Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Devítiletý trest za pokus o vraždu spolujezdce přezkoumá Nejvyšší soud

Ilustrační foto

7. února 2022 - Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Tomášem Kocourkem, jenž si má odpykat devět let ve vězení za pokus o vraždu mladého spolujezdce v osobním autě. Kocourek na úprku před policejní hlídkou vjel do protisměru a chtěl narazit do kamionu, šestnáctiletý chlapec na poslední chvíli strhl šoférovi řízení a fatálnímu následku zabránil. Nejvyšší soud převzal dovolání spolu se spisem koncem ledna, zjistila ČTK z justiční databáze. Verdikt lze s ohledem na rozhodovací statistky očekávat zhruba za měsíc.

Policisté pátrají po 44leté ženě z M. Lázní, která se v pátek nevrátila domů

5. února 2022 - Policisté z Chebska pátrají po 44leté Janě Vaškové z Mariánských Lázní, která je přibližně 150 centimetrů vysoká, má hnědé oči, dlouhé rovné hnědé vlasy a nosí dioptrické brýle. Pohřešování oznámila její sestra, když se žena v pátek večer nevrátila domů, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Pešková. Mobilní telefon má nedostupný.

Policie obvinila dva muže z H. Králové z prodeje kokainu téměř za půl milionu Kč

3. února 2022 - Policie obvinila dva třiatřicetileté muže z Hradce Králové z prodeje 340 gramů kokainu téměř za půl milionu korun. Dalších 30 gramů kokainu, předměty pro distribuci drog, látky s anabolickým a hormonálním účinkem a téměř 200 nábojů policisté ve spolupráci s celníky našli při domovních prohlídkách.

V babyboxu v Písku se podruhé ocitl stejný chlapec, je to první takový případ

Ilustrační foto

3. února 2022 - V babyboxu v písecké nemocnici se podruhé ocitl chlapec Tobiáš, který byl v péči své babičky. Je to první případ v republice, kdy bylo do babyboxu odloženo jedno dítě dvakrát. ČTK to dnes řekl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Poprvé někdo odložil chlapce jako dvoutýdenního s rodným listem do babyboxu před měsícem, Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil babičce. Nyní zřejmě zamíří podle Hesse k pěstounům, nebo do kojeneckého ústavu.

Bývalý policejní náměstek Krejčí, který řídil opilý, se vzdal renty

2. února 2022 - Loni jej zastavila na dálnici D8 hlídka ve služebním autě, nadýchal přes dvě promile. Informoval o tom dnes Český rozhlas - Radiožurnál.

Kvůli požáru hal Škoda nedokončí podle odborů až 16.000 octavií

1. února 2022 - Automobilka Škoda Auto kvůli víkendovému požáru hal v Mladé Boleslavi nedokončí až 16.000 vozů Octavia. Uvedl to dnes server HN.cz s odvoláním na předsedu odborů ve Škodě Auto Jaroslava Povšíka. Požár podle něj výrobu ovlivní na měsíce.

Dopravní nehody v Libereckém kraji měly v lednu jednu oběť, loni žádnou

1. února 2022 - Dopravní nehody v Libereckém kraji si v lednu vyžádaly jeden lidský život, loni za první měsíc při nich nezemřel nikdo. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

V M.Boleslavi hoří v Nádražní ulici haly, vyhlášen nejvyšší stupeň poplachu

Ilustrační foto

30. ledna 2022 - Přes sto hasičů zasahuje při požáru hal v mladoboleslavské Nádražní ulici. Požár se zatím nedaří lokalizovat, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Aktuálně se potýkají s nedostatkem vody potřebné k zásahu, řekl ČTK mluvčí hasičů Jan Sýkora.

Za prodej nápoje šamanů z Peru ostravský soud poslal do vězení dva Poláky

Ilustrační foto

28. ledna 2022 - Za nelegální obchody s psychotropním nápojem připraveným podle starého receptu peruánských šamanů udělil dnes Krajský soud v Ostravě polskému manželskému páru nepodmíněné tresty 5,5 a 8,5 roku. Podmíněný trest uložil třetímu obžalovanému, jenž se na dovozu nápoje ayahuasca z odvaru z lián, který je v Česku na rozdíl od Peru na seznamu drog, podílel. Všechny navíc ze země vyhostil a zabavil jim domek na Novojičínsku. Domek pořídili, aby tam mohli pořádat šamanské rituály a jejím účastníkům zakázaný nápoj podávali. Celkem tak od svých klientů inkasovali přes deset milionů korun.

Hrad potvrdil, že chce po Stehlíkové za výroky o zdraví Zemana milion korun

Zdroj: Wikimedia

27. ledna 2022 - Pražský hrad potvrdil, že po lékařce a bývalé ministryni Džamile Stehlíkové požaduje kromě omluvy za výroky o zdraví prezidenta Miloše Zemana také milion korun. Peníze by Stehlíková měla poslat na účet Fondu ohrožených dětí. Pokud tak neučiní, hrozí jí dalšími právními kroky. Vyplývá to z předžalobní výzvy, kterou Pražský hrad zveřejnil na svém webu. Stehlíková už dříve řekla, že se omlouvat nehodlá.

Ústečtí celníci rozkryli rodinný klan, který si vydělával prodejem padělků oděvů, kabelek, parfémů a hraček

Ilustrační foto

27. ledna 2022 - Zboží nakupovali na pražské tržnici Sapa a prodávali na facebooku. Za více než 4000 transakcí si mohli členové klanu vydělat přes deset milionů korun. Informovala o tom dnes na webu Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel.

Strana výpisu

8 ...