Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Pražské zoo vzkazuje: Jaro je tady, líhnou se krkavci!

Ikona

29. března 2010 - PRAHA | V pražské zoo se o víkendu vylíhla čtyři mláďata krkavců. Jakmile krkavci u nás v pražské zoo snesou vejce, všichni víme, že mláďata se vylíhnou do přívětivého jarního počasí, uvedl v pondělí ředitel zoo Miroslav Bobek. "Je to neselhávající předpověď, prověřená generacemi!," podotkl Bobek. Kurátor ptáků Antonín Vaidl v této souvislosti uvedl, že zoo stále čeká ještě na jeden přírůstek.

V Písku se uskuteční koncert na podporu týraných a opuštěných zvířat

Ikona

29. března 2010 - PÍSEK | Benefiční koncert na podporu týraných, zraněných a opuštěných zvířat, se uskuteční v pondělí v kostele Svaté Trojice v Písku. Akce se uskuteční v rámci projektu Podej tlapku, který nedávno zahájil svou činnost a v jehož komisi je řada regionálních osobností. Sdružení, které před časem zahájilo činnost, založilo také svůj účet, na který mohou lidé dobrovolně přispívat.

Pražská zoo zahajuje novou kampaň s názvem Nechme dravce žít

Ikona

24. března 2010 - PRAHA | Pražská zoo startuje 3. dubna novou kampaň na podporu chovu některých druhů zvířat nazvanou Nechme dravce žít. Předešlá Nechme šelmy žít, kterou se Zoo Praha přihlásila k European Carnivore Campaign Living Together, byla natolik úspěšná, že za ni zoo získala mezinárodní zlatý certifikát. Certifikát udílí Evropská asociace zoologických zahrad a akvárií (EAZA) za shromáždění více než 10 tisíc eur.

Na střední Moravu přiletěli první čápi

Ikona

24. března 2010 - PŘEROV | Přílet prvních čápů bílých na střední Moravu zaznamenali členové Moravského ornitologického spolku Přerov. Ve středu o tom informoval místopředseda této organizace Jiří Šafránek. “Jako první se objevil čáp v Záhlinicích na Kroměřížsku,” uvedl Šafránek. Čápi zde hnízdí již řadu let na komíně hostince s přiléhavým názvem U Čápa. Poté se objevila skupina sedmi čápů bílých na Olomoucku u Dubu nad Moravou.

Agresivní včely napadly nigerskou vesnici, 40 vesničanů skončilo v nemocnici

Ikona

23. března 2010 - NIAMEY | Tisíce rozzuřených včel napadly vesnici Deke-Garka na jihozápadě Nigeru. Více než 40 vesničanů včetně 14 dětí skončilo v nemocnici, včely ubodaly i dobytek, informuje v úterý deník The Daily Telegraph. Včely měly své hnízdo na větvi jednoho ze stromů u vesnice po více než 50 let. Silný poryv větru ho ale shodil a včely zaútočily na obyvatele vesnice. Vesničané v panice utekli do buše a i několik hodin po útoku se báli jít zpět do svých domovů.

Projekt podejtlapku.cz

Ikona

15. března 2010 - PÍSEK | V minulém týdnu byl uveden do života nový projekt Ekologického centra Elektrárny královského města Písku, o.p.s. nazvaný Podej tlapku. V tomto projektu hodlá zmíněné Ekocentrum za podpory veřejnosti pomáhat zvířatům, která jsou odkázána na lidskou pomoc. Jedná se především o zvířata jak v útulcích, tak i ta, jejichž majitelé se o ně z různých příčin již nadále nemohou sami postarat, popřípadě jim zajistit potřebnou zdravotní péči.

V čínské ZOO během tří měsíců zemřelo hlady 11 tygrů

Ikona

12. března 2010 - PEKING | V zoologické zahradě na severovýchodě Číny zemřelo za poslední tři měsíce hlady 11 tygrů ussurijských, informuje v pátek francouzský deník Le Figaro s odvoláním na čínská média. Ošetřovatelé zvířata krmili pouze kuřecími kostmi, protože nemají peníze na jinou potravu. "Všech 11 tygrů zemřelo v důsledku podvýživy," vysvětlil zástupce ředitele čínského Úřadu na ochranu divokých zvířat v Šen-jang v provincii Liao-ning.

Pražská zoo má dva nové přírůstky levharta obláčkového

Ikona

11. března 2010 - PRAHA | Samice levharta obláčkového Buri přivedla na svět v pražské zoo dvě mláďata. Chovatelům se tak podařilo již popáté rozmnožit druh vedený v Červené knize IUCN v kategorii zranitelný, informovala zoo. "Porod proběhl bez komplikací. Samice se o potomky začala ihned starat," popsal událost kurátor savců Pavel Brandl s tím, že chovatelé nyní hlídají mláďata prostřednictvím kamery, protože nechtějí narušit přirozené vytváření sociálních vazeb.

Oblíbený tygr Semjon z královédvorské zoo zemřel

Ikona

12. února 2010 - DVŮR KRÁLOVÉ | V Zoo Dvůr Králové zemřel oblíbený tygr Semjon. Vedení zoo rozhodlo o definitivním uspání samce tygra ussurijského Semjona, informují webové stránky zoologické zahrady ve Dvoře Králové. Semjon měl těžké poškození ledvin, neslučitelné se životem. Rozhodnutí předcházelo podrobné lékařské vyšetření, včetně ultrazvuku a rentgenu, které provedli veterináři Jiří Váhala a Lukáš Pavlačík.

Mečoun probodl potrubí s ropou, ochromil plošinu a zastavil tankery

Ikona

2. února 2010 - LONDÝN | Mečoun propíchl potrubí, kterým se přivádí ropa na plošinu plovoucí v Atlantiku u angolských břehů. Kuriózní případ popisuje v úterý agentura Reuters. "Byla to vyšší moc. Potrubí poškodil mečoun," sdělil jeden z byznysmanů, který obchoduje s ropou z plošiny. Mečoun poškodil potrubí natolik, že plošina, která patří francouzskému koncernu Total, zůstala tři dny mimo provoz.

Ptákem roku 2010 je kukačka, rozhodli ornitologové

Ikona

2. února 2010 - PRAHA | Titul Ptáka roku 2010 získal posel jara, kukačka obecná, jejíž návrat na území Česka za pár let nemusí být samozřejmostí, řekl v úterý ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek Kukačka je široce známý druh, který neodmyslitelně patří k české a moravské krajině. "Kukačka navíc v letošním mezinárodním roce biodiverzity ukazuje, že každý druh je v přírodě nezastupitelný.

Strana výpisu

... 60