Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

Hlavní cenu Anifilmu za film pro dospělé získal snímek Kde je Anna Franková?

Ilustrační fotografie

15. května 2022 - (ČTK) - Hlavní cenu za celovečerní film pro dospělé získal na 21. ročníku Mezinárodního festivalu Anifilm v Liberci snímek Kde je Anna Franková? izraelského režiséra Ariho Folmana, který proslul mimo jiné animovaným dokumentem Valčík s Bašírem z roku 2008, nominovaným na Oscara. Cenu za nejlepší celovečerní film pro děti získal dnes v Liberci japonský režisér Mamoru Hosoda za příběh Belle. Hosoda není na přehlídce žádným nováčkem, jeho film Mirai, dívka z budoucnosti, okouzlil porotu i diváky Anifilmu v roce 2019.

Žena na Českolipsku podle policie zavraždila manžela, tělo rozřezala a spálila

ilustrační fotografie

7. května 2022 - Česká Lípa 6. května (ČTK) - Kriminalisté z Libereckého kraje obvinili seniorku z vraždy manžela. Spáchala ji podle vyšetřovatelů loni v létě na chalupě na Českolipsku, manželovo tělo pak rozřezala a spálila na zahradě. Žena je stíhaná na svobodě. Vyplývá to z dnešních informací libereckého policejního mluvčího Vojtěcha Robovského a televize Prima.

Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí

ilustrační fotografie

4. května 2022 - Liberec 3. května (ČTK) - Lesy na Liberecku by letos mělo obohatit 70.000 buků, dubů či jedlí. Jde o pokračování dlouholetého projektu Nadace Ivana Dejmala, jehož cílem je zvýšit druhovou rozmanitost místních lesů. Od roku 2015 bylo vysazeno v regionu přes 254.000 stromků. Projekt se letos týká 12 vlastníků lesů, převážně obcí a farností. V tiskové zprávě o tom dnes informoval ředitel nadace Ondřej Petrovský.

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Liberec 28. dubna (ČTK) - Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech stavebních úřadů

ilustrační fotografie

27. dubna 2022 - Liberec 26. dubna (ČTK) - Zastupitelstvo Libereckého kraje žádá vládu o zachování všech 615 stavebních úřadů v zemi. Nejprve by se měla provést digitalizace stavebního řízení, a teprve pak by se mělo diskutovat o rušení úřadů, řekl na dnešním jednání zastupitelstva krajský radní pro rozvoj Jiří Ulvr (Starostové pro Liberecký kraj).

Soud v Liberci v neveřejném jednání projednal kauzu, v níž je obžalován i Půta

Zdroj: Wikipedia

5. dubna 2022 - Krajský soud v Liberci se dnes v neveřejném jednání zabýval korupční kauzou, v níž je obžalován i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Jednání bylo bez obžalovaných, jen za účasti nově složeného senátu. Ten při něm stanovil i termín hlavního líčení, kdy proces opět začne. Soudce Pavel Pachner po jednání ČTK řekl, že ho zatím publikovat nebudou. "Nejprve obešleme strany (obhajobu a obžalobu)," dodal.

Vlekaři si letošní sezonu většinou chválí, ze zisků uhradí loňské ztráty

21. března 2022 - Letošní zimní sezonu si provozovatelé lyžařských areálů v Česku většinou chválí. Ze zisků chtějí uhradit ztráty z loňské zimy, kdy byly sjezdovky zavřené kvůli protiepidemickým opatřením. Koronavirus ale ovlivnil i letošní sezonu, až do únorového rozvolnění chyběli v některých střediscích zahraniční turisté. Komplikace působí i rostoucí ceny energií. Pro níže položené areály pak byla problémem například i obleva na začátku ledna, řekli provozovatelé ČTK. Některé areály už sezonu skončily nebo ji pomalu končí, jinde plánují jezdit ještě o Velikonocích.

Ve Šluknově na Děčínsku se možná znovu začne vařit pivo

19. března 2022 - Šluknov na Děčínsku chce opravit desítky let chátrající pivovar. V komplexu by se mělo po dokončení rekonstrukce opět vyrábět pivo. V objektu město počítá také se zřízením restaurace a s ubytovacími kapacitami. Letos radnice vyčlenila čtyři miliony korun na opravu střechy, příští rok by v objektu mohl začít vznikat minipivovar. ČTK to řekla starostka města Eva Džumanová (STAN).

Návštěvnost horských středisek na severu Čech atakovala rekordy

28. února 2022 - Vydařený víkend mají za sebou horská střediska na severu Čech. Za sluníčkem se na sjezdovky zejména dnes vypravily tisíce lidí, někde návštěvnost atakovala rekordy. V noci na neděli mrzlo, podle provozovatelů se tak sníh na svazích udržel a podmínky byly perfektní, řekli dnes ČTK.

Liberec rozdělí mezi vybrané sportovní kluby skoro 7 mil., opozice to kritizuje

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - Liberec rozdělí mezi sedm vybraných sportovních klubů skoro sedm milionů korun pro mládež. Rozhodlo o tom včera liberecké zastupitelstvo. Opozice to označila za porcování medvěda a hlasovala proti.

Covid v Libereckém kraji je dál na ústupu, za týden přibylo 2805 případů

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - V Libereckém kraji za předchozích sedm dnů přibylo 2805 nově potvrzených případů koronaviru, o týden dříve jich bylo 4323. Epidemie v kraji slábne poslední tři týdny, maximem bylo 10.279 případů za sedm dnů na přelomu ledna a února. vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Strana výpisu

2 ...