Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Pronájem lázeňských domů vnitra vyšetřuje protikorupční policie

Ikona

2. listopadu 2009 - PRAHA | Pronájem lázeňských domů ministerstva vnitra prověřuje protikorupční policie. Kromě elitních detektivů se okolnostmi pronájmu, sjednaného za předchozího ministra vnitra Ivana Langra (ODS), zabývají také kontroloři z ministerstva financí, píše v pondělním vydání deník Právo.

Politici vyrazili na fotbal. Platila soukromá firma

Ikona

27. října 2009 - PARDUBICE | Tři pardubičtí zastupitelé a starosta Heřmanova Městce minulou středu navštívili zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Realem Madrid a AC Milan. Problém je v tom, že za výlet do Španělska zatím nezaplatili ani korunu, píše v úterním vydání deník MF DNES.

Advokát potvrdil, že odvolaný šéf plzeňské městské policie opsal bakalářskou práci na právech

Ikona

26. října 2009 - PLZEŇ | Advokát v pátek odvolaného šéfa plzeňské městské policie Radek Ondruš potvrdil, že jeho klient Luděk Hosman opsal jako absolvent plzeňské právnické fakulty bakalářskou práci. Advokát v pondělí uvedl, že Hosman opsal starší práci svého bývalého nadřízeného.

Česko se stane rájem pytláků

Ikona

26. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od prvního ledna 2010 začne platit novela trestního zákoníku, podle které se pytlák dostane před soud až poté, co uloví zvěř či ryby za více než pět tisíc korun. Pokud to bude méně, hrozí mu jen mírná pokuta v přestupkovém řízení. V pondělním vydání o tom informují Lidové noviny ( LN ).

Karadžič čelí v Haagu jedenáctibodové obžalobě

Ikona

26. října 2009 - HAAG | Obžaloba viní bývalého bosenskosrbského prezidenta Radovana Karadžiče z válečných zločinů, které spáchal během konfliktu v Bosně a Hercegovině v letech 1991 až 1995. Mezinárodní trestní tribunál pro válečné zločiny v bývalé Jugoslávii (ICTY) ho za ně může potrestat doživotním vězením.

Policejní prezident: Školení extremistů vedl člověk, který byl v ozbrojených složkách

Ikona

25. října 2009 - PRAHA | Podle policie osoba, které vedla výcvik pravicových radikálů, byla aktivně v ozbrojených složkách. Řekl to v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce policejní prezident Oldřich Martinů. "Mohu vyloučit, že ty osoby školil někdo od policie. Ale nemohu vyvrátit, že jde o člověka z oficiálních bezpečnostních služeb," uvedl Martinů.

ÚOOZ: České státní firmy jsou cíleně tunelovány svými manažery

Ikona

21. října 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | V České republice dochází k řízenému tunelování společností s majetkovou účastí státu ze strany jejich statutárních orgánů. Zločinecké skupiny jsou navíc schopny ovlivňovat veřejný život, ekonomickou i legislativní sféru, uvádí výroční zpráva Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOO

Kindl brání rychlostudenty a volá po zřízení parlamentní vyšetřovací komise

Ikona

20. října 2009 - PLZEŇ | Bývalý proděkan plzeňské právnické fakulty Milan Kindl se postavil na stranu tzv. rychlostudentů a chce, aby vznikla sněmovní vyšetřovací komise, které by se zabývala plagiátorskou aférou na univerzitě. Sdělil to v úterý na tiskové konferenci. Kindl se prý musí postavit na obranu studentů, kteří jsou podle jeho slov rukojmí podivných zájmů, protože to nikdo jiný neudělá.

Švýcarský soud zamítl žádost Romana Polanského o propuštění z vazby

Ikona

20. října 2009 - CURYCH | Režisér Roman Polanski neuspěl u švýcarského soudu s žádostí o propuštění z věznice na kauci. O zamítajícím stanovisku soudu informovala agentura Reuters. Soud bude postupovat standardním způsobem. Své rozhodnutí zdůvodnil obavami, aby se režisér nepokusil opustit zemi, čímž by opět uniknul stíhání za více než 30 let staré obvinění ze znásilnění nezletilé dívky

Tajná služba sledovala Mrázka i v den jeho vraždy

Ikona

17. října 2009 - PRAHA | Tajné služby nechtějí předat policii vše, co věděly o zastřeleném kmotrovi podsvětí Františku Mrázkovi. Informace, které leží u nich v archivu, by přitom mohly pomoci objasnit Mrázkovu vraždu, píše v sobotním vydání deník MF DNES. Podle zjištění listu tajná služba BIS sledovala Mrázka a jeho obchodního partnera Tomáše Pitra i v den, kdy byl Mrázek zastřelen.

Praha připravuje rozhodující bitvu s taxikáři

Ikona

15. října 2009 - PRAHA | Má to být úder, který zasáhne ty řidiče taxi, kteří dlouhodobě nerespektují vyhlášku města o provozování taxislužby. Magistrát Prahy chce, aby bylo možné za porušení vyhlášky pokutovat přímo řidiče, protože někteří se schovávají za své společnosti, píše ve svém čtvrtečním vydání Deník

Strana výpisu

... 389 ...