Krimi - Český Metropol

Krimi

Pražským strážníkům se zvýší náborový příspěvek i příspěvek na dopravu a bydlení

Zdroj: Wikipedia

25. března 2022 - Uchazeči o práci u pražské městské policie (MPP) dostanou v případě nástupu náborový příspěvek 300.000 korun namísto současných 100.000 korun. Oproti dosavadním pravidlům vzroste i příspěvek na bydlení a dopravu, a to o 4000 korun na 10.000 korun, a strážníci budou nově dostávat stravenky ve výši 130 korun, tedy o tři desetikoruny vyšší. Cílem je udržet současné zaměstnance a zároveň přilákat nové. Zvýšení si ročně vyžádá vyšší náklady o 180 milionů korun. Změnu pravidel schválili pražští zastupitelé, bude platit od dubna.

Policie bude dnes na 950 místech po celé ČR měřit rychlost aut

Zdroj: Wikipedia

24. března 2022 - Policisté budou dnes na zhruba 950 místech po celé republice kontrolovat, jestli řidiči dodržují povolenou rychlost. Bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon se koná v Česku posedmé a stejně jako v předchozích letech místa, kde se bude rychlost na silnicích měřit, vybírala spolu s policií veřejnost. Při loňské akci hlídky zkontrolovaly téměř 6000 řidičů a zjistily 2747 přestupků.

Muž z Náchodska si údajně objednal zapálení a postřílení několika lidí

24. března 2022 - Zapálení a postřílení několika lidí si údajně objednal 58letý muž z Náchodska. Na vraždu si najal recidivistu, který to pak oznámil policistům při výslechu k jinému zločinu. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Objednavatel vraždy skončil ve vazbě. Při domovních prohlídkách u něj policisté našli řadu nelegálně držených zbraní, včetně kulometů. Hrozí mu až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Recidivista najatý na vraždu je v kauze veden jako svědek a trest mu v této věci nehrozí.

Policie zadržela dvojici podezřelou z opakovaných krádeží a loupeží v Praze

23. března 2022 - Až deset let vězení hrozí 40letému muži a 24leté ženě, které policie zadržela v únoru a podezřívá je z několika krádeží a loupeží v Praze. Podle kriminalistů muž při násilné trestné činnost používal nůž nebo mačetu. V současné době je ve vazbě, žena je stíhána na svobodě, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Violeta Siřišťová.

Policie ve středních Čechách pátrá po 67letém muži trpícím demencí

18. března 2022 - Policisté pátrají po sedmašedesátiletém muži, který ve čtvrtek večer odešel z Alzheimer centra v Černošicích u Prahy a od té doby je nezvěstný. Muž trpí demencí, proto může být zmatený a dezorientovaný, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policie navrhla obžalovat 24 lidí za krácení DPH u betonářské oceli

18. března 2022 - Policie navrhla obžalovat 24 lidí z krácení daně z přidané hodnoty při obchodech s betonářskou ocelí. Podle vyšetřovatelů společně způsobili státu škodu zhruba 182 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Soud projednává případ muže, který v řadách separatistů zabil čtyři lidi

17. března 2022 - Až šestadvacetiletý trest vězení hrozí Alojzi Polákovi, který se podle obžaloby zapojil do konfliktu na východní Ukrajině v řadách separatistů. Státní zástupce ho viní z toho, že jako odstřelovač zabil čtyři příslušníky ukrajinských vládních jednotek. Polákovu kauzu projednává pražský městský soud. Muž je souzen jako uprchlý.

Havárií autobusu plného studentů se bude zabývat ústecký krajský soud

16. března 2022 - Případem řidiče Michala Babulíka, jenž před dvěma lety havaroval u Blšan na Podbořansku s patrovým autobusem plným studentů, se bude zabývat krajský soud v Ústí nad Labem. Ve věci bylo podáno odvolání. ČTK to dnes řekla pracovnice lounského okresního soudu. Lounský soud uložil muži podmíněný trest a zákaz činnosti na čtyři roky.

Policie ukončila vyšetřování otravy Bečvy, spis studuje státní zástupce

16. března 2022 - Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy. Spis předala žalobci, který jej nyní studuje. ČTK to dnes řekl státní zástupce Jiří Sachr, který případ dozoruje. Policie v případu navrhla obžalovat jednu právnickou a jednu fyzickou osobu, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Loni v červnu policisté v souvislosti s ekologickou havárií obvinili společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Vyjádření obviněných ČTK shání.

Za podíl na padělání eurových bankovek uložil zlínský soud muži podmínku

15. března 2022 - Za padělání eurových bankovek uložil dnes zlínský krajský soud Zbyňku Krahulíkovi tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 3,5 roku. Zároveň musí zaplatit peněžitý trest přesahující 250.000 korun. Soud schválil dohodu o vině a trestu, kterou si padesátiletý muž vyjednal se státním zástupcem.

Řidič, který usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest vězení 2,5 roku

Ilustrační foto

14. března 2022 - Řidič, jenž před dvěma roky usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest 2,5 roku vězení. Radek Vindyš dnes vzal zpět své odvolání proti rozsudku okresního soudu před zahájením zasedání odvolacího senátu v Ústí nad Labem. Platí tak i trest zákazu řízení motorových vozidel po dobu pěti let. Odvolání poškozených odvolací krajský soud zamítl. Rozsudek je pravomocný.

Strana výpisu

5 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

44.7%

 

Ne

22.6%

 

Je mi to jedno

17.4%

 

Nemám k tomu dost informací

15.3%