Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

Liberecký

Podmínky k lyžování jsou v Libereckém kraji velmi dobré

24. února 2022 - Podmínky k lyžování jsou v Libereckém kraji nadále velmi dobré, na některých sjezdovkách je dál přes metr sněhu. Obleva velkým skiareálům příliš neublížila, příznivá je i předpověď počasí na víkend, vyplývá z informací od provozovatelů lyžařských areálů oslovených ČTK.

Po roční covidové pauze uspořádali baráčníci ve Frýdlantu masopustní průvod

20. února 2022 - Po roční přestávce způsobené koronavirovou pandemií uspořádali dnes baráčníci z Větrova ve Frýdlantu na Liberecku tradiční masopustní původ. Na tříkilometrovou obchůzku ulic na Větrově vyrážejí už 20 let, jen loni se průvod kvůli lockdownu neuskutečnil, v roce 2020 ho ještě stihli. Navzdory větrnému počasí vyrazily do průvodu dvě desítky masek vedené nákladním autem s kapelou a cestou se přidávaly další. Na vítr jsou místní zvyklí, tady fouká pořád, řekl ČTK rychtář baráčníků Bohumil Kněbort.

V České Lípě se zaměřili na vraky z ulicích, velké části z nich už se zbavili

Ilustrační foto

19. února 2022 - V České Lípě už se z ulic podařilo odstranit většinu autovraků, s jejich odtahováním začala tamní radnice v polovině roku 2019. Od té doby z ulic a veřejných prostranství odvezli kolem 70 vraků ze 110, které měli v evidenci, řekla ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. V současné době je podle ní ve městě na odtah připraveno dalších deset autovraků.

Vzedmuté hladiny jsou po čtvrtečním dešti na Labi, Metuji a Jizeře

18. února 2022 - Po čtvrtečním dešti zůstávalo dnes nad ránem na třetím, tedy nejvyšším povodňovém stupni pouze Labe ve Stanovicích na Trutnovsku. Nejnižší stupeň hlásí několik dalších měřicích stanic na horním Labi, Metuji a Jizeře. Vyplývá to z údajů na webu hydrologické služby Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem dnešních 05:30. Výstraha před vzedmutím hladin řek trvá do dnešního poledne.

Hasiči v Libereckém kraji řešili ve čtvrtek kvůli větru 290 událostí, dnes pět

18. února 2022 - Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem a intenzivními dešti k 290 událostem. Většinou šlo o odklízení popadaných stromů, čerpání vody ze sklepů a zahrad, odstraňovali nebo upevňovali také uvolněné plechové střechy.

Sněmovna je opět kompletní, Farského nástupkyně Jarmila Levko složila slib

Zdroj: starostoveprolibereckykraj.cz

16. února 2022 - Sněmovna je opět kompletní. Předepsaný slib složila v úvodu dnešního jednacího dne nová poslankyně Jarmila Levko, která v dolní komoře nahradila Jana Farského (oba STAN). Farský se vzdal mandátu v úterý kvůli několikaměsíční univerzitní stáži v USA.

Aktivisté na protest proti Turówu na půl hodiny uzavřeli přívod vody na MŽP

Zdroj: Wikipedia

14. února 2022 - Skupina aktivistů dnes ráno zhruba na půl hodiny uzavřela v Praze u budovy ministerstva životního prostředí přívod vody do úřadu. Dvojici protestujících, kteří poté bránili k přístupu k uzávěrům z obou stran budovy, z místa odvedli policisté. Protest mířil proti vládní dohodě o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów. Obyvatelé příhraničních obcí na české straně poukazují na to, že v oblasti kvůli těžbě ubývá spodní vody.

Na výstavě v Semilech jsou i vizualizace fasád domů očištěných od reklam

12. února 2022 - Muzeum v Semilech má novou výstavu zaměřenou na veřejný prostor ve městě. Jsou na ní i vizualizace, jak by mohly vypadat fasády některých budov ve městě očištěné od reklam. Výstavu připravil nedávno založený spolek Vidět Semily.

Liberec zahájil architektonickou soutěž na podobu Papírového náměstí

Zdroj: Jiří Hamák

9. února 2022 - Liberec včera zahájil mezinárodní architektonickou soutěž na podobu oblasti takzvaného Papírového náměstí v dolním centru. Radnice oslovila 65 ateliérů, vítězný návrh by měl být známý v září. V tiskové zprávě o tom informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Při požáru domu plného plynových lahví v Plavech se zranili dva lidé, škoda je za 2,5 mil. Kč

Ilustrační foto

8. února 2022 - Hasiči z 13 jednotek v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v Plavech na Jablonecku. Dva muži se zranili, jeden byl ve vážném stavu letecky přepraven na popáleninové centrum do pražských Vinohrad. Majetkovou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 2,5 milionu korun. Příčinu bude teprve zjišťovat. ČTK to dnes řekli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Českolipská nemocnice se stala terčem kybernetického útoku

8. února 2022 - Krajská Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se stala v pátek terčem kybernetického útoku, následky odstraňuje ještě dnes. Nefunkční byly zejména e-maily, vnitřní chod nemocnice útokem narušený nebyl. K citlivým datům pacientů se hackeři nedostali. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Andrea Beranová

Strana výpisu

3 ...