Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Pytláci zabili v Kamerunu dvě stovky slonů

- YAOUNDÉ | Pytláci v národním parku na severu Kamerunu zabili na 200 slonů. Je to třetina místní sloní populace, informuje v sobotu agentura AFP. Mezinárodní fond pro ochranu zvířat (IFAW) uvedl, že volně žijící zvířata zmasakroval gang sudánských pytláků u národním parku Bouba Ndžida u kamerunských hranic s Čadem.

Japonští velrybáři žalují ochránce zvířat, zatím neúspěšně

- SEATTLE | Japonští velrybáři z institutu Cetacean Research žádají americký soud, aby zasáhl proti nevládní ekologické organizaci Sea Shepherd, která útočí na jejich lodě. Soudce se k jejich požadavkům zatím staví spíše odmítavě, píše v pátek webový portál listu Daily Telegraph.

Slonice v amsterdamské zoo dostala kontaktní čočku

- AMSTERDAM | Slonice Win Thida ze zoo v nizozemském Amsterdamu se stala prvním tlustokožcem v Evropě, který dostal kontaktní čočky. Informuje o tom v pondělí agentura AFP. Čtyřiačtyřicetiletá samice slona indického si při hře poranila rohovku na levém oku. Oko jí pak pořád slzelo.

V alpských závodech psích spřežení stále vede český musher

- VAL CENIS | Český musher Radek Havrda stále vévodí celkovému hodnocení i tři dny před koncem alpského závodu psích spřežení La Grande Odyssée. Informuje o tom v pondělí server France 3. Sedmou etapu vyhrál Španěl Salva Luque. Luque zvítězil v obou částech 118 kilometrů dlouhého kola, která závodníky zavedla až k italským hranicím.

Američané vytvořili geneticky upravené opice

- PORTLAND | Američané vytvořili první geneticky upravené opice spojením buněk z různých embryí. Oznámil to ve čtvrtek genetik z Oregonské univerzity, kterého cituje agentura AFP. V Oregonu se narodili tři makakové rhesus, které výzkumníci pojmenovali Roku, Hex a Chimero.

Sankce za týrání zvířat se zpřísní

- ČESKÁ REPUBLIKA | Policie bude mít větší pravomoci, jak zabránit týrání zvířat, navrhuje ministerstvo zemědělství v předloze, kterou ve středu projedná kabinet Petra Nečase (ODS). Pokud bude podezření, že k týrání dochází, policisté budou moci vstoupit na soukromý pozemek bez souhlasu majitele.

Američtí vědci rozluštili záhadu Hitchcockových Ptáků

- WELLINGTON | Vědci z Louisianské státní univerzity odhalili, proč se v Kalifornii v létě 1961 zabíjely tisíce racků. Záhadné chování ptáků, kteří nalétávali jako kamikadze do domů na pobřeží, bylo inspirací filmu Ptáci Alfreda Hitchcocka z roku 1963, informuje v pátek portál deníku New Zealand Herald.

Ztracený klokan Vendelín se vrátil domů sám

- JIHLAVA | Zhruba měsíční útěk klokana Vendelína, který několikrát překvapil řidiče jedoucí po dálnici D1, je u konce. Přestože po uprchlém zvířeti pátraly desítky lidí, klokan se nakonec vrátil domů úplně sám, informuje TV Nova. Klokan byl na útěku tři týdny, potkávali ho řidiči na 92. kilometru dálnice D1 i lesní dělníci v okolí.

Američtí vědci objevili kraba, který si pěstuje potravu

- SAN JOSÉ | Vědci objevili v hlubinách Tichého oceánu u Kostariky kraba, který si na klepetech pěstuje bakterie, jež pak pojídá. Informuje o tom portál týdeníku Nature. Krab Kiwa puravida přezdívaný yetti, neboť má na končetinách chloupkovité výrůstky, je teprve druhým příslušníkem čeledi Kiwaidae.

Gorila Moja dorazila z Prahy do Španělska v pořádku

- PRAHA | Letecký převoz gorily Moji z pražské zoo do nového domova ve Španělsku proběhl bez komplikací, prozradil v úterý ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek, který se transportu zúčastnil. Zdravotní komplikace u Moji, která převoz zpočátku nenesla příliš dobře, nenastaly.

Nosorožec dvourohý vyhynul, vyplývá z nového seznamu ohrožených druhů

- ŽENEVA | Mezinárodní unie pro ochranu přírody a přírodních zdrojů (IUCN) oficiálně vyhlásila nosorožce dvourohého za vyhynulý druh, informuje v pátek webový portál britského deníku Daily Mirror. Dvěma dalším poddruhům nosorožce hrozí stejný osud.

Strana výpisu

... 55 ...