Krimi - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Krimi

Policie ve středních Čechách pátrá po 67letém muži trpícím demencí

18. března 2022 - Policisté pátrají po sedmašedesátiletém muži, který ve čtvrtek večer odešel z Alzheimer centra v Černošicích u Prahy a od té doby je nezvěstný. Muž trpí demencí, proto může být zmatený a dezorientovaný, uvedla dnes na webu policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Policie navrhla obžalovat 24 lidí za krácení DPH u betonářské oceli

18. března 2022 - Policie navrhla obžalovat 24 lidí z krácení daně z přidané hodnoty při obchodech s betonářskou ocelí. Podle vyšetřovatelů společně způsobili státu škodu zhruba 182 milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Soud projednává případ muže, který v řadách separatistů zabil čtyři lidi

17. března 2022 - Až šestadvacetiletý trest vězení hrozí Alojzi Polákovi, který se podle obžaloby zapojil do konfliktu na východní Ukrajině v řadách separatistů. Státní zástupce ho viní z toho, že jako odstřelovač zabil čtyři příslušníky ukrajinských vládních jednotek. Polákovu kauzu projednává pražský městský soud. Muž je souzen jako uprchlý.

Havárií autobusu plného studentů se bude zabývat ústecký krajský soud

16. března 2022 - Případem řidiče Michala Babulíka, jenž před dvěma lety havaroval u Blšan na Podbořansku s patrovým autobusem plným studentů, se bude zabývat krajský soud v Ústí nad Labem. Ve věci bylo podáno odvolání. ČTK to dnes řekla pracovnice lounského okresního soudu. Lounský soud uložil muži podmíněný trest a zákaz činnosti na čtyři roky.

Policie ukončila vyšetřování otravy Bečvy, spis studuje státní zástupce

16. března 2022 - Policie ukončila vyšetřování předloňské otravy řeky Bečvy. Spis předala žalobci, který jej nyní studuje. ČTK to dnes řekl státní zástupce Jiří Sachr, který případ dozoruje. Policie v případu navrhla obžalovat jednu právnickou a jednu fyzickou osobu, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Loni v červnu policisté v souvislosti s ekologickou havárií obvinili společnost Energoaqua z Rožnova pod Radhoštěm na Vsetínsku a jejího ředitele Oldřicha Havelku. Vyjádření obviněných ČTK shání.

Za podíl na padělání eurových bankovek uložil zlínský soud muži podmínku

15. března 2022 - Za padělání eurových bankovek uložil dnes zlínský krajský soud Zbyňku Krahulíkovi tříletý trest odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu 3,5 roku. Zároveň musí zaplatit peněžitý trest přesahující 250.000 korun. Soud schválil dohodu o vině a trestu, kterou si padesátiletý muž vyjednal se státním zástupcem.

Řidič, který usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest vězení 2,5 roku

Ilustrační foto

14. března 2022 - Řidič, jenž před dvěma roky usmrtil u Teplic tři dělníky, přijal trest 2,5 roku vězení. Radek Vindyš dnes vzal zpět své odvolání proti rozsudku okresního soudu před zahájením zasedání odvolacího senátu v Ústí nad Labem. Platí tak i trest zákazu řízení motorových vozidel po dobu pěti let. Odvolání poškozených odvolací krajský soud zamítl. Rozsudek je pravomocný.

Recidivista v Napajedlech skočil do řeky Moravy a snažil se uplavat policistům

10. března 2022 - Muž podezřelý z výtržnictví se v Napajedlech na Zlínsku snažil utéct a následně uplavat v řece Moravě policistům. Voda v tu dobu měla jen okolo dvou stupňů Celsia, recidivista v ní tedy dlouho nevydržel. Následně skončil ve vazbě, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Policie podezřelého pronásledovala v pátek, o zásahu však informovala až dnes.

Výplata peněz klientům Sberbank se Uh. Brodu netýká, v bance má 21 milionů Kč

Zdroj: Wikimedia

9. března 2022 - Zahájená výplata peněz klientům Sberbank CZ se vkladů Uherského Brodu na Uherskohradišťsku, který má v bance uloženo 21 milionů korun, netýká. Částka převyšuje zákonný limit pojištění vkladů, který je zhruba 2,5 milionu korun.

Na grantech prevence kriminality letos Praha rozdělí opět 16,5 milionu Kč

8. března 2022 - Na grantech v projektech prevence kriminality letos pražský magistrát rozdělí 16,5 milionu korun, což je stejně jako loni. Peníze půjdou na projekty pracující s mládeží, pomoc obětem trestných činů nebo boj proti recidivě. Cílem je podpořit pokles kriminality. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Krajský soud v Plzni rozhodl o trestu za vystěhování chartistů

4. března 2022 - Krajský soud v Plzni vyměřil sedmdesátiletému Václavu Hraničkovi, někdejšímu příslušníkovi Státní bezpečnosti, dvouletý podmíněný trest za násilné vystěhování dvou disidentů ve státem řízené akci Asanace. Odvolací senát konstatoval, že přiměl k odchodu do emigrace Ivana Černegu a Antonína Pojara. Asanace měla za cíl zbavit tehdejší režim kritiků především z řad signatářů Charty 77 a u vytipovaných lidí dosáhnout vystěhování z ČSSR. Informace dnes zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD) v plzeňské příloze.

Strana výpisu

6 ...