Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

Liberecká výšina znovu ožije, s modernizovanými interiéry ji otevřou na jaře

Zdroj: Wikipedia

22. prosince 2021 - Čilý stavební ruch panuje v posledních týdnech v interiérech restaurace s hotelem a rozhlednou Liberecká výšina. Otevřít ji chtějí do března, na jaře se ale ještě bude pracovat na úpravách okolí. ČTK to dnes řekl Martin Hřebík, který ji se společníkem Janem Fantou začal provozovat. Libereckou výšinu nechal v lesích nad Lidovými sady v roce 1901 postavit jako výletní hostinec s věží textilní továrník Heinrich Liebieg. Už 120 let je podnik oblíbeným turistickým cílem, v posledních 25 letech je ale víc zavřená než otevřená.

Science centra a planetária plánují sváteční pokusy i projekce

22. prosince 2021 - Projekce pro děti či workshopy ve vánočním duchu připravila některá science centra a planetária v Česku. Například v liberecké iQLANDII "vědecky" posoudí Vánoce v různých zemích, v brněnském centru VIDA! pak inspirují k svátečním pokusům. Program bude většinou mezi svátky.

V Libereckém kraji jsou další tři potvrzené případy varianty koronaviru omikron

20. prosince 2021 - Potvrdila to sekvenace provedená v laboratoři liberecké nemocnice. ČTK to bez dalších podrobností sdělil mluvčí liberecké nemocnice Václav Řičář. Hygienici by se k novým případům měli vyjádřit na dnešní tiskové konferenci Libereckého kraje po jednání krajského krizového štábu.

Na vánoční výstavě muzea v Semilech je přes 50 betlémů

18. prosince 2021 - Na vánoční výstavě muzea v Semilech je přes 50 betlémů nejrůznějších materiálů, velikostí, zpracování a stáří. Vystavená je tak i divadelní opona či betlém z 200 let starého chlebového těsta. Ředitel muzea Miroslav Šnaiberk uvedl, že chtěli, aby výstava byla co nejvíce pestrá a zároveň na ní byly betlémy, které dosud muzeum nevystavovalo.

V Jablonci nad Nisou chtějí chytré radary, které umí odeslat záznam o přestupku

17. prosince 2021 - V Jablonci nad Nisou chtějí pořídit chytré radary, které by dohlížely na dodržování rychlosti v místech, kde ji motoristé často překračují. První by měl být v ulici U Přehrady, měřit bude v obou směrech. Radar umí nejen ukázat rychlost projíždějícího auta a zobrazit značku hříšníka, ale případně také může odeslat záznam přestupku do přestupkového systému. Jeho pořízení přijde město na zhruba 900.000 korun, řekl dnes novinářům náměstek primátora Milan Kouřil (ANO).

Nových případů koronaviru v Libereckém kraji ubylo, za týden jich je 3727

17. prosince 2021 - V Libereckém kraji za předchozích sedm dnů přibylo 3727 nově potvrzených případů koronaviru, o týden dříve jich 4125. Epidemie v kraji slábne poslední dva týdny, maximem podzimní vlny bylo 4236 nových případů na přelomu listopadu a prosince. Incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za sedm dní v přepočtu na 100.000 obyvatel, se za poslední týden snížilo z 932 na 842. Vyplývá to z dat na webu ministerstva zdravotnictví.

Bludný šlechtic, horský duch i brána do pekel

Zdroj: Metropol

- Kdo se chce opravdu bát v krajské metropoli, měl by zamířit ke kostelu Nalezení svatého Kříže. Údajně tam straší zlý duch Christiana Platze z Ehrentalu, který se také někdy v podobě černého psa vydává na pochůzky Libercem. Na Ještědu pak řeže za temných nocí skály.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Adventní program na hradech a zámcích bude pestrý

foto archiv: Lemberk

- Liberecký kraj | I v letošním roce si pro své návštěvníky kasteláni hradů a zámků v Libereckém kraji připravili programy v adventní čas. Přijměte pozvání a vychutnejte si předvánoční čas při poslechu vánočně laděných interiérů.

V Libereckém kraji Lesy ČR dokončily stezku a cyklotrasu

foto archiv

- Liberec | Z Oldřichovského sedla k vlakovému nádraží v Oldřichově v Hájích v Jizerských horách vede nová lesní stezka pro pěší. Lesy ČR do ní investovaly 420 tisíc korun. V listopadu dokončily také cyklostezku mezi obcemi Rádlo a Milíře na Jablonecku v Libereckém kraji za 4,6 milionů korun. Bezpečnost je pojítkem obou projektů.

Strana výpisu

6 ...