Strana výpisu

... 766 ...