Ve zlínské zoo se poprvé v historii podařilo odchovat mláďata tukana obrovského - Archiv článků - REGIONÁLNÍ NOVINY

Archiv článků

Ústecký kraj představil nové zelené vlaky. Od prosince vyjedou na páteřní linky

Ústecký kraj představil nové zelené vlaky. Od prosince vyjedou na páteřní linky

13. června 2026, 08.15 | Ústecký kraj - Kraj veřejnosti představil nové elektrické vlakové jednotky v barvách Dopravy Ústeckého kraje. Moderní soupravy budou od prosince letošního roku zajišťovat provoz na páteřních krajských linkách. První dvě jednotky cestující vyzkoušejí ještě dříve, od 1. července začnou jezdit na lince U1 mezi Děčínem a Kadaní.

 

Nové vlaky si mohli cestující poprvé prohlédnout a vyzkoušet během bezplatných prezentačních jízd z Ústí nad Labem do Teplic, Litoměřic a Děčína. Do konce letošního roku bude v Ústeckém kraji nasazeno celkem 23 moderních elektrických jednotek, které postupně nahradí starší soupravy v regionální železniční dopravě. Nové nízkopodlažní jednotky nabídnou klimatizaci, bezplatné Wi-Fi připojení, elektrické zásuvky včetně konektorů USB-A a USB-C a moderní informační systém. Cestující budou moci využít také tichý oddíl ve druhé třídě, oddíl první třídy, velké stolky pro práci nebo občerstvení a dostatek prostoru pro kola, kočárky i osoby se sníženou schopností pohybu. Součástí výbavy každého vlaku bude rovněž defibrilátor. Nové vlaky budou jezdit na souboru linek označovaném jako Elektrická páteř. Patří mezi ně například linka U1 z Děčína přes Ústí nad Labem, Teplice, Most a Chomutov do Kadaně, linka U3 mezi Ústím nad Labem, Teplicemi a Litvínovem nebo linka U32 spojující Ústí nad Labem s Litoměřicemi a dalšími městy. Soupravy se objeví také na linkách U51 a U54.

Provoz bude zajišťovat společnost RegioJet, která uspěla v soutěži Ústeckého kraje na zajištění dopravní obslužnosti. Patnáctiletá smlouva se vztahuje na období od prosince 2026 do prosince 2041. Dopravce bude využívat celkem 23 elektrických dvousystémových jednotek, z nichž tři budou sloužit jako záložní. Vlaky dodává společnost Škoda Group.

Zdroj: www.kr-ustecky.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Doprava  

 » Reality  

 » Technika  

 » Tiskové zprávy  

 » Kraje  » Ústecký  

 

4 Tenoři vystoupí v Ústí nad Labem v plné sestavě

4 Tenoři vystoupí v Ústí nad Labem v plné sestavě

13. června 2026, 08.12 | Ústí nad Labem čeká v úterý 16. června mimořádný hudební zážitek. V areálu Letního kina se od 20 hodin představí populární uskupení 4 Tenoři společně s Orchestrem Divadla města Ústí nad Labem pod vedením dirigenta Martina Peschíka. Organizátoři zároveň potvrdili, že Pavel Vítek je po nedávných zdravotních komplikacích v pořádku a koncert absolvuje v plné sestavě.

 

Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo patří mezi nejvýraznější osobnosti české hudební scény. Za dobu svého působení odehráli více než 350 vyprodaných koncertů, vydali čtyři alba oceněná Zlatou a Platinovou deskou a v roce 2024 úspěšně debutovali v legendární Carnegie Hall v New Yorku. Jejich repertoár propojuje muzikálové melodie, filmovou hudbu, populární písně i operní árie. V Ústí nad Labem zazní například To je ta chvíle z muzikálu Jekyll & Hyde, Krev toulavá, Jdi za štěstím, Hallelujah Leonarda Cohena, slavná Nessun Dorma z opery Turandot nebo Zpívej píseň mou z Fantoma opery. Ve spojení s orchestrem získají známé skladby nový symfonický rozměr.

Brány Letního kina budou otevřeny od 18.30 hodin, a to horním i dolním vstupem. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji do 15. června za 890 korun. V den koncertu budou k dispozici také na místě za 990 korun. Zájem je velký, přesto jsou vstupenky stále k dispozici. Koncert začne ve 20 hodin a nabídne jedinečné spojení čtyř tenorových hlasů a symfonického orchestru Divadla města Ústí nad Labem. Návštěvníci se mohou těšit na večer plný emocí, známých melodií a mimořádných hudebních výkonů pod širým nebem.

Zdroj: Bc. Renáta Filipi

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Ocenění třinácti mimořádných žáků. Mezi laureáty jsou vědci, sportovci i umělci

Ocenění třinácti mimořádných žáků. Mezi laureáty jsou vědci, sportovci i umělci

13. června 2026, 08.11 | Zlínský kraj – Třináct žáků a žaček středních škol a základních uměleckých škol převzalo ocenění Zlínského kraje za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti. Získali jej za výsledky v přírodních vědách, technických a odborných oborech, umění, sportu i za pomoc druhým. Mezi oceněnými je například mistr světa, úspěšní reprezentanti České republiky na mezinárodních soutěžích a olympiádách nebo studentka, která poskytla první pomoc muži v ohrožení života.

 

„Když se setkávám s mladými lidmi, vždy mě potěší, kolik energie, času a odhodlání věnují tomu, co je baví a v čem chtějí být opravdu dobří. Ať už jde o sport, vědu, umění, techniku nebo pomoc druhým, za každým úspěchem je spousta práce, disciplíny i podpory okolí. Velmi si vážím toho, že vedle školních povinností dokážou rozvíjet svůj talent, věnovat se svým zájmům naplno a být inspirací pro své vrstevníky,“ uvedla krajská radní pro školství Jindra Mikuláštíková. Dodala, že ocenění je zároveň poděkováním za dosavadní úsilí i povzbuzením do další práce. „Děkuji také rodičům, učitelům, trenérům a všem, kteří mladé talenty na jejich cestě podporují,“ doplnila. Zlínský kraj žáky oceňuje už od roku 2002. Ocenění je určeno žákům druhého stupně základních škol a středních škol, kteří dosahují mimořádných výsledků v humanitní, přírodovědné, technické, odborné, umělecké či sportovní oblasti nebo mají za sebou mimořádný čin, například záchranu lidského života.

Zdroj: Soňa Ličková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Charita  

 » Soutěže  

 » Tiskové zprávy  

 » Kraje  » Zlínský  

 

Ve Valdštejnské jízdárně si převzali ocenění nejlepší starostové a starostky

Ve Valdštejnské jízdárně si převzali ocenění nejlepší starostové a starostky

13. června 2026, 08.09 | Praha - Pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila ocenil ve čtvrtek večer Svaz měst a obcí ve Valdštejnské jízdárně nejlepší starostky a starosty za volební období 2022–2026. Ocenění si převzali za mimořádný přínos v rozvoji svých měst a obcí. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 162 komunálních představitelů. Slavnostní večer se uskutečnil v prostorách Senátu Parlamentu ČR, jehož prostředí symbolicky propojuje komunální a celostátní politiku.

 

„Jsou to právě obce a města, které jsou páteří České republiky, páteří naší země, a když fungují, tak země funguje, i když ostatní fungují třeba méně dobře a méně kvalitně. Za to vám, starostky a starostové, patří poděkování. A chci vám proto popřát, abyste v sobě nacházeli energii a ochotu nadále vykonávat tuto službu,“ řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil v úvodním projevu a zároveň dodal: „30 let je Senát nejen věrný svobodě, ale je také věrný samosprávám. Těší mě, že si Svaz měst a obcí vybral pro tento slavnostní večer právě prostory českého Senátu, vnímám to jako projev důvěry ze strany samospráv.“  „Za každou úspěšnou obcí nebo městem stojí lidé, kteří jsou ochotni věnovat veřejné službě obrovské množství času, energie a osobního nasazení. Právě jim chceme poděkovat a současně ukázat, jak důležitou roli samosprávy v České republice hrají,“ řekl předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl.

Slavnostní večer navázal na více než třicetileté úsilí Svazu měst a obcí ČR o posilování postavení samospráv. Svaz dlouhodobě hájí zájmy měst a obcí při přípravě legislativy, prosazuje podmínky podporující jejich rozvoj, poskytuje odborné zázemí komunálním politikům a vytváří prostor pro sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe. Podle svazu je nedílnou součástí této činnosti také podpora vzdělávání představitelů samospráv a oceňování těch, kteří svým přístupem inspirují ostatní. Do letošního ročníku se přihlásilo celkem 162 komunálních představitelů. Jejich práci hodnotila skupina osobností z oblasti veřejné správy, akademické sféry i komunální politiky. Jak zaznělo během večera, vybrat oceněné bylo mimořádně obtížné, protože za každou přihláškou stály konkrétní výsledky, mnohdy i roky systematické práce a odhodlání měnit své obce a města k lepšímu.

Zdroj: Andrea Kubová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Kraje  » Praha  

 

Pardubický magistrát patří mezi nejpřívětivější úřady v České republice

Pardubický magistrát patří mezi nejpřívětivější úřady v České republice

13. června 2026, 08.07 | Pardubice - Magistrát města znovu uspěl v soutěži Ministerstva vnitra ČR Přívětivý úřad. V hodnocení mezi dalšími městskými úřady v rámci Pardubického kraje získal pardubický magistrát „pomyslnou“ bronzovou medaili pro rok 2026.

 

Odbornou porotu zaujal zejména inovativní způsob magistrátu při oslovování nových potenciálních zaměstnanců úřadu. Pardubický magistrát spustil na svém webu novou sekci pro uchazeče o zaměstnání. Na jednom místě tam najdou nejen aktuálně volné pozice, ale i přehled nabízených benefitů. „Impulsem pro zavedení nové funkcionality na našem webu byla potřeba představit magistrát jako atraktivního zaměstnavatele s širokou škálou možností profesního uplatnění,“ vysvětlil tajemník magistrátu Michal Zitko. Zároveň bylo podle tajemníka nutné zvýšit počet uchazečů o nabízené pozice, představit základní hodnoty úřadu a smysluplnost práce na magistrátu. „V neposlední řadě jsme chtěli také veřejnosti prezentovat magistrát jako moderní a vstřícnou instituci, kde pracují kvalifikovaní odborníci s lidským přístupem,“ doplnil Zitko. „Úřad dnes není jen místem, kam si lidé chodí vyřídit své občanské záležitosti. Jsem rád, že se nám dlouhodobě daří magistrát rozvíjet a posouvat dál a že si toho všimla i odborná porota ministerstva vnitra,“ dodal primátor Nadrchal.

Zdroj: Tiskové oddělení magistrátu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Charita  

 » Kraje  » Pardubický  

 

Pozvánka na výstavu Břetislava Jansy

Pozvánka na výstavu Břetislava Jansy

13. června 2026, 08.04 | O autorovi: V dětství rád maloval, ale později se začal více věnovat fotografování. Absolvoval Lidovou konservatoř, v oboru výtvarná fotografie, a v roce 1982 kursy výuky fotografických technik v Hradci Králové.

 

S příchodem demokracie se koncem roku 1990 fotografií začal živit. Převážně se zaměřením na fotografování šperků, uměleckých předmětů a reklamní fotografii obecně. Od roku 1981 je členem SČF a od roku 2007 členem ČFFU.  Mnoho let působí v odborné radě pro obor amatérské fotografie při NOPOS-ARTAMA. Organizoval fotografické zájezdy do NP Evropy. Některé fotografie z cest najdete na stránkách www.droserabublava.cz

Již od prvních krůčků k malování a fotografii se snažil zobrazovat spíše své pocity. Ve své volné tvorbě se vyhýbá klasické pohlednicové fotografii. Před digitální dobou vyhledával náměty, které se daly upravit černobílými a barevnými analogovými procesy. Doposud se snaží realitu převádět v pocity a iluze vyjadřované tvary a barvami. Výsledky pak tiskne i na plátna. Inspirací mu jsou nejen skály Českého ráje ale i vzdálené kraje, kde hledá vhodné motivy. Další objevování neznámého mu umožňuje mikroskop. 

Několik let vyučoval fotografii na SUPŠ a VOŠ v Turnově. V roce 2024, byl autor oceněn ministrem kultury ČR. Je dlouholetým předsedou Fotoklubu Safír Turnov a od roku 2000 Sdružení fotografů Euroregionu Nisa. Další informace o fotografické tvorbě najdete na: www.foto-jansa.cz. Všechny vystavené práce včetně fotografií na stránkách autora je možné získat pro potěchu očí i duše.         

Kontakt: tel.: 420 732 202 132  

Zdroj: Redakce RN

Pozvánka na výstavu Břetislava Jansy

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Kraje  » Liberecký  

 

Na novém hřišti budou mít děti vesmír na dosah

Na novém hřišti budou mít děti vesmír na dosah

13. června 2026, 08.02 | České Budějovice - V první polovině července začne výstavba nového menšího dětského hřiště, které svým provedením bude návštěvníky lákat a vzbuzovat zájem o sousední hvězdárnu s planetáriem. Umístěné je v Háječku. Planetární hřiště nabídne atraktivní herní prostor s originálním designem.

 

„Snažíme se pracovat s touhle kouzelnou lokalitou v samotném centru města, která byla dlouhodobě zanedbávaná. Na místě už je krásné vyhlídkové molo, nové mlatové cesty s lavičkami i oblíbený fotopoint, kterému se říká srdce Budějc. Teď v Háječku vzniká úplně skvělá věc, která udělá radost dětem už letos v létě. Hrát si budou na plácku s tématikou sluneční soustavy. Ten bude nejen vizuálně hezký, ale dobře zapadne i k hvězdárně a její naučné stezce,“ sdělil náměstek primátorky Michal Šebek s tím, že herní prvky budou specifické. „Zhotovitel bude stejný, jako na, podle mého názoru nejhezčím budějckém hřišti na Palačáku, tedy firma Gartensta, která je oceňovaná i v celosvětovém měřítku,“ dodal Michal Šebek. Dominantou prostoru budou 2D a 3D prvky znázorňující planety sluneční soustavy, zhotovené z bezpečnostního a odolného materiálu EPDM. Součástí bude i stylizovaná „černá díra“ a další interaktivní komponenty. Hřiště bude mít i kruhovou trampolínu, kolotoč a lanový herní prvek. Na jeho povrchu bude položena jednolitá bezpečnostní pryž v tlumených odstínech žluté a šedobéžové, evokujících vesmírné prostředí. Návštěvníci mohou posedět na lavičkách. Dostanou se k nim po přístupové cestě z mlatu a nášlapných kamenů. Celá stavba vyjde na 2,3 milionu korun bez DPH a děti se poprvé po hřišti rozběhnou už v první polovině srpna.

Zdroj: Jitka Brůha Welzlová Na novém hřišti budou mít děti vesmír na dosah

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Sport  

 » Finance  

 » Charita  

 » Kraje  » Jihočeský  

 

Severočeské vodárenství je na dobré cestě

Severočeské vodárenství je na dobré cestě

12. června 2026, 06.39 | Teplice – Včera se v Teplicích konala valná hromada Severočeské vodárenské společnosti (SVS). Zúčastnilo se jí 134 akcionářů - zástupců měst a obcí z Ústeckého a Libereckého kraje – kteří představují 78 procent základního kapitálu této společnosti.

 

Na programu jednání byly klíčové ekonomické ukazatele, které potvrdily, že strategické cíle společnosti jsou dobře nastavené „Rok 2025 uzavřel první ucelené pětileté období fungování společnosti v podmínkách nového vlastnického modelu se servisním prvkem. Toto období bylo pracovně, ekonomicky i sociálně úspěšné. Všechny stanovené cíle byly naplněny a jejich splnění potvrdilo správnost směřování celé skupiny Severočeská voda,“ uvedl předseda představenstva SVS Tomáš Indra. Valná hromada schválila zprávy představenstva a dozorčí rady a také účetní uzávěrku za rok 2025. Vykázaný zisk ve výši 718 milionů korun bude reinvestován do vodohospodářského majetku společnosti. „Hodnocení práce SVS zahrnuje mnoho parametrů. Z těch nejdůležitějších bych rád zmínil zvyšující se tempo obnovy infrastruktury – zjednodušeně řečeno péči o zařízení a potrubí tak, aby co nejdéle a bezporuchově sloužilo. Dále udržení sociální únosnosti cen vodného a stočného. Zde máme nepřekročitelný strop dvě procenta ročních výdajů domácností v regionu, kterého ani zdaleka nedosahujeme,“ doplnil generální ředitel SVS Bronislav Špičák. Vedení společnosti se podařilo vyjednat speciální financování ze zdrojů Evropské banky, které budou využity jako investice například do čistírny odpadních vod Chlumec či přivaděče Malešov-Polepy. 

Valná hromada také zvolila členy představenstva Tomáše Indru, Davida Votavu a Bronislava Špičáka a nově Jana Richtera, který nahradí Jiřího Rašku.  Členem dozorčí rady za zaměstnance byl zvolen Martin Matzek. Představitelé společnosti na závěr tiskové konference ujistili média, že soustava zásob pitné vody na severu Čech je s přicházejícím letním obdobím na rozdíl od jiných regionů naší republiky robustní. To však neznamená, že bychom s ní neměli rozumně hospodařit.  

Zdroj: Regionální noviny Regionální noviny

Severočeské vodárenství je na dobré cestě

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Technika  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Krajská zdravotní dosahuje na poli vědy a výzkumu výborné výsledky

Krajská zdravotní dosahuje na poli vědy a výzkumu výborné výsledky

12. června 2026, 06.37 | Ústecký kraj - Věda a výzkum v nemocnicích Krajské zdravotní, a.s. (KZ) dlouhodobě dosahuje výborné výsledky. O tom, že má vědecká činnost kontinuální podporu vedení KZ, svědčí jednak každoroční vyhlašování interní grantové soutěže a úspěšná řešení zapojených projektů, ale i ceny za vědeckou, výzkumnou a publikační činnost, o nichž rozhoduje na základě výsledků celoroční soutěže Vědecká rada KZ.

 

Společnost, která je se svými sedmi nemocnicemi jedním z největších poskytovatelů zdravotní péče v České republice, tím zároveň oslovuje začínající lékaře a sestry, aby svou práci spojili s krajskými nemocnicemi. Ceny Vědecké rady KZ za rok 2025 převzali nejúspěšnější jednotlivci a kolektivy z řad lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků ze spolupracujících profesí 9. června na Výroční vědecké konferenci KZ v hotelu Větruše v Ústí nad Labem. „Vědecká rada se snaží od svého vzniku v roce 2008 motivovat lékaře a další zdravotníky v nemocnicích Krajské zdravotní k vědecké činnosti a zároveň tuto činnost důkladně sledovat. Považujeme za důležité, aby naši specialisté předávali své znalosti a zkušenosti studentům na ústecké Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně, její Fakultě zdravotnických studií, i na lékařských fakultách. Velmi si jich za to vážíme. Velký důraz klademe na to, abychom byli činní ve výborech odborných společností a působili v redakčních radách odborných časopisů.  V neposlední řadě nám organizování seminářů a konferencí umožňuje poznatky nejen sdílet, ale také získávat nové. To vše přispívá k dalšímu rozvoji medicíny. Rád bych také poděkoval všem, kteří využili možnosti interní grantové podpory, vyhlášené již pojedenácté, která pomohla vědeckému výzkumu na našich pracovištích. Výroční vědecká konference se stala tradiční možností pro ocenění nejlepších výsledků, ale i motivací pro všechny, kdo se na rozvoji vědy v Ústeckém kraji podílejí,“ zhodnotil prof. MUDr. Martin Sameš, CSc., předseda Vědecké rady KZ.

Zdroj: www.kzcr.eu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Zdraví  

 » Technika  

 » Charita  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Soutěže  

 

Knihovna Václava Havla má kompletní dozorčí a správní radu

Knihovna Václava Havla má kompletní dozorčí a správní radu

12. června 2026, 06.35 | Praha - Dozorčí i správní rada Knihovny Václava Havla jsou kompletní, do správní rady byl zvolen mimo jiné hudebník Michael Kocáb a egyptolog a senátor Miroslav Bárta. Knihovna to ve středu oznámila v tiskové zprávě. Nový předseda správní rady David Dušek řekl, že se spoluzakladatelkou knihovny Dagmar Havlovou se zatím nesetkal, jsou ale v kontaktu. Knihovna k pokračování činnosti potřebuje, aby jí Havlová poskytla osobnostní práva k názvu a další práva.

 

Vdova po bývalém prezidentovi Václavu Havlovi minulý čtvrtek oznámila, že odstupuje od dohody o spolupráci na projektu Knihovny Václava Havla. Následovala tak dosavadní sponzory projektu, miliardáře Zdeňka Bakalu a Karla Komárka. Všichni tak zřejmě reagovali na situaci, kdy správní rada postavila ředitele knihovny Tomáše Sedláčka na takzvané překážky v práci, čímž mu znemožnila činnost. Poté správní rada – až na Duška – rezignovala, v dozorčí radě zůstal jen bývalý ředitel knihovny a někdejší český velvyslanec ve Spojených státech Martin Palouš. Sedláček dříve odmítl rezignovat a sliboval restrukturalizaci knihovny. Havlová nicméně ještě před svým odstoupením od dohody o spolupráci jmenovala do dozorčí rady knihovny ekonoma Tomáše Šídla. Tím se dozorčí rada stala usnášeníschopnou a následně mohla doplnit nové členy do obou rad. V pětičlenné správní radě je tak spolu s Duškem, Kocábem a Bártou také krizový manažer Marek Měrka a podnikatel a filantrop Philip Staehelin, který je i členem správní rady protikorupční organizace Transparency International. Do dozorčí rady k Paloušovi a Šídlovi přibyl ekonom Jan Bolek. Správní rada svým předsedou zvolila Duška, dozorčí rada ve svém čele potvrdila Palouše.

Nové vedení knihovny si nepřeje, aby Havlův odkaz zůstal skanzenem, chce ho otevřít současnosti, uvedl Dušek podle tiskové zprávy knihovny. „Jsme však připraveni i na takovou situaci, kdy knihovna nebude moci dále pokračovat ve své činnosti. Pak jsme připraveni transparentně dohlédnout na ukončení její existence,“ dodal.

Zdroj: Český rozhlas

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Kraje  » Praha  

 

Strana výpisu

1 ...

 

Ve zlínské zoo se poprvé v historii podařilo odchovat mláďata tukana obrovského

27. července 2025, 09.21 | Zlín - Chov tukanů obrovských je v zahradách poměrně obvyklý, jejich odchov je však velmi náročný a vzácný. Nyní se to podařilo ve zlínské zoo.

 

Zlínská Zoo a zámek Zlín-Lešná má nové vzácné přírůstky. V červnu (2025) se tu vylíhli dva tukani obrovští. Ke konci července poprvé opustili budku a podle zoologa jsou v dobé kondici. „Jsou to relativně velká zvířata, ale ten vývoj probíhal relativně rychle, obě dvě mláďata skvěle létají. Jsou to ptáci, kteří nejsou nijak zvlášť plaší, říká zoolog Václav Štraub. Přestože tukany obrovské chová více zoologických zahrad v Česku, k úspěšnému odchovu v lidské péči dochází jen výjimečně. Zlínská zoologická zahrada slaví i další chovatelské úspěchy. Návštěvníci aktuálně můžou obdivovat mládě jaguára nebo hyenek hřivnatých.

Zdroj: irozhlas.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Ostatní  » Archiv článků  

 » Kraje  » Zlínský  

 » Ostatní  » Nejčtenější články  

 

ORLEN Jobs