Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Za schvalování agrese vůči Ukrajině policie obvinila jednoho člověka

3. března 2022 - Policie zadržela jednoho člověka kvůli veřejnému schvalování a ospravedlňování ruské agrese vůči Ukrajině. Dopustit se ho měl na internetu. Obviněnému hrozí až tři roky vězení, uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Okresní soud v Mostě se bude opět zabývat vzpourou vězňů v Bělušicích

3. března 2022 - Okresní soud v Mostě se dnes bude opět zabývat loňskou vzpourou odsouzenců ve věznici Bělušice. Obžalovaný Josef Lukáč podle státního zastupitelství při nepokojích slovně napadal dozorce a svým chováním strhnul ostatní vězně k nekázni. Z organizování nepokojů ve věznici je obžalovaný Tomáš Opelt. Soud by měl dnes pokračovat výslechem svědků, vypovídat by jich mělo 31.

V Praze dnes ráno uhořeli dva lidé, pravděpodobně bezdomovci

Ilustrační foto

2. března 2022 - Při požáru chatky v polích u ulice K Barrandovu v Praze byli dnes ráno nalezeni dva mrtví lidé. Pravděpodobně jde o lidi bez domova, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policie nařídila pitvu. Příčiny požáru a totožnost zemřelých řeší kriminalisté.

V Plzni soudí muže, jenž tvrdil, že nepodáním ivermektinu lékaři zabíjí pacienty

Ilustrační foto

23. února 2022 - Z šíření poplašné zprávy se dnes začne u plzeňského soudu zpovídat třiašedesátiletý muž, který loni na jaře obviňoval lékaře a zdravotníky fakultní nemocnice v Plzni, že nechávají umírat covidové pacienty, protože jim nechtějí podávat přípravky ivermektin a isoprinosin. Muž natáčel video na covidovém oddělení nemocnice a domáhal se tam, aby lékaři tento přípravek podali jeho vážně nemocné matce. Více než tříhodinový pořad umístil na internet. Protože se žalovaného skutku podle policie dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu až osmileté vězení.

Policie a probační služba uctí oběti trestných činů tichem a majáky

21. února 2022 - Policie a Probační a mediační služba (PMS) v úterý v poledne společně uctí oběti trestných činů, a to minutou ticha a rozsvícením majáků policejních vozů. O akci, která se koná u příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, informovali v tiskové zprávě její organizátoři. PMS loni spolupracovala s 4281 oběťmi, o rok dříve to bylo ještě o 25 obětí více.

Ostravští policisté obvinili trojici mužů z krádeže kabelů, hrozí jim pět let

18. února 2022 - Ostravští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přívodních kabelů a dalších součástek elektroinstalace za několik set tisíc korun. Muži podle policie opakovaně kradli v areálu jedné z ostravských firem, kde je nakonec zadrželi pracovníci ostrahy a předali je policii. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Eva Michalíková. Obviněným hrozí až pět let vězení.

Ústecký krajský soud se bude zabývat případem havárie v děčínské chemičce

Zdroj: Chemotex.cz

16. února 2022 - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájí odvolací řízení v případu havárie v děčínské chemičce, po které dva lidé zemřeli. Okresní soud v Děčíně loni v září uložil bývalému zaměstnanci podmíněný tříletý trest s odkladem na 54 měsíců. Únik fenolu byl podle znalců důsledkem nevhodného připojování přečerpávací hadice. Obžalovaný Vladimír Myka u okresního soudu přiznal vinu.

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022 - Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

Žena ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi, přišla o dva miliony

11. února 2022 - Žena středního věku ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi údajně z Blízkého východu, postupně mu poslala přes dva miliony korun. Prodala kvůli tomu i rodinnou nemovitost. Policie se případem podvodu zabývá. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Lenka Drahokoupilová. Případ není ojedinělý, před podvody na internetu policie varuje opakovaně.

Vlak v Praze srazil čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil

10. února 2022 - V Praze dnes dopoledne srazil vlak čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil. Nehoda se stala zhruba dva kilometry od holešovického nádraží. ČTK to řekli policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranářů Jana Poštová. Provoz vlaků v místě byl zhruba dvě hodiny omezen, plně obnoven byl v 11:15, vyplývá z informací na webu Českých drah. V tomto týdnu je to v Praze již druhé úmrtí mladého člověka po střetu s vlakem, v pondělí spadla patnáctiletá dívka pod vlak na smíchovském nádraží.

Za vraždu novorozené dcery udělil soud Plzni cizince 16 let vězení a vyhoštění

9. února 2022 - Na 16 let do věznice s ostrahou poslal dnes Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Strana výpisu

7 ...

 

Anketa

Souhlasíte s přijetím eura?

Ano

41.6%

 

Ne

27.7%

 

Je mi to jedno

16.1%

 

Nemám k tomu dost informací

14.6%