Jídlo a pití - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Jídlo a pití

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

Tržiště Náplavka a Kubáň zahajují sezónu

26. ledna 2024 - Praha – Prvním pražským farmářským trhem pod širým nebem, který v letošním roce přivítal zákazníky, byl Heřmaňák, ten je otevřen pravidelně každou sobotu na Řezáčově náměstí v Praze 7. V sobotu 3. února se k němu přidají hned dva další – farmářský trh Náplavka v Praze 2 a farmářský trh Kubáň v Praze 10.

Blíží se suchý únor

Blíží se suchý únor

20. ledna 2024 - Praha - Za dva týdny začíná únor, který je již tradičně spojen nejen s abstinováním a detoxem, ale také se snahou zlepšit náš životní styl a tím i zdravotní stav. Často je velmi náročné s pitím přestat, ale mnohem lehčí je nahradit to něčím jiným, pokud možno zdravým. A právě proto, aby lidé, kteří se rozhodnou zapojit do Suchého února, měli o volbu navíc, přichází nová chmelová příchuť kombuchy Loklok.

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

V Roudnici nad Labem se zrodila gastro hvězda

20. ledna 2024 - V Karlových Varech se uskutečnil 24. ročník prestižní kuchařské soutěže Lázeňský pohárek. Zabodovala v něm Rozálie Michlová ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Roudnici nad Labem, která vybojovala první místo v kategorii cukrář.

Den s fairtradovou fakultou

Den s fairtradovou fakultou

24. prosince 2023 - České Budějovice - Na Ekonomické fakultě JU se konal „Den s fairtradovou fakultou“ na podporu producentů z rozvojových zemí. Tato akce byla určena pro studenty i zaměstnance celé Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, zároveň byla i připomenutím důležitosti férového obchodu a dobrých životních podmínek producentů z rozvojových zemí. Ekonomická fakulta JU je první fairtradovou fakultou ve střední Evropě a zavazuje se k naplňování těchto principů.

Mimořádné ocenění pro Aleše Hámu

Mimořádné ocenění pro Aleše Hámu

3. prosince 2023 - Karlovy Vary - V Grandhotelu Pupp v Karlových Varech vyhlásila Asociace hotelů a restaurací České republiky ocenění pro nejlepší v oboru hotelnictví a gastronomie. Tato prestižní událost slouží jako uznání vynikající práce a neustálého úsilí těch, kteří posouvají standardy kvality a pohostinnosti.

Historie čokolády

Historie čokolády

25. listopadu 2023 - Karlovy Vary - Muzeum Karlovy Vary zahajuje ve středu 29. listopadu novou výstavu "Historie čokolády".

Advent s vůní perníku provoní kavárny a trhy na Pernštýnském náměstí

Advent s vůní perníku provoní kavárny a trhy na Pernštýnském náměstí

16. listopadu 2023 - Pardubice - Pravou vánoční atmosféru přinese i letos do Pardubic oblíbená akce Advent s vůní perníku. Místní kavárny, cukrárny a nově i restaurace budou provoněné touto tradiční a oblíbenou pochutinou. Po celý předvánoční čas tak opět bude možné ochutnávat perníkové speciality v lokálních podnicích, každé místo si pro své hosty připravilo něco originálního. Advent s vůní perníku se ale letos přesouvá z kaváren i do širokého centra – nový, perníkový kabát budou letos mít také adventní trhy.

Potravinová sbírka hlásí rekord

Potravinová sbírka hlásí rekord

13. listopadu 2023 - Česká republika – Podzimní kolo celostátní potravinové sbírky, která se v kamenných obchodech konala v sobotu 11. listopadu, ohlásilo rekord.

I málo může pomoci

I málo může pomoci

11. listopadu 2023 - Česká republika – Dnes se po celé republice koná Sbírka potravin.

Přeprava potravin při nevhodných teplotách na Litoměřicku

Přeprava potravin při nevhodných teplotách na Litoměřicku

9. listopadu 2023 - Litoměřicko - Veterinární inspektoři z Ústeckého kraje při společné kontrole s celníky odhalili přepravu více než 350 kilogramů potravin živočišného původu v nevyhovujících teplotních podmínkách. Jednalo se o mořské plody, drůbež a ryby. Vzhledem k nepřiměřeným teplotám, nelze potraviny považovat za bezpečné, proto veterinární inspektoři rozhodli o jejich likvidaci.

Mexický průvod završil přípravy na Día de los Muertos

Mexický průvod završil přípravy na Día de los Muertos

9. listopadu 2023 - Teplice - Slavnostní maskovaný průvod z centra města do botanické zahrady byl další ze série skvělých mexických akcí letošní sezóny a podařeným zakončením příprav nyní již plně přístupné výstavy Día de los Muertos, která u nás bude až do 26. listopadu po boku ¡MEXIKO! Barvy! Vůně! Chutě! zkrášlovat skleníky a přibližovat návštěvníkům zajímavosti mexické flóry i kultury.

Strana výpisu

1 ...