Krimi - Český Metropol

Krimi

Recidivista v Napajedlech skočil do řeky Moravy a snažil se uplavat policistům

10. března 2022 - Muž podezřelý z výtržnictví se v Napajedlech na Zlínsku snažil utéct a následně uplavat v řece Moravě policistům. Voda v tu dobu měla jen okolo dvou stupňů Celsia, recidivista v ní tedy dlouho nevydržel. Následně skončil ve vazbě, sdělila dnes ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Policie podezřelého pronásledovala v pátek, o zásahu však informovala až dnes.

Výplata peněz klientům Sberbank se Uh. Brodu netýká, v bance má 21 milionů Kč

Zdroj: Wikimedia

9. března 2022 - Zahájená výplata peněz klientům Sberbank CZ se vkladů Uherského Brodu na Uherskohradišťsku, který má v bance uloženo 21 milionů korun, netýká. Částka převyšuje zákonný limit pojištění vkladů, který je zhruba 2,5 milionu korun.

Na grantech prevence kriminality letos Praha rozdělí opět 16,5 milionu Kč

8. března 2022 - Na grantech v projektech prevence kriminality letos pražský magistrát rozdělí 16,5 milionu korun, což je stejně jako loni. Peníze půjdou na projekty pracující s mládeží, pomoc obětem trestných činů nebo boj proti recidivě. Cílem je podpořit pokles kriminality. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Krajský soud v Plzni rozhodl o trestu za vystěhování chartistů

4. března 2022 - Krajský soud v Plzni vyměřil sedmdesátiletému Václavu Hraničkovi, někdejšímu příslušníkovi Státní bezpečnosti, dvouletý podmíněný trest za násilné vystěhování dvou disidentů ve státem řízené akci Asanace. Odvolací senát konstatoval, že přiměl k odchodu do emigrace Ivana Černegu a Antonína Pojara. Asanace měla za cíl zbavit tehdejší režim kritiků především z řad signatářů Charty 77 a u vytipovaných lidí dosáhnout vystěhování z ČSSR. Informace dnes zveřejnila Mladá fronta Dnes (MfD) v plzeňské příloze.

Za schvalování agrese vůči Ukrajině policie obvinila jednoho člověka

3. března 2022 - Policie zadržela jednoho člověka kvůli veřejnému schvalování a ospravedlňování ruské agrese vůči Ukrajině. Dopustit se ho měl na internetu. Obviněnému hrozí až tři roky vězení, uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Okresní soud v Mostě se bude opět zabývat vzpourou vězňů v Bělušicích

3. března 2022 - Okresní soud v Mostě se dnes bude opět zabývat loňskou vzpourou odsouzenců ve věznici Bělušice. Obžalovaný Josef Lukáč podle státního zastupitelství při nepokojích slovně napadal dozorce a svým chováním strhnul ostatní vězně k nekázni. Z organizování nepokojů ve věznici je obžalovaný Tomáš Opelt. Soud by měl dnes pokračovat výslechem svědků, vypovídat by jich mělo 31.

V Praze dnes ráno uhořeli dva lidé, pravděpodobně bezdomovci

Ilustrační foto

2. března 2022 - Při požáru chatky v polích u ulice K Barrandovu v Praze byli dnes ráno nalezeni dva mrtví lidé. Pravděpodobně jde o lidi bez domova, uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Policie nařídila pitvu. Příčiny požáru a totožnost zemřelých řeší kriminalisté.

V Plzni soudí muže, jenž tvrdil, že nepodáním ivermektinu lékaři zabíjí pacienty

Ilustrační foto

23. února 2022 - Z šíření poplašné zprávy se dnes začne u plzeňského soudu zpovídat třiašedesátiletý muž, který loni na jaře obviňoval lékaře a zdravotníky fakultní nemocnice v Plzni, že nechávají umírat covidové pacienty, protože jim nechtějí podávat přípravky ivermektin a isoprinosin. Muž natáčel video na covidovém oddělení nemocnice a domáhal se tam, aby lékaři tento přípravek podali jeho vážně nemocné matce. Více než tříhodinový pořad umístil na internet. Protože se žalovaného skutku podle policie dopustil v době nouzového stavu, hrozí mu až osmileté vězení.

Policie a probační služba uctí oběti trestných činů tichem a majáky

21. února 2022 - Policie a Probační a mediační služba (PMS) v úterý v poledne společně uctí oběti trestných činů, a to minutou ticha a rozsvícením majáků policejních vozů. O akci, která se koná u příležitosti Evropského dne obětí trestných činů, informovali v tiskové zprávě její organizátoři. PMS loni spolupracovala s 4281 oběťmi, o rok dříve to bylo ještě o 25 obětí více.

Ostravští policisté obvinili trojici mužů z krádeže kabelů, hrozí jim pět let

18. února 2022 - Ostravští kriminalisté obvinili tři muže z krádeže přívodních kabelů a dalších součástek elektroinstalace za několik set tisíc korun. Muži podle policie opakovaně kradli v areálu jedné z ostravských firem, kde je nakonec zadrželi pracovníci ostrahy a předali je policii. Novináře o tom dnes informovala policejní mluvčí Eva Michalíková. Obviněným hrozí až pět let vězení.

Ústecký krajský soud se bude zabývat případem havárie v děčínské chemičce

Zdroj: Chemotex.cz

16. února 2022 - Krajský soud v Ústí nad Labem zahájí odvolací řízení v případu havárie v děčínské chemičce, po které dva lidé zemřeli. Okresní soud v Děčíně loni v září uložil bývalému zaměstnanci podmíněný tříletý trest s odkladem na 54 měsíců. Únik fenolu byl podle znalců důsledkem nevhodného připojování přečerpávací hadice. Obžalovaný Vladimír Myka u okresního soudu přiznal vinu.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

44.8%

 

Ne

22.5%

 

Je mi to jedno

17.3%

 

Nemám k tomu dost informací

15.3%