Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

V zimovišti vodních ptáků na řece Berounce v Plzni je hodně živo, přilétlo mnoho cizinců

Ikona

27. ledna 2010 - PLZEŇ | Velmi rušno je v těchto dnech na velkém zimovišti vodního ptactva na okraji Plzně poblíž kostela sv. Jiří. Na nezamrzlé řece Berounce tam zimuje několik stovek vodních ptáků, kde převládají hlavně kachny, informoval šéf záchranné stanice živočichů Karel Makoň. "V zimovišti jsou nyní početná hejna divokých kachen, labutí velkých, kormoránů velkých, morčáků velkých a dalších druhů vodních ptáků.

Pražští hasiči vyjížděli k záchraně racka na Hlávkově mostě

Ikona

23. ledna 2010 - PRAHA | Racek v drátech elektrického vedení u Hlávkova mostu v Praze zaměstnal v sobotu odpoledne hasiče. Informace potvrdil vyšetřovatel pražských hasičů Filip Vojtěchovský. "K tomuto případu jsme vyjížděli s výškovou technikou, protože jinak bychom se k rackovi nedostali," uvedl Vojtěchovský. K místu kuriózní záchrany opeřence se dostavili i záchranáři, policisté a výjezd dopravního podniku.

Gepardice v pražské zoo přeskočila plot za psem

Ikona

22. ledna 2010 - PRAHA | Osmnáctiletá gepardí samice v pátek odpoledne přeskočila plot svého výběhu a utekla z něj, pravděpodobně ji k tomu vyprovokoval pes návštěvníka zoologické zahrady, po chvíli skočila zase zpět. Gepardi budou dočasně umístěni ve svém zázemí do té doby, než bude zvýšen zábran u jejich expozice, informovala pražská zoo na svém webu.

Gorila Kijiva čeká v pražské zoo třetí mládě

Ikona

21. ledna 2010 - PRAHA | Pražská zoologická zahrada má dobrou zprávu, gorila Kijiva čeká třetí mládě. Ve čtvrtek to sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Mládě by se mělo narodit v dubnu nebo květnu. Podle poradkyně chovu jsou rizika minimální a porod by měl proběhnout přirozenou cestou. Ředitel zoo Miroslav Bobek by chtěl příchod sourozence Moji a Tatua přenášet na webu.

Rarita! Telecí trojčátka

Ikona

20. ledna 2010 - BRANICE | Naprosto výjimečný porod zažili v Branicíchh na Písecku. Narodila se zde totiž telecí trojčátka, dvě jalovičky a jeden býček. V České republice jde o zcela výjimečný jev. Porod trojčat byl podle ošetřovatelky Aleny Sedláčkové zcela normální. „Všechno to bylo velmi rychlé a bez komplikací. Až jsme se sami divili, jak bezproblémově to šlo, na to, že ta miminka byla hned tři,“ prozradila Jihočeskému Metropolu Sedláčková.

Za posledních 30 let zmizelo z Česka více než 10 milionů ptáků

Ikona

8. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Za posledních 30 let zmizelo z českého území více než 10 milionů ptačích jedinců, ačkoliv u některých druhů populace roste, ubývají ti nejběžnější ptáci. Nejrychleji mizí ptáci zemědělské krajiny a ptáci vázaní na mokřady, informoval místopředseda České společnosti ornitologické Zdeněk Vermouzek. "Nejvíce mizí ptáci zemědělské krajiny, to je způsobeno zemědělskou politikou Evropské unie.

Statečná chovatelka z pražské zoo zachránila život orangutanovi Pagymu

Ikona

8. ledna 2010 - PRAHA | 7. ledna dopoledne došlo v expozici orangutanů pavilonu Indonéská džungle k vážné události, která ale měla šťastný konec. Mladý orangutan Pagy (9 let) využil svých přirozených schopností a vzrostlé vegetace k tomu, aby se pomocí lana a jedné větve palmy (jež byla momentálně vzrostlejší oproti běžné situaci) přehoupl přes vodní příkop na druhý břeh.

Stovka obyvatel psího útulku v Plzni se stěhovala do nových a komfortních prostor

Ikona

5. ledna 2010 - PLZEŇ | Stěhování do nově vybudovaného útulku zažilo v úterý v Plzni sto opuštěných psích obyvatel, kteří až doposud používali provizorní a nyní již nedostačující útulek v Plzni na Valše. Město pro psy vybudovalo v Plzni na Borských polích moderní útulek za 47 milionů korun, řekl v úterý odpoldne šéf útulku Martin Kuna z Ligy na ochranu zvířat.

V jihlavské zoo se narodila první mláďata kosmana stříbrného v Česku

Ikona

2. ledna 2010 - JIHLAVA | Jihlavská zoo se může pochlubit ojedinělým přírůstkem. Jako první v republice se v ní narodila mláďata kosmana stříbrného. Uvedla to mluvčí zoo Kateřina Kosová. "Kromě Jihlavy chová tento druh v ČR pouze Zoo Olomouc, kde se tyto opičky dosud nepodařilo rozmnožit, jedná se tedy o jedinečný odchov," uvedla Kosová.

Podkrušnohorský zoopark Chomutov spustí nové internetové stránky

Ikona

25. prosince 2009 - CHOMUTOV | Od 1.1. 2010 uvádí Podkrušnohorský zoopark Chomutov do provozu nové webové stránky. Informovala o tom Martina Pelcová, vedoucí propagace. „Budou modernější s atraktivnějším designem, zjednoduší se orientace návštěvníků v jednotlivých sekcích, jejich aktualizace pomocí administrátorů bude prakticky okamžitá,“ řekla Pelcová s tím, že návštěvníci se na webu jako doposud dozví vše potřebnéo zooparku.

Čtveřice nosorožců ze Dvora Králové v pořádku dorazila do Keni

Ikona

20. prosince 2009 - NAIROBI | Čtyři nosorožci bílí, kteří v sobotu opustili zoologickou zahradu ve Dvoře Králové, v neděli ráno v pořádku dorazili do keňské metropole Nairobi. Agentuře Mediafax to potvrdila mluvčí zoo Jana Myslivečková, která je v kontaktu s doprovodem zvířat.
"Letadlo bez problémů přistálo v časných ranních hodinách.

Strana výpisu

... 62