Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Národní park Šumava zahájil společný projekt se Zoo Ohrada Hluboká nad Vltavou a Zoo Plzeň

Ikona

18. prosince 2009 - HLUBOKÁ NAD VLTAVOU | Společný projekt dvou zoo - Ohrada Hluboká nad Vltavou a v Plzni - zahájil šumavský národní park. Nová aktivita v rámci zoologického programu s názvem Tady žiju umožní návštěvníkům podrobnější poznání života zvířat. V Národním parku Šumava mají domov desítky ohrožených živočichů.

Nejvzácnější nosorožci na světě putují z Dvora Králové do Prahy a dál zpět do Afriky

Ikona

18. prosince 2009 - DVŮR KRÁLOVÉ | Čtyři z osmi zbývajících jedinců nosorožce bílého přemístí chovatelé tuto sobotu ze zoologické zahrady ve Dvoře Králové zpět do volné přírody. Transport začne v sobotu dopoledne přímo v zoo, v pět hodin odpoledene odletí nosorožci z pražského letiště, uvedla mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Gorila Moja oslavila v pražské zoo své páté narozeniny

Ikona

13. prosince 2009 - PRAHA | Opičí samička Moja oslavila v neděli v pražské zoo své páté narozeniny, mezi gratulanty byly i herečky Nela Boudová a Jana Bernášková. Gratulovat přišel i nový ředitel Miroslav Bobek, informovala zoo na svém webu. "Moja dostala mnoho dárků, mezi nimiž nechyběly velké koše se zeleninou a ovocem, dřevěný houpací kůň nebo závěsné krmítko.

Novým ředitelem pražské zoo je Miroslav Bobek

Ikona

8. prosince 2009 - PRAHA | Novým šéfem pražské zoologické zahrady bude od 1. ledna 2010 Miroslav Bobek, dosavadní šéf rozhlasové stanice Leonardo. Rozhodli o tom v úterý pražští radní. "S platností od 1. ledna 2010 přijala městská rada návrh na jmenování nového ředitele," prohlásil radní Milan Richter (ODS), který má pražskou zoo ve svém rezortu

Australané postřílejí z vrtulníků šestitisícové stádo divokých velbloudů

Ikona

26. listopadu 2009 - DARWIN | Stádo šesti tisícovek divokých velbloudů obléhá usedlost na severu Austrálie a terorizuje její obyvatele, informuje portál NTnews. Vláda státu Severní teritorium rozhodla, že zvířata budou zahnána do neobydlené oblasti a postřílena z vrtulníku. Dromedáři vypili zásobníky vody a znečistili studny v osadě Kaltukajara, kde žije 350 obyvatel, převážně domorodých Austrálců.

Lvi v liberecké zoo smrtelně zranili bílou tygřici Isabellu

Ikona

19. listopadu 2009 - LIBEREC | Za několik sekund smrtelně zranili ve čtvrtek dva lvi v liberecké zoo bílou tygřici Isabellu (17). Mluvčí zoo Ivan Langr řekl, že tragédie se stala při rutinním vypouštění šelem z ubikací do vnějších výběhů a nebylo možné jí zabránit. „Samec a samice lva Sultán a Elsa pronikli do venkovní expozice, kterou již v tu chvíli obývala Isabella, a smrtelně ji zranili.

O post ředitele pražské zoo bojují tři kandidáti

Ikona

18. listopadu 2009 - PRAHA | O post ředitele pražské zoo bojují v užším kole tři kandidáti. Jsou to Miroslav Bobek, Miroslav Zámečník a Jan Vávra, informoval ve středu Magistrát. "Tyto tři kandidáty čekají v nejbližší době psychotesty, jak stanoví pravidla výběrového řízení," uvedl radní pro kulturu Milan Richter (ODS) s tím, že pracovní skupina pro výběr ředitele zoologické zahrady se sejde opět 1. prosince.

V plzeňské zoo se podařil rekordní odchov krokodýlů čelnatých

Ikona

9. listopadu 2009 - PLZEŇ | Rekordní počet krokodýlů čelnatých se podařilo odchovat v plzeňské zoo. Z 19 vajec snesených samicí krokodýla se podařilo úspěšně odchovat 18 zdravých a velmi dravých krokodýlků, kteří se mají čile k světu, řekl v pondělí odpoledne ředitel zoo Plzeň Jiří Trávníček.

Lidožraví žraloci mají v oceánech svá oblíbená místa

Ikona

5. listopadu 2009 - LONDÝN | Vědci ze Stanfordské univerzity v Kalifornii objevili, že nejobávanější ze všech druhů žraloků – žralok bílý lidožravý – není osamoceným predátorem, ale že se rád shromažďuje na různých místech oceánu. Informuje o tom ve čtvrtek deník The Daily Telegraph.

Do Krkonoš se opět vrátil rys ostrovid

Ikona

29. října 2009 - VRCHLABÍ | Pobytové stopy, které naši lesníci v těchto dnech nalezli, potvrzují, že se do Krkonoš opět vrátil rys ostrovid. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. „Je to úžasná zpráva. Sice jsme již v minulosti zaznamenali určité stopy, které naznačovaly, že Krkonošemi rys migroval.

Česko chce po Islandu, aby zakázal komerční lov velryb

Ikona

6. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Česko podpořilo svým podpisem upozornění 26 členských států Mezinárodní velrybářské komise (IWC) určené islandské vládě, kterou vyzývají, aby se připojila k mezinárodnímu moratoriu na komerční lov velryb. V úterý dopoledne o tom informovalo ministerstvo životního prostředí.

Strana výpisu

... 63