Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Záchranná stanice na Havlíčkobrodsku vrací život týraným koním

15. července 2011 - HAVLÍČKŮV BROD | Zachraňují životy koní, léčí je a zbavují strachu. Parta pražských nadšenců z vlastních peněz vybudovala na Vysočině záchrannou stanici pro týrané koně a snaží se ze smutných zvířecích osudů vykřesat alespoň špetku radosti.

Hroší mládě je na světě

10. června 2011 - PRAHA | Ve středu 8. 6. 2011 se v ZOO Praha v Tróji narodil hrochům Marušce a Slávkovi další potomek. Zoo Praha hrochy obojživelné (Hippopotamus amphibius) chová už od roku 1933. „Mládě se narodilo ve středu v 10,15 hodin a má se k světu.

Ostravská zoo hledá jméno pro malou sloní samičku

25. května 2011 - OSTRAVA | Do výběru jména pro sloní samičku narozenou 12. dubna 2011 v ostravské zoologické zahradě chce zoo zapojit veřejnost. Informovala o tom ve středu mluvčí zahrady Šárka Kalousková. Z návrhů zoo vybere jedno jméno, které zařadí do užší nominace a internetového hlasování.

Neurážejte zvířata označením "mazlíčci", nabádají britští učenci

29. dubna 2011 - OXFORD | Členové Oxfordského centra pro zvířecí etiku doporučují chovatelům, aby přestali nazývat domácí zvířata "mazlíčky", protože je to "urážlivé". Píše to ve čtvrtek webový portál Orange. Profesoři doporučují nazývat je "zvířecími společníky" a jejich majitele "lidskými pečovateli".

Z Česka zmizelo více než 10 milionů ptáků, vsetínská Líska začala s kampaní na jejich záchranu

3. dubna 2011 - VSETÍN | Kampaň na záchranu rychle mizejících ptáků spustilo vsetínské neziskové občanské sdružení Líska, které se zaměřuje na přírodovědné vzdělávání, výchovu a osvětu. V neděli to uvedla mluvčí projektu Michaela Mitáčková a dodala, že v Česku během posledních let ubylo až 10 milionů ptáků.

Senát patrně upraví kvóty pro domorodý lov velryb v Grónsku

15. března 2011 - PRAHA | Horní komora na své 6. schůzi pravděpodobně podpoří úpravu kvót pro domorodý lov velryb v Grónsku v rámci změny harmonogramu Mezinárodní úmluvy o regulaci velrybářství. Změny kvót projednává současně i Poslanecká sněmovna.

V Ostravě se narodilo slůně, poprvé v České republice

Ikona

11. března 2011 - OSTRAVA | Mládě slona se v pátek ráno narodilo v zoologické zahradě v Ostravě. Je to samec, váží 78 kilogramů a je prvním slůnětem narozeným u nás, uvedl Stanislav Derlich z ostravské zoo. Slůně se narodilo čtrnáctileté samici Vishesh. Samotný porod začal před půlnocí, proběhl bez komplikací a mládě se narodilo osmnáct minut po třetí hodině ráno. „Matka, jak jsme předpokládali, začala na mládě lehce útočit, což je jev poměrně běžný i v přírodě.

Japonští velrybáři kvůli aktivistům zastavili lov u Antarktidy

Ikona

16. února 2011 - TOKIO | Velrybáři z Japonska přerušili lov kytovců u Antarktidy. Učinili tak kvůli aktivistům, kteří lodě velrybářů pronásledují, informuje ve středu agentura Reuters. Velení flotily čtyř japonských lodí nyní zvažuje, že kvůli aktivistům z organizace Sea Shepherd Conservation Society letošní loveckou sezónu ukončí a nařídí návrat k japonským břehům. "Bezpečnost je na prvním místě, flotila proto zastavila vědecký lov velryb.

Medvědů v Arktidě ubývá, led jim taje pod tlapami

Ikona

9. února 2011 - CALGARY | Lední medvědi v Arktidě mohou být brzy na pokrají vyhynutí, pokud se bude oblast oteplovat nynějším tempem. Varují před tím výzkumníci z univerzity v kanadské Albertě, o jejichž studii ve středu píše agentura Reuters. Biologové upozorňují, že až tři čtvrtiny březích samic v oblasti Hudsonova zálivu na severovýchodě Kanady mohou zůstat bez mláďat, pokud led roztaje o měsíc dřív, než je průměr za 90. léta dvacátého století.

Ptákem roku 2011 je strnad obecný

Ikona

1. února 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Titul Ptáka roku 2011 získal poměrně běžně rozšířený strnad obecný. Bohužel se jedná o živočicha, jehož počty se v celé Evropě kvůli intenzivnějšímu využívání krajiny stále zmenšují, uvedl v úterý ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek. Strnada vybrala ČSO jako široce rozšířený druh, jehož výskyt je pro většinu lidí samozřejmostí. Přitom za posledních 30 let se jeho početnost na území Česka snížila o půl až jeden milion jedinců.

Medvědi z večerníčku Matěj, Vojta a Kuba slaví jedenácté narozeniny

Ikona

13. ledna 2011 - PRAHA | Hrdinové televizního večerníčku Méďové medvědí bratři Matěj, Vojta a Kuba oslaví ve čtvrtek 13. ledna jedenácté narozeniny. Akce se uskuteční v 11 hodin v medvědáriu na Městské hoře v Berouně, informovala agenturu Mediafax Pavla Švédová z berounského úřadu. Méďové tradičně dostanou velké hrozny vína a každý navíc i pětikilové balení medu. "To je pro ně to nejlepší, je potřeba jim totiž med dávat průběžně," uvedla kmotra medvědů Milena Hanzalová.

Strana výpisu

... 56 ...