Více - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Více

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

Letošní úroda z rekultivací nese značku biokvality

18. srpna 2023 - Most - Na polích, která na rekultivovaných plochách lomů ČSA a Vršany obhospodařuje společnost Rekultivace ze skupiny Sev.en, skončily žně. Letos poprvé tu sklízí úrodu v biokvalitě. Společnost totiž hospodaří výhradně podle pravidel ekologického zemědělství a získala certifikát české certifikační organizace Kontrola ekologického zemědělství, který rostlinné i živočišné produkty společnosti Rekultivace označil jako bio.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

16. srpna 2023 - Ústecký kraj - Vodní nádrž Fláje je údolní nádrž, jež vznikla za unikátní pilířovou přehradou, která je jediná svého druhu v Česku. Byla vybudována na Flájském potoce na území obce Český Jiřetín (u osady Fláje) v roce 1963.

Praha obnoví další rybníky a vybuduje i fontány na Letné

Praha obnoví další rybníky a vybuduje i fontány na Letné

16. srpna 2023 - Praha – Místní se dočkají revitalizace Proseckého rybníka, rybníka Bubec a také vodních prvků na Letné. Investiční akci schválila Rada hl. m. Prahy. Rybníky budou po obnově sloužit obyvatelům Prahy k rekreaci, fontány na Letné přivedou vodu k oblíbenému místu setkávání u Metronomu.

Komentář: Překlopí se pokles cen zemědělské produkce na pulty obchodů?

Komentář: Překlopí se pokles cen zemědělské produkce na pulty obchodů?

16. srpna 2023 - „Ceny zemědělských výrobců klesly meziročně o 14,3 %. Jde o třetí výrazný pokles v řadě a současně o významnou změnu trendu ve vývoji cen zemědělských komodit, neboť minulý rok v létě dosahoval růst těchto cen až 40 %. Teprve letos v květnu došlo poprvé po více než dvou letech nepřetržitého meziročního růstu k poklesu indexu cen zemědělských výrobců. Ceny výrobců se „propisují“ do cen v obchodech se zpožděním a ovlivňují je i další faktory, nicméně první signály, že ušetří i spotřebitelé, se již objevují. V červenci totiž zbrzdil růst cen potravin, když spotřebitelské ceny meziměsíčně poklesly o 0,8 %. Právě to je jeden z faktorů, který přispívá k pozvolnému krocení inflace u nás,“ komentuje Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Vědecký průzkum stavu nádrže ,,Bagr" ve Stromovce

Vědecký průzkum stavu nádrže ,,Bagr" ve Stromovce

15. srpna 2023 - České Budějovice - V polovině srpna odborníci kontrolují ekologický stav nádrže Bagr v lesoparku Stromovka. Vědci z Biologického centra Akademie věd ČR provedli průzkum rybí obsádky, který cíleně doplní již probíhající sledování kvality vody realizované pracovníky státního podniku Povodí Vltavy.

Radní pro školství vyrážejí pro inspiraci

Radní pro školství vyrážejí pro inspiraci

12. srpna 2023 - Ústecký kraj - Jsou sice prázdniny, ale na krajích se v oblasti školství nezahálí ani neodpočívá. Nejen že se finišuje s nejrůznějšími investičními akcemi na budovách škol, ale Ústecký kraj a Kraj Vysočina přistoupily k výměnnému pobytu radních zodpovědných právě za školství, vzdělávání a sport. Radní Jindra Zalabáková tak 10. a 11. srpna navštíví Vysočinu a radní Jan Břížďala přijede čerpat inspiraci do Ústeckého kraje.

Vedra lákají k vodě

Vedra lákají k vodě

12. srpna 2023 - Most - Zatopená plocha jezera Most činí 309,4 hektaru, obvod jezera je přes 9 kilometrů, maximální hloubka 75 metrů. Rozlohou jde o druhé největší jezero v ČR, největší je Medard u Sokolova s 493,4 hektary; jezero Milada u Ústí je s plochou 252,2 hektaru třetí, Máchovo jezero má pro srovnání 284 hektarů.

Pražské vodárenské budovy budou osazeny fotovoltaickými elektrárnami

Pražské vodárenské budovy budou osazeny fotovoltaickými elektrárnami

11. srpna 2023 - Praha - Městská společnost Pražská vodohospodářská společnost a.s. (PVS) získala dotaci ve výši 15,2 milionu korun na podporu projektu, jehož cílem je vybudovat devět pilotních fotovoltaických elektráren na vodárenských objektech.

Signal Festival nabídne dva videomappingy

Signal Festival nabídne dva videomappingy

10. srpna 2023 - Praha - Signal Festival se blíží. Jedenáctý ročník festivalu přináší řadu novinek. Nabídne dvě trasy a dvacet festivalových lokací. Oblíbené videomappingy rozsvítí hned dvě ikonické stavby Prahy – budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí a kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí.

Největší lesnickou akci pro veřejnost chystají Lesy ČR v září

Největší lesnickou akci pro veřejnost chystají Lesy ČR v září

8. srpna 2023 - Hradec Králové – Den za obnovu lesa, největší lesnickou akci pro veřejnost, pořádají Lesy České republiky v sobotu 23. září od 10 do 16 hodin ve všech regionech, tedy v jižních, západních, východních, středních i severních Čechách, na Vysočině a na jižní i severní Moravě. Také čtvrtý ročník se koná za každého počasí a bude opět trochu pracovní, trochu poznávací, ale určitě pohodový a pro každého.

Druhá šance pro vaše věci i planetu Zemi

Druhá šance pro vaše věci i planetu Zemi

7. srpna 2023 - Teplice – V neděli 13. srpna od 11:00 do 16:00 proběhne u skautské klubovny v Teplicích již tradiční SWAP party. Jde o jednodenní akci, na kterou je možné donést věci, které doma leží ladem, a zároveň si odnést věci, které udělají radost.

Strana výpisu

10 ...

 

 

Další informace: