Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

V zimě přikrmujte volně žijící ptactvo, doporučují veterináři

Ikona

3. prosince 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | V zimních měsících by měli lidé myslet na volně žijící ptactvo a přikrmovat ho zrním nebo suchým pečivem, informoval v pátek tiskový mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben. Dodal, že zvýšenou péči by měli majitelé věnovat i svým domácím mazlíčkům, zejména psům ve městech. "Je dobré přikrmovat volně žijící ptactvo, zejména všemožnými semeny či suchým pečivem," řekl Duben. Dodal, že zvířata obvykle povětrnostním vlivům vzdorují od přírody dobře.

Uprchlý opičák se u Poličky procházel po silnici

Ikona

25. listopadu 2010 - POLIČKA | Uprchlý opičák Šimpy, který v červnu společně se samičkou Tatin utekl ze zoologické zahrady na Svatém kopečku u Olomouce, se ve čtvrtek dopoledne procházel po silnici na Poličsku. Dva dopravní policisté jej zahlédli, opičák jim však utekl do lesa, uvedla policejní mluvčí Anna Štegnerová. Policisté opici zahlédli na silnici mezi Baldou a Stašovem. Držel si od nich odstup a později vylezl na strom. Tam jej také policisté vyfotili. Opičák poté slezl ze stromu a utekl do lesa.

Herec DiCaprio věnuje milion dolarů na záchranu tygrů

Ikona

23. listopadu 2010 - WASHINGTON | Americký herec Leonardo DiCaprio v úterý přislíbil Světovému fondu na ochranu přírody (WWF) jeden milion dolarů (18 milionů korun) na záchranu tygrů před vyhynutím. Informovala o tom agentura AFP. "Nelegální zabíjení tygrů pytláky a obchod s částmi jejich těl, masivní úbytek jejich přirozeného prostředí kvůli palmovému oleji, těžbě dřeva a výrobě papíru vedou k postupnému vymírání tygrů," zdůvodnil DiCaprio svoje rozhodnutí v prohlášení.

Krmte v zimě ptáky, ale ne zbytky z kuchyně, upozorňují ornitologové

Ikona

15. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | V zimních měsících lidé často krmí ptáky a pomáhají jim přečkat nejchladnější roční období. Ptákům bychom měli podávat co nejpřirozenější potravu, naopak nevhodné jsou hlavně zbytky z kuchyně, upozornil v pondělí Zdeněk Vermouzek, ředitel České společnosti ornitologické (ČSO). Než začneme ptáky krmit, měli bychom si o nich podle odborníků něco zjistit. Jinak jim můžeme místo pomoci ublížit. "Především zbytky z kuchyně mohou ptákům výrazně uškodit.

Pražská zoo hledá adoptivní rodiče pro svá zvířata

Ikona

12. listopadu 2010 - PRAHA | Pražská zoo hledá v těchto dnech adoptivní rodiče pro své svěřence. Hlavními protagonisty letošní kampaně jsou bércoun skvrnitý, pelikán kadeřavý, volavčík člunozobý, šváb harlekýn a přímorožec beisu, informoval v pátek za zoo Vít Kahle. "Plakáty s těmito zvířaty mohou lidé vidět již nyní na billboardech a citylightech v ulicích Prahy. Jedná se o každoroční kampaň, kdy v posledních dvou měsících roku propagujeme možnost adoptovat zvíře ze zoo," řekl Kahle.

Rapper 50 Cent se má stát kmotrem nosorožce, kterého postřelili pytláci

Ikona

10. října 2010 - JOHANNESBURG | Jihoafrická organizace bojující proti pytlačení chce požádat amerického rappera 50 Centa, aby se stal kmotrem samice nosorožce Phily. Argumentuje tím, že slavný hudebník stejně jako zvíře přežil zásah devíti kulkami, informuje v neděli agentura AFP. "Chtěli bychom jej požádat, zda by se nechtěl stát kmotrem našeho nosorožce, aby tak celosvětově upozornil na problém pytláctví," sdělil Andre Snyman z organizace eBlockwatch.

V EU je ohrožena vyhynutím polovina savců a ptáků, tvrdí odborníci

Ikona

1. října 2010 - EVROPA | Na území Evropské unie (EU) je v současnosti ohrožena vyhynutím zhruba polovina savců a ptáků. Upozorňuje na to nová publikace vydaná v rámci letošního mezinárodního roku biodiverzity, kterou v pátek představila Česká ornitologická společnost (ČOS). Publikace upozorňuje na stále rychlejší vymírání druhů, které se má do poloviny 21. století až zdesetinásobit. Nejvíce ohroženy vyhynutím jsou savci, ptáci, sladkovodní ryby, ale také obojživelníci a plazi.

Na Šumavě se po dlouhé době usadil orel křiklavý

Ikona

24. září 2010 - ŠUMAVA | Na Šumavě se po dlouhé době pravděpodobně znovu usadil orel křiklavý. Zoolog Tomáš Lorenc ze správy NP a CHKO Šumava v pátek odpoledne uvedl, že od roku 2007 obývá Šumavu také orel mořský a lze spatřit i orla skalního. Na území NP a CHKO Šumava je možné pozorovat až tři druhy orlů. "Dříve na Šumavě hnízdil orel křiklavý, jehož poslední hnízdění byla prokázána z jižní části Šumavy v 70. a 80. letech minulého století.

Hřebčínu Kladruby hrozí zánik, pokud nezíská evropské peníze

Ikona

13. září 2010 - KLADRUBY | Celkem 300 milionů korun z evropských fondů nezíská hřebčín Kladruby, hrozí proto, že zanikne. Důvodem je podle informací pondělního vydání deníku E15 neúspěch ministerstva kultury, které z EU nezískalo peníze pro Integrovaný operační program. "V tuto chvíli není žádný konkrétní příslib finančních prostředků, abychom mohli konkrétně uvažovat o vyhlášení další výzvy," vysvětlila Renata Slámková z ministerstva kultury.

Zabití koně mají první pomník. U Slavkova

Ikona

16. srpna 2010 - KOVALOVICE | Umírala na bojištích, aniž by se o nich zmiňovaly učebnice dějepisu. Řeč je o zvířatech, především o koních. Od včerejška mají v České republice svůj první pomník. Má podobu koně právě zasaženého střelou. V pondělním vydání o tom informují Lidové noviny (LN). Sochař Nikos Armutidis jej ztvárnil záměrně bez jezdce, protože právě lidé za smrt koní mohou. Bronzový pomník umírajícího koně v životní velikosti stojí v poli poblíž Staré pošty pozořické u obce Kovalovice nedaleko Brna.

Armáda utracení psů hájí, zároveň ale řeší stížnost

Ikona

11. srpna 2010 - PRAHA | Armáda má jasno: to, že její veterináři utratili dva zdravé psy, které si vojáci přivezli z mise v aghánském Lógaru do Česka, je v pořádku. Případ rozebírá deník na první straně středečního vydání. Přesto ale už začala řešit stížnost, kterou na ministerstvo obrany podali majitelé psů a Nadace pro ochranu zvířat. "Případ prošetřuje inspekce generálního štábu," potvrdili LN pracovníci tiskového odboru ministerstva.

Strana výpisu

... 57 ...