Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Gepardice v pražské zoo přeskočila plot za psem

Ikona

22. ledna 2010 - PRAHA | Osmnáctiletá gepardí samice v pátek odpoledne přeskočila plot svého výběhu a utekla z něj, pravděpodobně ji k tomu vyprovokoval pes návštěvníka zoologické zahrady, po chvíli skočila zase zpět. Gepardi budou dočasně umístěni ve svém zázemí do té doby, než bude zvýšen zábran u jejich expozice, informovala pražská zoo na svém webu.

Gorila Kijiva čeká v pražské zoo třetí mládě

Ikona

21. ledna 2010 - PRAHA | Pražská zoologická zahrada má dobrou zprávu, gorila Kijiva čeká třetí mládě. Ve čtvrtek to sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Mládě by se mělo narodit v dubnu nebo květnu. Podle poradkyně chovu jsou rizika minimální a porod by měl proběhnout přirozenou cestou. Ředitel zoo Miroslav Bobek by chtěl příchod sourozence Moji a Tatua přenášet na webu.

Rarita! Telecí trojčátka

Ikona

20. ledna 2010 - BRANICE | Naprosto výjimečný porod zažili v Branicíchh na Písecku. Narodila se zde totiž telecí trojčátka, dvě jalovičky a jeden býček. V České republice jde o zcela výjimečný jev. Porod trojčat byl podle ošetřovatelky Aleny Sedláčkové zcela normální. „Všechno to bylo velmi rychlé a bez komplikací. Až jsme se sami divili, jak bezproblémově to šlo, na to, že ta miminka byla hned tři,“ prozradila Jihočeskému Metropolu Sedláčková.

Za posledních 30 let zmizelo z Česka více než 10 milionů ptáků

Ikona

8. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Za posledních 30 let zmizelo z českého území více než 10 milionů ptačích jedinců, ačkoliv u některých druhů populace roste, ubývají ti nejběžnější ptáci. Nejrychleji mizí ptáci zemědělské krajiny a ptáci vázaní na mokřady, informoval místopředseda České společnosti ornitologické Zdeněk Vermouzek. "Nejvíce mizí ptáci zemědělské krajiny, to je způsobeno zemědělskou politikou Evropské unie.

Statečná chovatelka z pražské zoo zachránila život orangutanovi Pagymu

Ikona

8. ledna 2010 - PRAHA | 7. ledna dopoledne došlo v expozici orangutanů pavilonu Indonéská džungle k vážné události, která ale měla šťastný konec. Mladý orangutan Pagy (9 let) využil svých přirozených schopností a vzrostlé vegetace k tomu, aby se pomocí lana a jedné větve palmy (jež byla momentálně vzrostlejší oproti běžné situaci) přehoupl přes vodní příkop na druhý břeh.

Stovka obyvatel psího útulku v Plzni se stěhovala do nových a komfortních prostor

Ikona

5. ledna 2010 - PLZEŇ | Stěhování do nově vybudovaného útulku zažilo v úterý v Plzni sto opuštěných psích obyvatel, kteří až doposud používali provizorní a nyní již nedostačující útulek v Plzni na Valše. Město pro psy vybudovalo v Plzni na Borských polích moderní útulek za 47 milionů korun, řekl v úterý odpoldne šéf útulku Martin Kuna z Ligy na ochranu zvířat.

V jihlavské zoo se narodila první mláďata kosmana stříbrného v Česku

Ikona

2. ledna 2010 - JIHLAVA | Jihlavská zoo se může pochlubit ojedinělým přírůstkem. Jako první v republice se v ní narodila mláďata kosmana stříbrného. Uvedla to mluvčí zoo Kateřina Kosová. "Kromě Jihlavy chová tento druh v ČR pouze Zoo Olomouc, kde se tyto opičky dosud nepodařilo rozmnožit, jedná se tedy o jedinečný odchov," uvedla Kosová.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov spustí nové internetové stránky

Ikona

25. prosince 2009 - CHOMUTOV | Od 1.1. 2010 uvádí Podkrušnohorský zoopark Chomutov do provozu nové webové stránky. Informovala o tom Martina Pelcová, vedoucí propagace. „Budou modernější s atraktivnějším designem, zjednoduší se orientace návštěvníků v jednotlivých sekcích, jejich aktualizace pomocí administrátorů bude prakticky okamžitá,“ řekla Pelcová s tím, že návštěvníci se na webu jako doposud dozví vše potřebnéo zooparku.

Čtveřice nosorožců ze Dvora Králové v pořádku dorazila do Keni

Ikona

20. prosince 2009 - NAIROBI | Čtyři nosorožci bílí, kteří v sobotu opustili zoologickou zahradu ve Dvoře Králové, v neděli ráno v pořádku dorazili do keňské metropole Nairobi. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí zoo Jana Myslivečková, která je v kontaktu s doprovodem zvířat.
"Letadlo bez problémů přistálo v časných ranních hodinách.

Národní park Šumava zahájil společný projekt se Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou a Zoo Plzeň

Ikona

18. prosince 2009 - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | Společný projekt dvou zoo - Ohrada Hluboká nad Vltavou a v Plzni - zahájil šumavský národní park. Nová aktivita v rámci zoologického programu s názvem Tady žiju umožní návštěvníkům podrobnější poznání života zvířat. V Národním parku Šumava mají domov desítky ohrožených živočichů.

Nejvzácnější nosorožci na světě putují z Dvora Králové do Prahy a dál zpět do Afriky

Ikona

18. prosince 2009 - DVŮR KRÁLOVÉ | Čtyři z osmi zbývajících jedinců nosorožce bílého přemístí chovatelé tuto sobotu ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové zpět do volné přírody. Transport začne v sobotu dopoledne přímo v zoo, v pět hodin odpoledene odletí nosorožci z pražského letiště, uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Strana výpisu

... 61