Zvířata - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Zvířata

Ve slovenských lesích běhá zatoulaný tygr

Ikona

14. května 2009 - RUŽOMBEROK | Medvědi ve slovenských lesích - to není nic neobvyklého, teď se tam však potuluje tygr. Píše o tom ve čtvrtek deník Pravda. Zatoulanou šelmu viděli dva svědci - Tomáš Pokorný a Eugen Lacko. Spatřili ji nezávisle na sobě v neděli v oblasti dolního Liptova a Oravy. Stopy po šelmě, kterou žádný chovatel nepostrádá, se však ztratily.

Myslivci chtějí zřídit v lesích psí zóny

Ikona

12. května 2009 - PRAHA | Myslivci chtějí vyjít vstříc pejskařům a zároveň zabránit volnému pobíhání psů po loveckých honitbách. Z vybraných částí lesů, především v blízkosti měst, by se měly stát zóny pro psy, píší ve středečním vydání Lidové noviny.

Všechny opice v plzeňské zoo mají jména, tři přírůstky se jmenují Růženka, Blaženka a Terezka

Ikona

11. května 2009 - PLZEŇ | Všechny opice a poloopice chované v plzeňské zoo mají již své jméno. Poslední tři mladé samičky lemura získaly jména v pondělí, informoval mluvčí zoo Martin Vobruba. "Dvě samice lemura černého, které do zoo dorazily z Prahy letos začátkem jara, byly pokřtěny jmény Růženka a Blaženka. Jde o matku s dcerou, Růžence je jeden rok a Blaženka v březnu oslavila třetí narozeniny," řekl Vobruba. Obě samice lemura černého obývají nyní madagaskarský pavilon.

Pražská zoologická zahrada otevírá novou expozici papoušků

Ikona

7. května 2009 - PRAHA | Pražská zoologická zahrada otevře v sobotu nové expozice pro papoušky. U kavárny Černohouska je navíc vybudována průchozí voliéra, do níž mohou přímo mezi papoušky vstoupit i návštěvníci, sdělil ve čtvrtek mluvčí zoo Vít Kahle.

Expozice Akva Tera plzeňské zoo představuje poprvé dravé piraně

7. května 2009 - PLZEŇ | Deset dravých piraní vystavuje od čtvrtka vůbec poprvé ve své historii plzeňská zoo ve speciální expozici Akva Tera v centru města na Palackého náměstí. Ryby, které se staly námětem i pro několik hororů, budou ošetřovatelé krmit kuřecími srdci, informoval mluvčí zoo Martin Vobruba.

Děčínskou zoo v dubnu navštívilo rekordních deset tisíc návštěvníků

Ikona

5. května 2009 - DĚČÍN | Děčínskou zoologickou zahradu Pastýřská stěna v dubnu navštívilo rekordních deset tisíc návštěvníků, což je dvojnásobek počtu lidí, kteří si zahradu prohlédli ve stejném období loňska. V úterý o tom informovala vedoucí centra zákaznických služeb děčínské zoo Dagmar Floriánová. Důvodem vysoké návštěvnosti bylo podle pracovníků zahrady příznivé počasí i rozšíření expozice o nově dovezená zvířata.

Psí závody v Kaňkově na Mostecku

Doprovodný obrázek

25. dubna 2008 - Mostecko/ V areálu policejního psince v Kaňkově na Mostecku se uskutečnil čtvrtý ročník policejních a agenturních psích závodů o pohár mosteckého policejního ředitele. Závodů se zúčastnili i policisté z Německa a obsadili v obranných a výcvikových pracech první dvě místa.Václav Šebek z Mostu získal místo třetí. Velitelem závodů byli podporučík Stanislav Frýda z Mostu a komisař Vilém Babička.
Miroslav Rada

Malý velbloud je na světě

Ikona

16. března 2008 - Malého velblouda dvouhrbého přivítali na světě ošetřovatelé a návštěvníci v chomutovském zooparku. Velbloudek patří mezi první mláďata narozená během letošního jara.

Strana výpisu

... 65