Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

V České Lípě chtějí pokračovat v integraci cizinců, zapojí se 11 organizací

7. února 2022 - V České Lípě chtějí pokračovat v integraci zahraničních dělníků a jejich dětí a výuce češtiny. Do projektu, který ve městě zahájili před dvěma lety, se plánuje zapojit 11 organizací. Na projekt za 4,2 milionu korun žádá město dotace, získat může až 90 procent potřebných peněz. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Cestu do hor na severu Čech může komplikovat sněžení i vítr

6. února 2022 - Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Silničáři od 15:00 uzavřou na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli sněžení pro auta nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení potrvá zřejmě do pondělních 13:00. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být délka omezení změněna, sdělil ČTK Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má silnice v Libereckém kraji na starosti.

Liberecký kraj je s dohodou spokojen, ochrání obyvatele a přinese kompenzace

Zdroj: Wikimedia

4. února 2022 - Liberecký kraj je s česko-polskou dohodou, kterou dnes v Praze podepsali premiéři Česka a Polska, spokojen. Podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) mezistátní dohoda ochrání české obyvatele i krajinu a přinese také finanční kompenzace. Ty budou určeny na nové zdroje vody, ale také na sledování kvality ovzduší, hluku, poklesu terénu a výši prašnosti na česko-polské hranici blízko dolu, řekl ČTK hejtman.

Na silnicích v Libereckém kraji leží rozbředlý sníh, silničáři radí opatrnost

2. února 2022 - Silničáři radí zvýšenou opatrnost. V kraji většinou padá déšť se sněhem a silnice mohou klouzat. Odklízení sněhu komplikuje nárazový vítr, který snižuje i viditelnost.

Dopravní nehody v Libereckém kraji měly v lednu jednu oběť, loni žádnou

1. února 2022 - Dopravní nehody v Libereckém kraji si v lednu vyžádaly jeden lidský život, loni za první měsíc při nich nezemřel nikdo. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Na okraji Liberce po výbuchu v třípatrovém domě utrpělo zranění 10 lidí

Ilustrační foto

27. ledna 2022 - Zranění po dnešním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. ČTK to řekli mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Silnice u Chrastavy byla kvůli střetu dvou nákladních aut sedm hodin neprůjezdná

26. ledna 2022 - Silnice I/35 u Chrastavy na Liberecku byla v úterý po srážce dvou nákladních aut ve směru na Liberec více než sedm hodin neprůjezdná. Na frekventovaném tahu se odpoledne střetla dvě auta. Jeden řidič má po nehodě středně vážné zranění, ze zdemolované kabiny ho zhruba hodinu vyprošťovali hasiči. Provoz tam byl po 21:00 obnoven, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policie pátrá po totožnosti lyžaře, který v neděli zkolaboval poblíž Kořenova

24. ledna 2022 - Muž u sebe neměl doklady, skončil v bezvědomí v nemocnici, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Policie žádá o pomoc veřejnost, na kterou se se žádostí o zjištění totožnosti obrátili lékaři liberecké nemocnice.

V noci v horách na severu Čech připadlo až 10 centimetrů sněhu

22. ledna 2022 - Na silnicích leží sníh zejména v Libereckém kraji, v Ústeckém jsou vozovky převážně mokré. V obou krajích jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností, vyplývá z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

MŽP: Česká strana analyzuje polské návrhy na úpravu smlouvy o Turówu

Zdroj: Wikipedia

20. ledna 2022 - Zástupci české delegace analyzují polské návrhy na úpravu smlouvy o polském hnědouhelném dole Turów. ČTK to za ministerstvo životního prostředí sdělil Ondřej Charvát. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) uvedla na twitteru, že polské ministryni klimatu a životního prostředí Anně Moskwové oznámila, že česká strana návrh smlouvy zkoumá. Moskwová včera ráno v polském rozhlasu uvedla, že pokud se česká vláda s Polskem dohodne na podmínkách smlouvy, Česko rychle stáhne žalobu, kterou poslalo k Soudnímu dvoru EU. Polská ministryně soudí, že je konec sporu na dohled.

Epidemie výrazně prodloužila čekání na ortopedické operace v Libereckém kraji

Zdroj: Wikipedia

19. ledna 2022 - Epidemie koronaviru prodloužila až na dvojnásobek čekací dobu na velké ortopedické operace v Libereckém kraji. Na některé pacienty se tak dostane asi až za dva roky. Negativně se odkládání operací projevuje na jejich psychice i zdravotním stavu, vyplývá z ankety ČTK.

Strana výpisu

4 ...