Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Policie obvinila mladého Afghánce z pokusu o vraždu a znásilnění v K. Varech

Ilustrační foto

3. ledna 2022 - Karlovarští policisté obvinili třiadvacetiletého cizince z pokusu o vraždu a ze znásilnění. Muž v sobotu, v prvních hodinách letošního roku v Karlových Varech nejprve nožem zaútočil na 37letou ženu, kterou vážně zranil, později napadl a znásilnil devatenáctiletou dívku. ČTK o tom dnes večer informoval mluvčí krajské policie Jakub Kopřiva. Podle neoficiálních informací je obviněný Afghánec, televize CNN Prima News dnes uvedla, že do České republiky přicestoval z Německa.

Neplatičům pokut za vážné přestupky mohou úřady úhradu strhávat z dávek

30. prosince 2021 - Lidé v nouzi, kteří opakovaně neplatí pokuty za vybrané závažné přestupky, mohou od nového roku přijít o část doplatku na bydlení či příspěvku na živobytí. Úřady budou mít od ledna právo jim neuhrazené sankce z těchto dávek strhávat. Počítá s tím novela o hmotné nouzi.

Komerční šíření nacistických symbolů bude od ledna trestné

Zdroj: Flickr

30. prosince 2021 - Komerční šíření nacistických a obdobných symbolů bude od Nového roku trestné. V účinnost totiž vstoupí příslušná novela trestních předpisů. Ta zároveň zavádí například i stálou zbraňovou amnestii nebo změny, které mají odsouzené více motivovat k vykonání alternativních trestů - tedy například obecně prospěšných prací.

Kriminalita v Česku letos pravděpodobně opět poklesla

29. prosince 2021 - Kriminalita v Česku v letošním roce pravděpodobně opět poklesla. Od počátku ledna do konce listopadu totiž policisté zaznamenali zhruba 142.500 trestných činů, což bylo o 13.500 méně než ve stejném období loňského roku. Snížil se počet krádeží, majetkových trestných činů i obecné kriminality, vyplynulo ze statistik zveřejněných na webu policie. Kriminalita v Česku v posledních letech klesala, výjimkou byl rok 2019. Statistiky za celý letošní rok představí policisté nejspíše v lednu 2022.

Celní správa varuje před podvodnými maily, které žádají doplatek DPH

29. prosince 2021 - Celní správa ČR varuje před podvodnými e-maily, které požadují doplatek na dani z přidané hodnoty. Jsou rozesílány jejím jménem z adresy service@cs.mfcr.cz. Dostávají je lidé, kteří si objednali zboží ze zemí mimo EU. ČTK o tom dnes informovala mluvčí Generálního ředitelství cel Hana Prudičová.

Policie vyšetřuje dvojnásobnou vraždu ve Znojmě, muž zabil matku a jejího druha

Ilustrační foto

27. prosince 2021 - Dvaadvacetiletý muž ve Znojmě podle policie zabil matku a jejího druha. Vyšetřovatelé ho obvinili z vraždy, muž je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Případ vraždy policie vyšetřuje i na Blanensku. Na policejním webu o tom dnes informovali mluvčí Petr Vala a Petra Ledabylová.
Dvaadvacetiletý muž ve Znojmě podle policie zabil matku a jejího druha. Vyšetřovatelé ho obvinili z vraždy, muž je ve vazbě. Hrozí mu až 20 let vězení, případně i výjimečný trest. Případ vraždy policie vyšetřuje i na Blanensku. Na policejním webu o tom dnes informovali mluvčí Petr Vala a Petra Ledabylová.

Policie zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, bylo v provozu i po 22:00

21. prosince 2021 - Policie v pondělí pozdě večer zasahovala v kasinu na Českokrumlovsku, které zůstalo v provozu i po 22:00. Kvůli koronavirovým opatřením však mají být provozovny v tuto dobu zavřeny. V kasinu bylo po 22:00 šest desítek hostů. Policie o případu informovala na svém webu.

Greenpeace:Sázení nepůvodních dřevin v Krušnohoří je dle ČIŽP protiprávní

21. prosince 2021 - Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) podle Greenpeace uznala, že se firma I.H. Farm dopustila protiprávního jednání, když v bučinách ve Východním Krušnohoří vysazovala nepůvodní druhy dřevin. Za přestupek však firma sankci nedostane, ČIŽP ji napomenula.

Vlak na koridoru u Pardubic usmrtil člověka, provoz byl přes hodinu přerušen

20. prosince 2021 - Rychlík dnes ráno srazil u Pardubic člověka, který následkům zranění podlehl. Provoz na železničním koridoru z Čech na Moravu v místě nehody byl poté zhruba hodinu a půl přerušen, v 10:00 byl částečně obnoven. Vyplynulo to z vyjádření policejní mluvčí Dity Holečkové a informací na webu Českých drah.

Lidé si u inspekce před Vánoci stěžují hlavně na internetové přeprodejce zboží

17. prosince 2021 - Česká obchodní inspekce (ČOI) v předvánočním období eviduje zvýšený počet stížností od zákazníků internetových obchodů. Běžně inspekce dostává 16 stížností či spotřebitelských podání na e-shopy denně, v posledním týdnu je to ale dvojnásobek. Drtivá většina spotřebitelů si stěžuje na takzvané nákupní galerie. V tiskové zprávě o tom dnes informoval mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

V kauze IT zakázek soud vyslechnul přes sto svědků, pokračovat bude v únoru

17. prosince 2021 - Celkem 116 svědků již vyslechnul olomoucký krajský soud během projednávání rozsáhlého případu údajně zmanipulovaných 13 veřejných zakázek na informační systémy se škodou zhruba čtvrt miliardy korun. Obžalobě čelí 24 lidí a firmy Tesco SW a Eunice Consulting. Soud do konce tohoto roku nařídil 32 jednání, podařilo se mu nakonec skončit dřív. V projednávání kauzy bude pokračovat od února, řekl ČTK soudce Petr Sušil.

Strana výpisu

11 ...