Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Kdo bodoval v soutěži Kniha roku

Kdo bodoval v soutěži Kniha roku

2. června 2023 - Liberecký kraj - Pamětnice Roprachtická, Kniha o Liberci, Petr Šimr/Portrét města, Podještědský lidový oděv v proměnách času, Pověsti a pohádky Němců z Jizerských hor a Gablonz/Jablonec. Tyto publikace získaly ocenění v letošním ročníku soutěže Kniha roku Libereckého kraje. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo ve čtvrtek 1. června v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

Pasta Oner reaguje v liberecké galerii na současný svět

Pasta Oner reaguje v liberecké galerii na současný svět

1. června 2023 - Liberec – Na své nejnovější výstavě The Gilded Age vzdává umělec Pasta Oner hold tzv. zlatému věku, zároveň ale poukazuje na to, že naše společnost balancuje na hraně globálních krizí a zpochybňuje svůj blahobyt. Svou zprávu Pasta Oner předává v Oblastní galerii Liberec prostřednictvím desítek nových děl, v nichž, jak je pro něj typické, pracuje s odkazy na pop-art i slavné mistry. Z obrazů a objektů vytvořil site-specific instalaci v podobě postapokalyptické krajiny, které ale nechybí nadhled. Drtivá většina z desítek prezentovaných prací vznikla speciálně pro libereckou výstavu a k vidění jsou tak vůbec poprvé. Výstava The Gilded Age potrvá v Oblastní galerii Liberec od 2. června do 1. října 2023 a jejím kurátorem je Pavel Kubesa.

Severočeští vodohospodáři skvěle obstáli v protikorupčním auditu

Severočeští vodohospodáři skvěle obstáli v protikorupčním auditu

1. června 2023 - Propracovanost protikorupčního systému řízení, jeho srozumitelná komunikace a správné nastavení všech procesů. To je výsledek prvního dozorového auditu Protikorupčního systému řízení dle ISO 37001:2016, který na jaře proběhl ve společnostech skupiny Severočeská voda.

Cenu Karla Hubáčka získala rekonstrukce Liebiegova paláce

Cenu Karla Hubáčka získala rekonstrukce Liebiegova paláce

31. května 2023 - Liberec - Desítky unikátních staveb, vydařené projekty a zajímavé architektonické nápady.

Chutné Česko na Slovensku

Chutné Česko na Slovensku

25. května 2023 - Liberecký kraj - Záběry k chystanému televiznímu seriálu gastro cestopisů Chutné Česko natáčel v Libereckém kraji štáb slovenské televize TA3. Diváci se prostřednictvím televizní série seznámí s historickými památkami, přírodními krásami, kulturními skvosty, tradicemi i gastronomickými specialitami České republiky.

Výstavba Centra urgentní medicíny byla zahájena

Symbolického aktu poklepání na základní kámen se vedle hlavy státu zúčastnili: generální ředitel liberecké nemocnice Richard Lukáš, hejtman Libereckého kraje Martin Půta, starosta města Turnov Tomáš Hocke, primátor statutárního města Liberec Jaroslav Zámečník, starosta města Frýdlant Dan Ramzer a za konsorcium stavebních dodavatelů Petr Syrovátko.

25. května 2023 - Liberec - V areálu nemocnice byla oficiálně zahájena výstavba Centra urgentní medicíny Letité úsilí všech zúčastněných se konečně zhmotnilo.

Policie rozšířila obvinění muže z Liberce o znásilnění šestého dítěte

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - (ČTK) - Policie rozšířila obvinění muže z Liberce o znásilnění šestého dítěte, holčičky mladší pěti let. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Už dříve policie uvedla, že znásilnil čtyři dívky a jednoho chlapce.

Soud vynese rozsudek v kauze údajných machinací s pozemky na Ještědu

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Krajský soud dnes vynese rozsudek v případu údajných machinací s pozemky a budovami ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci, které patří Liberci. Obžalovaní jsou bývalý náměstek primátora Pavel Krenk za ODS a bývalý zastupitel Liberce za ODS Jiří Zeronik. Trestné činnosti se podle obžaloby měli dopouštět jako zástupci městské společnosti Sportovní areál Ještěd (SAJ). Oba vinu odmítají a žádají zproštění obžaloby, státní zástupce pro ně žádá za podvod a zneužití pravomoci úředního činitele podmíněné tresty.

Muzeum v Liberci připravuje revitalizaci parku, místním se to nelíbí

Liberec, muzeum

20. května 2022 - (ČTK) - Severočeské muzeum v Liberci připravuje revitalizaci svého parku, kdy by část před budovou měla sloužit i pro výstavy a zadní část zůstane v zeleni. Místním se připravovaný projekt nelíbí a řada z nich ho na dnešní prezentaci v muzeu kritizovala. Považují za zbytečný. Někteří míní, že by stačila běžná údržba a žádnou změnu nechtějí. Jiní mají obavy z toho, že přijdou o stromy a další zeleň. Podle Přemysla Krejčiříka z Ateliéru Krejčiříkovi, který projekt připravil, se ale počítá s kácením deseti stromů, jež jsou ve špatném stavu. Místo nich jich bude vysazeno 17.

Strana výpisu

1 ...