Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

V českých věznicích si odpykává trest více než 22 tisíc lidí

Ikona

27. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vláda se na svém úterním zasedání bude zabývat návrhem systematizace příslušníků a početních stavů občanských zaměstnanců vězeňské služby na příští rok. Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová v něm apeluje na zvýšení počtu zaměstnanců vězeňské služby, vězňů totiž rapidně přibývá.

E-podvodník sebral tři miliony

25. září 2009 - PRAHA | Policisté odhalili dosud největšího podvodníka, který okradl lidi na webu. Píší o tom v pátečním vydání Hospodářské noviny.
Detektivové obvykle nepíší lidem maily. Neokradl vás na internetu někdo? Tentokrát se jim to ale vyplatilo. I díky tomu totiž odhalili největšího podvodníka, který kdy inzeroval v internetových bazarech a aukcích.

Pozor na lákavé inzeráty, jde o praní špinavých peněz

Ikona

25. září 2009 - PRAHA | V České republice se v poslední době rozmáhá nový způsob praní špinavých peněz. Upozornila na to protikorupční policie, kterou tento problém zaměstnává čím dál tím víc, píše ve svém pátečním vydání deník Právo. Vše mají na svědomí podvodníci, kteří tahají peníze z kont důvěřivců.

Zloději s vrtulníkem a výbušninami ukradli ve Stockholmu stovky milionů

Ikona

23. září 2009 - STOCKHOLM | Zloději ve švédském Stockholmu ve středu přepadli peněžní sklad bezpečnostní firmy G4S, informuje americká televizní stanice CNN. Přistáli na střeše budovy vrtulníkem, k penězům se dostali pomoci výbušnin. Svědek Bjorn Lockstorm popsal, že zaslechl tři hlasité výbuchy.

Ministerstvo obrany sbíralo materiály na reportéra MF Dnes

Ikona

23. září 2009 - PRAHA | Státní zastupitelství prověřuje pokus o diskreditační kampaň proti reportérovi deníku Mladá fronta Dnes Janu Gazdíkovi, informuje ve středu Český rozhlas - Radiožurnál. Část podkladů pro kompromitující materiál měli podle Českého rozhlasu zajistit příslušníci Vojenského zpravodajství.

Mrázek tuneloval, stát se díval

Ikona

21. září 2009 - PRAHA | Policie zametla pod koberec před pěti lety závažné informace o organizovaném zločinu zavražděného kmotra podsvětí Františka Mrázka a uprchlého Tomáše Pitra. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES. Již v roce 2004 úřady věděly, že tato skupina tuneluje potravinářská koncern Setuza, v němž měl stát významný podíl, a nic s tím nedělaly.

Světová rada motorismu FIA bude řešit kauzu stáje F1 Renault

Ikona

21. září 2009 - PAŘÍŽ | Světová rada motorismu Mezinárodní automobilové federace (FIA) bude v pondělí v Paříži řešit případ stáje F1 Renault, která je podezřelá, že přiměla svého tehdejšího pilota Nelsona Piqueta mladšího, aby záměrně havaroval, a ovlivnila tak výsledky Velké ceny Singapuru 2008.

SkyEurope jsou podezřelé z bankrotového podvodu

Ikona

18. září 2009 - BRATISLAVA | Slovenská advokátní kancelář Bizoň&Partners podala na začátku měsíce oznámení slovenské Generální prokuratuře, ve kterém tvrdí, že v případě krachu letecké společnosti SkyEurope byl spáchán bankrotový podvod. Informaci v pátek přinesl slovenský zpravodajský server Sme.

Pražským strážníkům se daří dopadat nepoctivé taxikáře

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Speciální skupině pražských strážníků, která se orientuje na nepoctivé taxikáře, se daří dopadat řidiče taxislužby, kteří účtují zákazníkům více, než by měli. Informoval o tom pražský radní Rudolf Blažek (ODS). "Nechvalně známá celoevropská pověst pražských taxikářů nás přiměla k tomu, že již téměř rok a půl existuje u městské policie specializovaná skupina taxi

Domácí vězení bude, zatím však bez náramků

Ikona

18. září 2009 - PRAHA | Trest domácího vězení, který má odlehčit přeplněným českým věznicím, bude od příštího roku skutečně zaveden. V prvním roce však na vězně nebude dohlížet elektronika, ale pracovníci probační a mediační služby, píše ve svém pátečním vydání deník Právo.

Velká lahvová loupež: Zloději ukradli v Sydney 17 400 lahví vodky

Ikona

15. září 2009 - SYDNEY | Trojice zlodějů v neděli ukradla ze skladu lihovin v západní části australského Sydney 17 400 lahví vodky. Škoda se vyšplhala na 600 000 dolarů (zhruba devět milionů korun), informuje v úterý server deníku Daily Telegraph. Australská policie uvedla, že muži jeli v kamionu s návěsem a do areálu se dostali tak, že prorazili zadní část oplocení.

Strana výpisu

... 391 ...