Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Při požáru domu plného plynových lahví v Plavech se zranili dva lidé, škoda je za 2,5 mil. Kč

Ilustrační foto

8. února 2022 - Hasiči z 13 jednotek v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v Plavech na Jablonecku. Dva muži se zranili, jeden byl ve vážném stavu letecky přepraven na popáleninové centrum do pražských Vinohrad. Majetkovou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 2,5 milionu korun. Příčinu bude teprve zjišťovat. ČTK to dnes řekli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Českolipská nemocnice se stala terčem kybernetického útoku

8. února 2022 - Krajská Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se stala v pátek terčem kybernetického útoku, následky odstraňuje ještě dnes. Nefunkční byly zejména e-maily, vnitřní chod nemocnice útokem narušený nebyl. K citlivým datům pacientů se hackeři nedostali. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Andrea Beranová

Devítiletý trest za pokus o vraždu spolujezdce přezkoumá Nejvyšší soud

Ilustrační foto

7. února 2022 - Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Tomášem Kocourkem, jenž si má odpykat devět let ve vězení za pokus o vraždu mladého spolujezdce v osobním autě. Kocourek na úprku před policejní hlídkou vjel do protisměru a chtěl narazit do kamionu, šestnáctiletý chlapec na poslední chvíli strhl šoférovi řízení a fatálnímu následku zabránil. Nejvyšší soud převzal dovolání spolu se spisem koncem ledna, zjistila ČTK z justiční databáze. Verdikt lze s ohledem na rozhodovací statistky očekávat zhruba za měsíc.

Policisté pátrají po 44leté ženě z M. Lázní, která se v pátek nevrátila domů

5. února 2022 - Policisté z Chebska pátrají po 44leté Janě Vaškové z Mariánských Lázní, která je přibližně 150 centimetrů vysoká, má hnědé oči, dlouhé rovné hnědé vlasy a nosí dioptrické brýle. Pohřešování oznámila její sestra, když se žena v pátek večer nevrátila domů, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Pešková. Mobilní telefon má nedostupný.

Policie obvinila dva muže z H. Králové z prodeje kokainu téměř za půl milionu Kč

3. února 2022 - Policie obvinila dva třiatřicetileté muže z Hradce Králové z prodeje 340 gramů kokainu téměř za půl milionu korun. Dalších 30 gramů kokainu, předměty pro distribuci drog, látky s anabolickým a hormonálním účinkem a téměř 200 nábojů policisté ve spolupráci s celníky našli při domovních prohlídkách.

V babyboxu v Písku se podruhé ocitl stejný chlapec, je to první takový případ

Ilustrační foto

3. února 2022 - V babyboxu v písecké nemocnici se podruhé ocitl chlapec Tobiáš, který byl v péči své babičky. Je to první případ v republice, kdy bylo do babyboxu odloženo jedno dítě dvakrát. ČTK to dnes řekl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Poprvé někdo odložil chlapce jako dvoutýdenního s rodným listem do babyboxu před měsícem, Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil babičce. Nyní zřejmě zamíří podle Hesse k pěstounům, nebo do kojeneckého ústavu.

Bývalý policejní náměstek Krejčí, který řídil opilý, se vzdal renty

2. února 2022 - Loni jej zastavila na dálnici D8 hlídka ve služebním autě, nadýchal přes dvě promile. Informoval o tom dnes Český rozhlas - Radiožurnál.

Kvůli požáru hal Škoda nedokončí podle odborů až 16.000 octavií

1. února 2022 - Automobilka Škoda Auto kvůli víkendovému požáru hal v Mladé Boleslavi nedokončí až 16.000 vozů Octavia. Uvedl to dnes server HN.cz s odvoláním na předsedu odborů ve Škodě Auto Jaroslava Povšíka. Požár podle něj výrobu ovlivní na měsíce.

Dopravní nehody v Libereckém kraji měly v lednu jednu oběť, loni žádnou

1. února 2022 - Dopravní nehody v Libereckém kraji si v lednu vyžádaly jeden lidský život, loni za první měsíc při nich nezemřel nikdo. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

V M.Boleslavi hoří v Nádražní ulici haly, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

Ilustrační foto

30. ledna 2022 - Přes sto hasičů zasahuje při požáru hal v mladoboleslavské Nádražní ulici. Požár se zatím nedaří lokalizovat, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Aktuálně se potýkají s nedostatkem vody potřebné k zásahu, řekl ČTK mluvčí hasičů Jan Sýkora.

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Ilustrační foto

28. ledna 2022 - Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil dnes Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku. Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Strana výpisu

8 ...