Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

Omikron odhalily laboratoře v Libereckém kraji zhruba u 84 pct pozitivních testů

17. ledna 2022 - Variantu omikron odhalily laboratoře v Libereckém kraji v posledních dnech zhruba u 84 procent pozitivních testů na covid-19, varianta se stala v kraji dominantní. Před týdnem byl její podíl 40 procent. Nejvíc rozšířená je na Liberecku, naopak nejméně je jí na Českolipsku, řekla po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje novinářům nová ředitelka Krajské hygienické stanice v Liberci Jana Loosová.

Hasiči dnes ráno vyjížděli k požáru domu v Líšném na Jablonecku

Ilustrační foto

15. ledna 2022 - K požáru rodinného domu vyjížděli dnes ráno hasiči v Líšném na Jablonecku. Při příjezdu hasičů v domě nikdo nebyl, zranění nejsou, jeden člověk se ale nadýchal kouře a byl předán zdravotníkům, řekl ČTK mluvčí hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Přerovský.

Na horských silnicích v Libereckém kraji je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu

Ilustrační foto

14. ledna 2022 - Na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji je dnes ráno ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. V dalších částech kraje jsou povrchy silnic převážně mokré, na Českolipsku suché a všechny sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou ráno v kraji kolem nuly, v noci mrzlo. Místy viditelnost snižují mlhy, zejména na Semilsku a Liberecku. Vyplývá to z údajů na webech silničářů a meteorologů.

Turnovské muzeum vystaví kopii císařské koruny Napoleona Bonaparta

11. ledna 2022 - Turnovské muzeum od čtvrtka vystaví repliku císařské korunovační koruny Napoleona Bonaparta, kterou vytvořil uznávaný šperkař Jiří Urban ve spolupráci s Evou Mrákotovou Víškovou. V klenotnici muzea bude 23 centimetrů vysoká koruna ze zlaceného stříbra o průměru 18,5 centimetru do 6. února. Podle Urbana bylo asi nejnáročnější vytvořit kopie antických rytin v kameni.

Na sjezdovky v Libereckém kraji přijely o víkendu tisíce lyžařů

9. ledna 2022 - Podmínky areálech se zlepšily, provozovatelé pokračují ve výrobě technického sněhu. Na prodloužený víkend díky státnímu svátku přijeli do Harrachova turisté z Polska.

Liberecká záchranná stanice Archa loni přijala kriticky ohroženou želvu bahenní

Zdroj: Wikimedia

7. ledna 2022 - K nezvyklým zásahům patřil také skoro měsíc trvající odchyt jestřábí samice s poraněným křídlem nebo ošetřování puštíka, který vlétl do jedoucího auta. Archa loni přijala rekordních 1933 zvířat, což je o 133 více než v roce 2020. Zpět do volné přírody se podařilo vypustit více než polovinu zvířat. V tiskové zprávě o tom dnes informovala vedoucí záchranné stanice Ivana Hancvenclová.

Festival Benátská! s Impulsem oznámil další vystupující, třeba Chinaski a Mirai

6. ledna 2022 - Skupina Chinaski, vítězové ankety Český slavík kapela Mirai nebo Divokej Bill budou mezi vystupujícími letošního festivalu Benátská! s Impulsem. Festival v libereckém areálu Vesec by se měl po dvou letech pauzy způsobené protipandemickými opatřeními uskutečnit 28. až 31. července. Akce mimo jiné oslaví jubilea legend československé rockové muziky Olympiku, Arakainu a Teamu. ČTK o tom za pořadatele informovala Simona Kordová.

Policisté zadrželi muže, který podle nich hrozil odpálením bomby na Hradě

Ilustrační foto

5. ledna 2022 - Policisté museli v úterý v podvečer předčasně uzavřít pro návštěvníky Pražský hrad kvůli anonymní výhrůžce bombovým útokem. Ještě téhož dne kriminalisté zadrželi sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, kterého z vyhrožování podezírají. Informovali o tom dnes na twitteru.

Hrad Valdštejn v Českém ráji bude mimořádně otevřený tento i příští víkend

Zdroj: http://www.hrad-valdstejn.cz

4. ledna 2022 - Hrad Valdštejn v Českém ráji nedaleko Turnova bude mimořádně otevřený tento i příští víkend. Zůstane kvůli tomu vánočně nazdobený. Novináře dnes o tom informovala ředitelka městské společnosti Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová. Hrad, který založil kolem roku 1260 rod Markvarticů, má městská společnost Turnova ve správě.

První dítě Libereckého kraje se na Nový rok narodilo v Jablonci nad Nisou

Ilustrační foto

3. ledna 2022 - Prvním miminkem roku 2022 narozeným v Libereckém kraji je malá Maya. Na svět přišla v Jablonci nad Nisou v 00:53. Holčička váží 2675 gramů, jak je velká, zatím nikdo neví, neměřili ji, řekla ČTK mluvčí Nemocnice Jablonec Jana Válková. Rodiče novorozené dívenky jsou z Nového Města pod Smrkem a Maya je jejich prvním dítětem. V ostatních nemocnicích v Libereckém kraji - v Liberci, České Lípě a Jilemnici na první dítě roku po 08:00 stále čekali.

Otevření skupiny nad 30 let v Libereckém kraji výrazně zvýšilo zájem o očkování

27. prosince 2021 - V Libereckém kraji se dnes výrazně zvýšil zájem o očkování. Od dnešního rána se totiž mohou k přeočkování třetí, posilující dávkou hlásit i lidé od 30 let věku, kteří byli očkovaní proti covidu-19 před více než pět měsíci. Zájem o očkování se dnes zvýšil několikanásobně, na většinu ze zájemců by se ale mělo dostat ještě v tomto týdnu, zbylí budou očkováni po Novém roce, řekl ČTK po dnešním jednání Krizového štábu Libereckého kraje radní pro zdravotnictví Vladimír Richter (ODS).

Strana výpisu

5 ...