Kraje - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Kraje

Ghettofest v brněnském "Bronxu" nabídne koncerty i akce pro děti

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Takzvaný brněnský Bronx, sociálně vyloučená lokalita poblíž centra města, ožije v sobotu díky 11. ročníku pouličního festivalu Ghettofest. Nabídne koncerty, filmové projekce, diskuze, aktivity pro děti i možnost návštěvy otevřených ateliérů. Program festivalu poskytla ČTK za organizátory Barbora Chmelařová.

Požár alzheimer centra v Roztokách má dvě oběti a škody za 70 milionů Kč

Ilustrační fotografie

2. června 2022 - (ČTK) - Při požáru alzheimer centra v Roztokách u Prahy zemřeli dva lidé. Hasiči je našli při dohašování a postupu budovou. Na twitteru to uvedla záchranná služba. Dalších 55 lidí se zranilo, dva jsou v kritickém stavu. Jde tak o jeden z nejtragičtějších požárů v domovech pro seniory za poslední roky. Podle předběžného odhadu způsobil oheň škodu asi 70 milionů korun, uvedli hasiči na webu. Rozsáhlý požár vypukl ve středu večer. Dnes asi v 03:00 začali hasiči rozebírat konstrukci budovy a kolem 04:00 dostali požár pod kontrolu. Zásah stále pokračuje, uvedli hasiči po 06:00 na twitteru. Příčina vzniku požáru zatím není známa.

Policie rozšířila obvinění muže z Liberce o znásilnění šestého dítěte

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - (ČTK) - Policie rozšířila obvinění muže z Liberce o znásilnění šestého dítěte, holčičky mladší pěti let. Na webu policie o tom dnes informovala mluvčí Ivana Baláková. Už dříve policie uvedla, že znásilnil čtyři dívky a jednoho chlapce.

Čapkův památník ve Staré Huti zprovoznil interaktivní aplikaci Robot dětem

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - Stará Huť (Příbramsko) 31. května (ČTK) - Památník Karla Čapka ve Staré Huti na Příbramsku zprovoznil interaktivní aplikaci Robot dětem s digitální postavičkou robota. Nejmenší návštěvníky zábavnou formou poučí o dětských knihách, ilustracích Karla Čapka a jeho bratra Josefa nebo o životě ve Staré Huti, uvedl dnes památník v tiskové zprávě.

Hasiči evakuovali ústecký obchodní dům Labe kvůli úniku plynu

Ilustrační fotografie

1. června 2022 - (ČTK) - Hasiči včera odpoledne evakuovali lidi z obchodního domu Labe v centru Ústí nad Labem. Důvodem byl únik plynu. Nikomu se nic nestalo. Uzavřeno bylo také okolí objektu pro dopravu. ČTK to řekl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

Před soudem v Ústí stane sestra, která údajně vpíchla pacientovi neznámou látku

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Odvolací Krajský soud v Ústí nad Labem začne projednávat případ zdravotní sestry Kláry Vtelenské z Děčína, která údajně pacientovi píchla neznámou látku. Muž poté ochrnul. Děčínský okresní soud obžalované udělil podmíněný trest, žena se odvolala.

Žena z Vysočiny se záškrtem nakazila od domácího zvířete, nákaza se nešíří

Ilustrační fotografie

31. května 2022 - (ČTK) - Zdrojem nákazy záškrtu, kterým na Vysočině v dubnu onemocněla starší žena, bylo domácí zvíře. Určil to Státní zdravotní ústav (SZÚ). U ženy se podařilo antibiotiky infekci vyléčit. Hygienici dohledali všechny její kontakty, testy potvrdily, že se nikdo další nenakazil. ČTK o tom v tiskové zprávě informovala Jana Böhmová, mluvčí hygienické stanice Kraje Vysočina (KHS). O výskytu záškrtu v České republice poprvé od roku 1995 informoval Státní zdravotní ústav 12. května.

Soud vynese rozsudek v kauze údajných machinací s pozemky na Ještědu

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Krajský soud dnes vynese rozsudek v případu údajných machinací s pozemky a budovami ve sportovních areálech na Ještědu a ve Vesci, které patří Liberci. Obžalovaní jsou bývalý náměstek primátora Pavel Krenk za ODS a bývalý zastupitel Liberce za ODS Jiří Zeronik. Trestné činnosti se podle obžaloby měli dopouštět jako zástupci městské společnosti Sportovní areál Ještěd (SAJ). Oba vinu odmítají a žádají zproštění obžaloby, státní zástupce pro ně žádá za podvod a zneužití pravomoci úředního činitele podmíněné tresty.

Call centrum Ústeckého kraje pro poskytovatele ubytování uprchlíkům končí

Ilustrační fotografie

30. května 2022 - (ČTK) - Krajská informační linka pro poskytovatele ubytovacích služeb pro uprchlíky z Ukrajiny v Ústeckém kraji končí. Za dobu svého provozu vyřídila 673 hovorů. V posledních dnech dotazů ubylo, proto se zaměstnanci krajského úřadu vyčleněni pro call centrum vrátí ke své původní práci. ČTK to řekl mluvčí kraje Martin Volf.

Konference v Brně představuje možnosti léčby konopím, povědomí o ní roste

Ilustrační fotografie

24. května 2022 - (ČTK) - Povědomí o možnostech léčby konopím v České republice mezi odborníky roste. Loni dostalo od lékaře předpis na léčebné konopí 4600 pacientů, podíl pacientů brněnského Centra pro léčbu bolesti ve Fakultní nemocnici u svaté Anny (FNUSA) v Brně na celkovém počtu se snížil z původních 40 procent zhruba na 17 procent. ČTK to řekl vedoucí lékař centra Radovan Hřib na konferenci Konopí a věda, kterou FNUSA pořádá posedmé.

Vraždu ženy středního věku v rodinném domě vyšetřují policisté na Karvinsku

Ilustrační fotografie

24. května 2022 - (ČTK) - Vraždu ženy středního věku v rodinném domě vyšetřují policisté na Karvinsku. Z činu podezřívají muže, který je zraněný a v péči lékařů. ČTK to dnes řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Strana výpisu

1