Krimi - Český Metropol

Krimi

Muž z Brněnska jezdil do Polska pro léky na výrobu pervitinu, vydělal 1,5 mil.

Ilustrační fotografie

30. dubna 2022 - Brno 29. dubna (ČTK) - Jedenatřicetiletý muž z Brněnska jezdil podle policie každý týden do Polska pro léky, ze kterých následně vyráběl pervitin. Prodejem drogy si pak podle policie vydělal přes 1,5 milionu korun. Policisté jej z prodeje drog obvinili, stejně tak i jeho dva komplice. Na policejním webu o tom dnes informoval mluvčí Bohumil Malášek.

Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí

ilustrační fotografie

29. dubna 2022 - Liberec 28. dubna (ČTK) - Liberečtí kriminalisté obvinili muže ze znásilnění pěti dětí. Jde o čtyři dívky a jednoho chlapce. Děti se účastnily akcí, které obviněný pořádal. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Podle zjištění ČTK jde o dvaatřicetiletého předsedu libereckého spolku Děti ráje železnice, který pořádal letní tábory a kroužky. Muži hrozí 12 let vězení, stíhán je vazebně.

Soud rozhodne v kauze firmy Viktoriagruppe a chybějící české nafty

28. dubna 2022 - Praha 28. dubna (ČTK) - Pražský městský soud dnes vyhlásí rozsudek v kauze chybějící české nafty v bavorském skladu společnosti Viktoriagruppe. Obžalobě čelí zkrachovalá německá firma, její jednatel Petr Malý a tři manažeři z české pobočky. Všichni vinu odmítají. Podle státního zástupce podvodně připravili Správu státních hmotných rezerv (SSHR) o 108 milionů korun.

Policisté z Karviné obvinili šest lidí z výroby a prodeje pervitinu

26. dubna 2022 - Karviná 26. dubna (ČTK) - Policisté z toxi týmu v Karviné obvinili pět mužů ve věku od 35 do 40 let a jednu ženu, kteří podle nich déle než čtyři roky vyráběli a prodávali pervitin. Všichni obvinění jsou ve vazbě a hrozí jim až deset let vězení. Policie tak citelně zasáhla místní drogovou scénu, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po výbuchu domu na Vsetínsku byli nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti

ilustrační fotografie

25. dubna 2022 - Vsetín/Ostrava 25. dubna (ČTK) - V sutinách rodinného domu v Loučce na Vsetínsku byli po nedělním výbuchu nalezeni čtyři mrtví lidé, žena a tři děti. Případ policie předběžně kvalifikovala jako vraždu, nyní čeká na výsledky pitvy, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Češka odsouzená v Pákistánu za pašování drog odcestovala ze země

ilustrační fotografie

25. dubna 2022 - Praha 24. dubna (ČTK) - Češka Tereza Hlůšková, která byla v Pákistánu zproštěna obžaloby za pašování drog, odcestovala ze země. České televizi to potvrdilo ministerstvo zahraničí. Pákistánský nejvyšší soud ve středu zamítl odvolání celního úřadu, který s jejím odjezdem nesouhlasil.

Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila

21. dubna 2022 - Brno 21. dubna (ČTK) - Dva mladíci s pistolí v Brně přepadli prodejnu, prodavačka je vyhodila. Policie po pachatelích pátrá. Na policejním webu o přepadení informovala mluvčí Andrea Cejnková. Policie zveřejnila záběry z kamery, na kterých je incident zaznamenán.

Státní zástupce obžaloval muže stíhaného za vraždu na úřadu práce

Ilustrační fotografie

20. dubna 2022 - Praha 19. dubna (ČTK) - Státní zástupkyně obžalovala muže, který se podle policie přiznal k loňskému zastřelení zaměstnankyně na pražském úřadu práce. Na dotaz ČTK to dnes uvedl mluvčí Městského soudu v Praze Adam Wenig. Střelci hrozí výjimečný trest včetně doživotního vězení. Mluvčí městského státního zastupitelství Aleš Cimbala doplnil, že muž čelí nejen obžalobě z vraždy, ale také z pokusu o vraždu pronajímatelky svého bytu, z pokusu o zohyzdění další ženy kyselinou sírovou, z dvojího nedovoleného ozbrojování a z poškození cizí věci.

Úřad pro kyberbezpečnost upozornil na pokračující vlnu podvodných telefonátů

14. dubna 2022 - Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) upozornil na trvající vlnu podvodných telefonátů. Volající se v nich vydávají za technickou podporu společnosti Microsoft a snaží se oběť přesvědčit, že má napadený počítač. Cílem je získat údaje k platební kartě či rovnou potvrdit platby. NÚKIB o tom dnes informoval na svém webu. O vlně podvodných telefonátů úřad informoval v první polovině února. Úřad neočekává, že by se míra volání měla snižovat.

Češka zadržená před čtyřmi lety s drogami v Pákistánu se může vrátit

13. dubna 2022 - Češka Tereza Hlůšková, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, se může vrátit do České republiky. Nejvyšší soud v Islámábádu vydal písemný příkaz, který jí dovoluje opustit Pákistán, informuje server Blesk.cz. Češka byla v březnu 2019 odsouzena k trestu odnětí svobody v délce osmi let a osmi měsíců a k pokutě 800 dolarů (asi 18.000 korun). Proti rozsudku se odvolala, loni na začátku listopadu byla obžaloby zproštěna a 20. listopadu propuštěna z vězení. Celníci ale podali odvolání, Hlůšková proto nemohla vycestovat. Česká diplomacie vývoj v kauze s odkazem na přání rodiny nekomentuje.

Olomoučan přišel o více než milion kvůli podvodným investicím do kryptoměn

13. dubna 2022 - O částku ve výši přes jeden milion korun připravili podvodníci devětadvacetiletého Olomoučana při podvodných investicích do kryptoměn. O své peníze přišel poté, co reagoval na reklamu ohledně možnosti investování; postupně si založil krypto peněženku, na kterou zasílal částky a následně i údajné poplatky související s uzavřením účtu. Lidi, s nimiž jednal, již nelze kontaktovat. Případ kriminalisté vyšetřují pro zločin podvodu, pachatelům hrozí až osm let vězení, informovala dnes ČTK policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Strana výpisu

3 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

44.8%

 

Ne

22.5%

 

Je mi to jedno

17.3%

 

Nemám k tomu dost informací

15.3%