Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

Krimi

Ústecký krajský soud se bude zabývat případem havárie v děčínské chemičce

Zdroj: Chemotex.cz

16. února 2022 - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájí odvolací řízení v případu havárie v děčínské chemičce, po které dva lidé zemřeli. Okresní soud v Děčíně loni v září uložil bývalému zaměstnanci podmíněný tříletý trest s odkladem na 54 měsíců. Únik fenolu byl podle znalců důsledkem nevhodného připojování přečerpávací hadice. Obžalovaný Vladimír Myka u okresního soudu přiznal vinu.

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022 - Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

Žena ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi, přišla o dva miliony

11. února 2022 - Žena středního věku ze Znojemska uvěřila virtuálnímu nápadníkovi údajně z Blízkého východu, postupně mu poslala přes dva miliony korun. Prodala kvůli tomu i rodinnou nemovitost. Policie se případem podvodu zabývá. Na policejním webu o tom dnes informovala mluvčí Lenka Drahokoupilová. Případ není ojedinělý, před podvody na internetu policie varuje opakovaně.

Vlak v Praze srazil čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil

10. února 2022 - V Praze dnes dopoledne srazil vlak čtrnáctiletého chlapce, střet nepřežil. Nehoda se stala zhruba dva kilometry od holešovického nádraží. ČTK to řekli policejní mluvčí Jan Rybanský a mluvčí záchranářů Jana Poštová. Provoz vlaků v místě byl zhruba dvě hodiny omezen, plně obnoven byl v 11:15, vyplývá z informací na webu Českých drah. V tomto týdnu je to v Praze již druhé úmrtí mladého člověka po střetu s vlakem, v pondělí spadla patnáctiletá dívka pod vlak na smíchovském nádraží.

Za vraždu novorozené dcery udělil soud Plzni cizince 16 let vězení a vyhoštění

9. února 2022 - Na 16 let do věznice s ostrahou poslal dnes Krajský soud v Plzni pětatřicetiletou ženu z Lotyšska, která podle obžaloby v prosinci 2020 v Karlových Varech zavraždila svou právě narozenou dceru. Žena v soudní síni prohlásila svou vinu a přijala navrhovaný trest, který zahrnoval také vyhoštění z České republiky na deset let. Státní zástupkyně se vzdala práva na odvolání, obžalovaná žena si vzala lhůtu na rozmyšlenou. Rozsudek tak zatím není pravomocný.

Při požáru domu plného plynových lahví v Plavech se zranili dva lidé, škoda je za 2,5 mil. Kč

Ilustrační foto

8. února 2022 - Hasiči z 13 jednotek v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v Plavech na Jablonecku. Dva muži se zranili, jeden byl ve vážném stavu letecky přepraven na popáleninové centrum do pražských Vinohrad. Majetkovou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 2,5 milionu korun. Příčinu bude teprve zjišťovat. ČTK to dnes řekli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Českolipská nemocnice se stala terčem kybernetického útoku

8. února 2022 - Krajská Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se stala v pátek terčem kybernetického útoku, následky odstraňuje ještě dnes. Nefunkční byly zejména e-maily, vnitřní chod nemocnice útokem narušený nebyl. K citlivým datům pacientů se hackeři nedostali. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Andrea Beranová

Devítiletý trest za pokus o vraždu spolujezdce přezkoumá Nejvyšší soud

Ilustrační foto

7. února 2022 - Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek nad Tomášem Kocourkem, jenž si má odpykat devět let ve vězení za pokus o vraždu mladého spolujezdce v osobním autě. Kocourek na úprku před policejní hlídkou vjel do protisměru a chtěl narazit do kamionu, šestnáctiletý chlapec na poslední chvíli strhl šoférovi řízení a fatálnímu následku zabránil. Nejvyšší soud převzal dovolání spolu se spisem koncem ledna, zjistila ČTK z justiční databáze. Verdikt lze s ohledem na rozhodovací statistky očekávat zhruba za měsíc.

Policisté pátrají po 44leté ženě z M. Lázní, která se v pátek nevrátila domů

5. února 2022 - Policisté z Chebska pátrají po 44leté Janě Vaškové z Mariánských Lázní, která je přibližně 150 centimetrů vysoká, má hnědé oči, dlouhé rovné hnědé vlasy a nosí dioptrické brýle. Pohřešování oznámila její sestra, když se žena v pátek večer nevrátila domů, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Kateřina Pešková. Mobilní telefon má nedostupný.

Policie obvinila dva muže z H. Králové z prodeje kokainu téměř za půl milionu Kč

3. února 2022 - Policie obvinila dva třiatřicetileté muže z Hradce Králové z prodeje 340 gramů kokainu téměř za půl milionu korun. Dalších 30 gramů kokainu, předměty pro distribuci drog, látky s anabolickým a hormonálním účinkem a téměř 200 nábojů policisté ve spolupráci s celníky našli při domovních prohlídkách.

V babyboxu v Písku se podruhé ocitl stejný chlapec, je to první takový případ

Ilustrační foto

3. února 2022 - V babyboxu v písecké nemocnici se podruhé ocitl chlapec Tobiáš, který byl v péči své babičky. Je to první případ v republice, kdy bylo do babyboxu odloženo jedno dítě dvakrát. ČTK to dnes řekl zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Poprvé někdo odložil chlapce jako dvoutýdenního s rodným listem do babyboxu před měsícem, Orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) ho pak svěřil babičce. Nyní zřejmě zamíří podle Hesse k pěstounům, nebo do kojeneckého ústavu.

Strana výpisu

7 ...

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55%

 

Ne

15%

 

Je mi to jedno

15%

 

Nemám k tomu dost informací

15%