Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Liberecký

Edukační oddělení pro malé zahradníky

Edukační oddělení pro malé zahradníky

30. prosince 2023 - Liberec - Od listopadu letošního roku spustila Botanická zahrada Liberec první edukační programy pro mateřské a základní školy. Ředitel zahrady Václav Lenk tak přichází s další inovací, která by měla zajistit lepší kontakt botanické zahrady s veřejností.

ČEZ umetá e-autům cestu do hor

ČEZ umetá e-autům cestu do hor

30. prosince 2023 - Jizerské hory - Horská chata Královka nad Bedřichovem a Penzion U Čápa v Příchovicích jsou prvními místy přímo v Jizerských horách, které během zimní sezóny začaly řidičům elektromobilů nabízet službu wallboxové dobíjecí huby pro elektromobily. Díky spolupráci majitelů chat s provozovatelem nejvýkonnější a nejrozšířenější české sítě veřejného dobíjení ČEZ tu návštěvníci hor mohou během občerstvení doplnit v jednu chvíli energii u celkem osmi stojanů. Ty zvládnou za cenu pomalého dobíjení obsloužit všechny typy e-aut až dvakrát rychleji než běžné AC stanice. V plánu je osazování dalších podobných míst na českých a moravských horách. Současně ČEZ spouští ultrarychlé dobíjecí stanice v sousedních Krkonoších, nejnověji v Harrachově.

Příjem žádostí o grant Neziskovky Nadace ČEZ startuje už v lednu

Příjem žádostí o grant Neziskovky Nadace ČEZ startuje už v lednu

30. prosince 2023 - Česká republika - Grantové řízení Neziskovky – profesionální rozvoj sociální péče pro rok 2024 spustí Nadace ČEZ nově již v lednu. Neziskové organizace v něm mohou žádat až o 200 tisíc korun na svůj vlastní rozvoj: například na rozšíření a zkvalitnění poskytovaných služeb, vzdělávání personálu, nebo na zviditelnění organizace. V letošním roce tímto způsobem Nadace ČEZ podpořila 263 projekty z celé České republiky, mezi něž rozdělila cca 40 milionů korun. Příjem žádostí pro rok 2024 potrvá od 2. do 31. ledna.

Liberec letos uspořil bezmála 65 milionů

Liberec letos uspořil bezmála 65 milionů

29. prosince 2023 - Liberec - O zakázky v hodnotě téměř 700 milionů korun soutěžilo letos město Liberec. Úřad v roce 2023 připravil přibližně 75 veřejných soutěží a díky kvalitní přípravě i nastavení podmínek dokázal ušetřit daňovým poplatníkům desítky milionů.

Parkovací dům přivítá od nového roku první řidiče

Parkovací dům přivítá od nového roku první řidiče

29. prosince 2023 - Liberecký kraj - Parkovací dům v blízkosti sídla Krajského úřadu Libereckého kraje je dokončen a od 2. ledna 2024 přivítá první řidiče. Stavba přinesla 244 míst, z toho 100 pro veřejnost. Cena parkovného činí 60 korun na den. Výsledná cena díla po uzavření sedmi dodatků ke smlouvě činí 246 052 490 korun včetně DPH.

Toyen.První dáma surrealismu

Toyen.První dáma surrealismu

29. prosince 2023 - Česká republika – Knihou roku 2023 je Toyen. Dítě bez rodiny, nemilovaná žena, chudobná umělkyně. To jsou mýty, které o sobě svobodomyslná malířka a výrazná osobnost meziválečné umělecké avantgardy šířila.

Vstříc novému roku

Vstříc novému roku

28. prosince 2023 - Vážení a milí čtenáři a obchodní partneři,
děkujeme za letošní přízeň a podporu, bez kterých bychom se jen těžko obešli. Regionální noviny pro vás připravujeme s láskou a rádi a vítáme též příspěvky, které obohacují jak jejich tištěnou, tak i elektronickou podobu.

Novoroční výstup na Ještěd

Novoroční výstup na Ještěd

28. prosince 2023 - Liberec - Oddíl turistiky KČT – TJ Lokomotiva Liberec pořádá již 49. novoroční výstup na Ještěd. Registrovat se zájemci mohou 1. ledna 2024 přímo na místě před startem, a to od 9 do 11 hodin na konečné tramvajové stanici v Horním Hanychově (před restaurací Čerti na Ještědu), případně na rozcestí nad Výpřeží.

Ježíškova pošta hlásí 253 kilogramů vánočních přání a dopisnic

Ježíškova pošta hlásí 253 kilogramů vánočních přání a dopisnic

28. prosince 2023 - Boží dar - Do Štědrého dne zbýval jen jeden den a Ježíškova pošta na Božím Daru právě orazítkovala originálním vánočním razítkem poslední dopis Ježíškovi.

Na horách stále kraluje zimní počasí

Na horách stále kraluje zimní počasí

28. prosince 2023 - Liberecký a Královéhradecký kraj - Zatímco v některých městech a níže položených oblastech panují spíše jarní teploty, oblíbené skiareály Špindlerův Mlýn a Ještěd nabízí skvěle připravené a umrzlé sjezdovky s dostatkem sněhu. Až do konce vánočních prázdnin je přitom stále možné zakoupit celodenní skipas do těchto středisek již od 540 korun.

Sbírka pro Martínka už má na kontě 100 milionů

Sbírka pro Martínka už má na kontě 100 milionů

28. prosince 2023 - Česká republika - Náklady na léčbu, která by mohla zachránit život dvouletému Martínkovi, už jsou díky solidaritě Čechů pod střechou a částka na Donio.cz stále narůstá.

Strana výpisu

8 ...