Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Počet těžkých nehod cyklistů stoupá, stát spustí kampaň na zvýšení ohleduplnosti

6. dubna 2022 - Cyklistů na silnicích přibývá, s tím ale roste i riziko nebezpečných situací. Počet těžkých nehod cyklistů stoupá, loni při nich v Česku zemřelo 43 osob, meziročně o tři více. Většina veřejnosti přitom podle průzkumu vnímá vztah cyklistů a motoristů jako nepřátelský a hlavní příčinou nehod je podle nich nedostatek respektu z obou stran. BESIP proto s iniciativou Dám respekt spustí společnou preventivní kampaň. Na dnešní tiskové konferenci ji představil ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Soud v Liberci v neveřejném jednání projednal kauzu, v níž je obžalován i Půta

Zdroj: Wikipedia

5. dubna 2022 - Krajský soud v Liberci se dnes v neveřejném jednání zabýval korupční kauzou, v níž je obžalován i liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Jednání bylo bez obžalovaných, jen za účasti nově složeného senátu. Ten při něm stanovil i termín hlavního líčení, kdy proces opět začne. Soudce Pavel Pachner po jednání ČTK řekl, že ho zatím publikovat nebudou. "Nejprve obešleme strany (obhajobu a obžalobu)," dodal.

Policie prověřuje smrt dvou mužů v Neprobylicích jako vraždu a sebevraždu

Ilustrační foto

1. dubna 2022 - Kriminalisté prověřují úmrtí dvou mužů, kteří byli ve čtvrtek nalezeni zastřelení v bytě v budově Euroinstitutu v Neprobylicích na Kladensku, jako vraždu a následnou sebevraždu. Mužům bylo 59 a 75 let, střelcem by měl být starší z nich, informovala dnes ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Škoda po požáru Mynářovy hospody je po upřesnění asi 20 milionů korun

30. března 2022 - Škoda po úterním požáru hospody Na Srubu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku, kterou vlastní firma hradního kancléře Vratislava Mynáře, je po upřesnění zhruba 20 milionů korun. Nadále jde ale o předběžný údaj, řekla dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková. V úterý hasiči uvedli, že škoda je předběžně vyčíslena na 15 milionů korun. Příčina vzniku rozsáhlého požáru, který dřevěnou budovu z podstatné části zničil, nadále není známá.

Soud nepovolil obnovu řízení doživotně odsouzeného sériového vraha Kotta

29. března 2022 - Čtyřiašedesátiletý doživotně odsouzený sériový vrah Josef Kott u Krajského soudu v Plzni neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Soud dnes pro obnovu řízení neshledal důvody. Kott podle něj nepředložil žádné nové, dosud neznámé důkazy. V roce 1995 Kotta spolu s komplicem Michalem Kutílkem poslal soud pravomocně na doživotí za čtyři vraždy, které spáchali v květnu 1990 během 26 hodin. Pátý člověk jejich útok přežil. Kott se na rozdíl od Kutílka k vraždám nikdy nepřiznal. Tvrdí, že neměl dosud spravedlivý proces a snažil se znevěrohodnit původní výpovědi Kutílka, na jejichž základě byl odsouzen. Kutílek ve věznici v roce 2017 ve věku 66 let zemřel, předtím ale řekl, že všechny vraždy spáchal pouze on sám.

Soud začne projednávat kauzu zakázky MPSV na výplatu sociálních dávek

Zdroj: Wikipedia

28. března 2022 - Pražský městský soud dnes začne projednávat případ šéfa oddělení bezpečnosti informací ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) Karla Macka, který čelí obžalobě z pletich při zadání veřejné zakázky a z přípravy zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti se zakázkou na výplatu sociálních dávek. Hlavní líčení je zatím naplánováno do úterý. Mackovi hrozí až dvanáctileté vězení.

Ústecký soud se loni zabýval asi 10.000 civilních sporů,v roce 2019 asi 6000

Zdroj: Wikipedia

27. března 2022 - Okresní soud v Ústí nad Labem se loni zabýval více než 10.000 civilními spory, v roce 2019 to bylo cca o 4000 sporů méně. Nejčastěji před soudem stanou lidé, kteří nezaplatili pokutu za jízdu načerno v MHD. ČTK to řekl asistent soudce Dominik Pašek.

Pražským strážníkům se zvýší náborový příspěvek i příspěvek na dopravu a bydlení

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300.000 korun namísto současných 100.000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10.000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Zvýšení si ročně vyžádá vyšší náklady o 180 milionů korun. Změnu pravidel schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

Policie bude dnes na 950 místech po celé ČR měřit rychlost aut

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Policisté budou dnes na zhruba 950 místech po celé republice kontrolovat, jestli řidiči dodržují povolenou rychlost. Bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon se koná v Česku posedmé a stejně jako v předchozích letech místa, kde se bude rychlost na silnicích měřit, vybírala spolu s policií veřejnost. Při loňské akci hlídky zkontrolovaly téměř 6000 řidičů a zjistily 2747 přestupků.

Muž z Náchodska si údajně objednal zapálení a postřílení několika lidí

24. března 2022 - Zapálení a postřílení několika lidí si údajně objednal 58letý muž z Náchodska. Na vraždu si najal recidivistu, který to pak oznámil policistům při výslechu k jinému zločinu. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Objednavatel vraždy skončil ve vazbě. Při domovních prohlídkách u něj policisté našli řadu nelegálně držených zbraní, včetně kulometů. Hrozí mu až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Recidivista najatý na vraždu je v kauze veden jako svědek a trest mu v této věci nehrozí.

Policie zadržela dvojici podezřelou z opakovaných krádeží a loupeží v Praze

23. března 2022 - Až deset let vězení hrozí 40letému muži a 24leté ženě, které policie zadržela v únoru a podezřívá je z několika krádeží a loupeží v Praze. Podle kriminalistů muž při násilné trestné činnost používal nůž nebo mačetu. V současné době je ve vazbě, žena je stíhána na svobodě, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Violeta Siřišťová.

Strana výpisu

5 ...