Více - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Více

Nádrž v Novohradských horách dostane efektivnější ochranu

Nádrž v Novohradských horách dostane efektivnější ochranu

21. září 2023 - Jihočeský kraj - Schůzka jihočeského hejtmana Martina Kuby s vědci z Biologického centra Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kteří v červnu předali na Jihočeský kraj výsledky petice za ochranu Jiřické nádrže v Novohradských horách s více než dvěma tisíci podpisy, přinesla ovoce.

Ministr životního prostředí navštívil Knaufinsulation v Krupce

Ministr životního prostředí navštívil Knaufinsulation v Krupce

20. září 2023 - Krupka - Tuzemské stavebnictví trápí nízký počet zakázek v oblasti výstavby novostaveb. Tolik potřebné oživení přinese masivní rozšíření dotačního titulu Nová zelená úsporám a nová investiční podpora na renovace veřejných budov, financovaná mimo jiné i z Modernizačního fondu.

Poslanci a senátoři v Ústeckém kraji. Zajímali se o lithium a stavbu gigafactory

Poslanci a senátoři v Ústeckém kraji. Zajímali se o lithium a stavbu gigafactory

20. září 2023 - Ústecký kraj - Uhelný průmysl v České republice končí a současné uhelné regiony, včetně Ústeckého kraje, čeká rozsáhlá transformace. Pro tyto regiony tak je potřeba zajistit nové zdroje energie i pracovní příležitosti, které nahradí místa zaniklá v uhelných dolech a elektrárnách.

Z Pasíček vycestovali další zdraví dravci

Z Pasíček vycestovali další zdraví dravci

20. září 2023 - Pardubice - Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka, která se stará o různým způsobem handicapovaná zvířata, vypustila do přírody další zdravé jedince. Tentokrát se jednalo o dvě poštolky obecné a jestřába lesního, které do přírody osobně vyslala náměstkyně primátora Jiřina Klčová.

Jak vznikají hory

Jak vznikají hory

20. září 2023 - Turnov - Celoplanetární rozsah s přesahem až za hranice planety Země ukáže výstava Jak vznikají hory, jejíž vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 21. září v 17 hodin v Muzeu Českého ráje v Turnově. Představí geologické procesy probíhající uvnitř této planety, které se projevují na jejím povrchu vznikem sopečné činnosti, zemětřesení, horských masivů, příkopových propadlin nebo geomorfologických tvarů. Výstava potrvá do 28. ledna příštího roku.

Lesy České republiky vyhlásily tendr

Lesy České republiky vyhlásily tendr

18. září 2023 - Hradec Králové – Tendr na provádění lesnických činností a prodej dřeva dnes vyhlásily Lesy České republiky. Nabídky mohou zájemci podávat do 17. října. Předpokládaná hodnota soutěžených pěstebních a těžebních prací činí 5,2 miliardy korun.

Most vykročil do budoucnosti

Most vykročil do budoucnosti

16. září 2023 - Litvínov – Progresivní město Most má v pronájmu osobní vůz Toyota poháněný vodíkem. Včera si ho v Záluží u čerpací stanice Orlenu, jedné z mála pro veřejnost, převzal primátor Marek Hrvol.

Jihočeská univerzita se připojí k ETUR

Jihočeská univerzita se připojí k ETUR

15. září 2023 - České Budějovice - Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích (JU) se společně s dalšími českými veřejnými vysokými školami letos vůbec poprvé připojí k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje (ETUR), který se uskuteční od 20. do 26. září 2023, respektive do 8. října 2023. Jednotlivé univerzity připravují na tento týden bohatý doprovodný program pro studenty, zaměstnance i širokou veřejnost.

Vaky na zeleň nahradí nová služba

Vaky na zeleň nahradí nová služba

14. září 2023 - Ústecký kraj - Pro zlepšení pořádku ve veřejném prostoru města a zjednodušení nakládání s bioodpadem, je pro občany připravena nová služba, která nahradí svoz odpadů ze zeleně ve vacích.

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

Móda a hvězdy pomohou znevýhodněným dětem

13. září 2023 - Charitativní projekt „Móda a hvězdy“ letos vstupuje do jubilejního 10. ročníku. Za tu dobu získaly Dětský domov ve Vysoké peci, teplický Klokánek a Nadace Veroniky Kašákové bezmála 2, 5 milionů korun na aktivity, které by si bez štědrých dárců nemohly dovolit. Pořadatelky Petry Vyoralové ze Svatebního salonu Delta v Mostě a v Chomutově jsme se zeptali, co se svým týmem připravila pro letošní ročník, který se uskuteční 15. října v Městském divadle v Mostě.

Co se stane, když v lesích ubydou ptáci?

Co se stane, když v lesích ubydou ptáci?

12. září 2023 - České Budějovice - Co by se stalo, kdyby z lesů zmizeli ptáci? Takovou otázku si položil výzkumný tým vedený ekoložkou Kateřinou Sam z Biologického centra Akademie věd ČR a Jihočeské univerzity. Jejich rozsáhlá experimentální studie v pralesích na Papui-Nové Guineji, která sledovala fungování potravních sítí mezi hmyzem, ptáky a netopýry, přinesla znepokojivé odpovědi. Výsledky ukázaly, že dlouhodobý úbytek ptáků a netopýrů může mít vážné dopady na životní prostředí a fungování lesů. Tato zjištění jsou významná obzvlášť pro ty oblasti světa, kde dochází k masivní těžbě dřeva a tím i k velkému poklesu populací ptáků.

Strana výpisu

9 ...

 

 

Další informace: