Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

K přímému střetu v Bílině nedošlo

Doprovodný obrázek

24. května 2009 - BÍLINA | Další mítink Dělnické strany na severu Čech se uskutečnil v sobotu odpoledne v Bílině. Zabránit střetu mezi neonacisty a místními Romy bylo připraveno na 200 policistů a místních strážníků. Po ruce měli také vodní dělo, jeho použití však nebylo nutné.

Falešní policisté dořádili, pražští kriminalisté je zadrželi

Ikona

23. května 2009 - PRAHA (MEDIAFAX) - Dva cizojazyční muži vydávající se za falešné policisty byli v sobotu zadrženi pražskými kriminalisty na Václavském náměstí. Oběťmi byli zahraniční turisté, kterým kontrolovali platnost osobních dokladů včetně platebních karet, informoval kriminalista z Prahy 1. Duo výtečníků podle policie pak překvapeným turistům doklady vrátilo s upozorněním, že tato prevence má usnadnit lidem s prošlou lhůtou dokladů včasnou nápravu.

Policie sicilské mafii zabavila zbraně a miliony padělaných dolarů

Ikona

22. května 2009 - ŘÍM | Italská policie sicilské mafii při dvou policejních prohlídkách zabavila velké množství zbraní, munice a 10 milionů padělaných amerických dolarů (přes 194 milionů korun). Informuje o tom v pátek britská televize BBC. Peníze a zbraně patřily Fabbiu Mannovi, vysoce postavenému členovi Cosa Nostry. Ten patří k více než stovce lidí, kteří byli zadrženi loni v listopadu v rámci rozsáhlé policejní akce zaměřené proti mafii.

Řápková: Neziskové organizace radí neplatičům, jak obelstít exekutora

Ikona

21. května 2009 - PRAHA | Dluhy neplatičů rostou od chvíle, kdy neziskové organizace, jako například Člověk v tísni, radí občanům, jak se zaplacení dluhu vyhnout, uvedla primátorka Chomutova Ivana Řápková (ODS) během čtvrteční konference v Senátu. Město se podle ní potýká s nárůstem extremismu a xenofobie. "Místo toho, aby neziskové organizace neplatiče přesvědčovaly o nutnosti dluhy uhradit, naopak jim radí a vysvětlují právní kličky, jak obelstít exekutora.

Liberecký kraj připravil s policisty další víkend bez tolerance

Ikona

21. května 2009 - TURNOV | Rozsáhlou kontrolní akci na alkohol v dechu a krvi řidičů připravil na páteční večer odbor dopravy Libereckého kraje spolu s policisty a zástupci BESIP. Mluvčí kraje Jiří Langer řekl ve čtvrtek, že policejní hlídky se soustředí na Turnovsko. „Kontroly začnou od 22 hodin a potrvají přibližně do druhé hodiny ranní.

Při pokusu o zdolání Everestu zemřel český horolezec

Ikona

20. května 2009 - KÁTHMÁNDÚ/KARVINÁ | Český horolezec zemřel při výstupu na nejvyšší horu světa Mount Everest, ve středu to uvedla Česká televize. Podle nepotvrzených informací by mělo jít o jednoho z členů expedice ostravské společnosti OKD sedmačtyřicetiletého Věslava Chrzaszcze.

Zločinec, který byl jako první na světě usvědčen testem DNA, dosáhl snížení trestu

Ikona

14. května 2009 - LONDÝN | První člověk na světě, který byl usvědčen z vraždy na základě testů DNA, ve čtvrtek dosáhl snížení svého doživotního trestu na 28 let ve vězení. Informuje o tom agentura Reuters. Osmačtyřicetiletý Brit Colin Pitchfork byl v roce 1988 odsouzen k doživotí za vraždu dvou patnáctiletých dívek v britském hrabství Leicestershire. Letos v dubnu podal odvolání.

Francie schválila kontroverzní zákon proti internetovému pirátství

Ikona

13. května 2009 - PAŘÍŽ | Francouzský parlament schválil kontroverzní zákon proti internetovému pirátství, který umožňuje odpojit od internetu uživatele, kteří nelegálně stahují hudbu a filmy. Informuje o tom ve středu zpravodajská stanice BBC.

Městská policie v Liberci zavedla funkce strážníků – okrskářů

Ikona

12. května 2009 - LIBEREC | Nové funkce sedmi strážníků – okrskářů zavedla od května Městská policie v Liberci. Ředitel Městské policie Ladislav Krajčík v úterý řekl, že každý okrskář bude dokonale znát svou městskou lokalitu a pro obyvatele nebude jen bezejmenným strážníkem.

Lidi z mosteckého magistrátu vyhnal anonymní telefonát, vyhrožoval bombou

Ikona

6. května 2009 - MOST | Zhruba 350 zaměstnanců a dalších několik stovek návštěvníků vyhnal z budovy mosteckého magistrátu anonymní telefonát, který vyhrožoval bombou. Ve středu o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Anonymní telefonát, který vyhrožoval bombou, přijal jeden ze zaměstnanců magistrátu po 11. hodině,“ řekla agentuře Mediafax Poláčková s tím, že v současnosti probíhají v budově policejní opatření.

Mostečtí strážníci budou tři dny za pomoci kartiček kárat, nebo chválit řidiče za parkování

Ikona

5. května 2009 - MOST | O nadcházejícím prodlouženém víkendu pořádají mostečtí strážníci dopravně bezpečnostní akci, při níž chtějí řidiče nejen kárat za přestupky, ale také chválit za dodržování pravidel. Informoval o tom v úterý Luboš Trojna, mluvčí Městské policie v Mostě.
„Od pátku do neděle budou strážníci formou kartiček dávaných za stěrače vozidel řidiče parkující v Mostě buď kárat, nebo chválit,“ řekl Trojna.

Strana výpisu

... 396