Tiskové zprávy - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Tiskové zprávy

Rekordní zájem o elektrárny ČEZ na karlovarském festivalu

Rekordní zájem o elektrárny ČEZ na karlovarském festivalu

10. července 2024 - Karlovy Vary - Inovativní projekt ReakTour, první virtuální prohlídky elektráren na světě, přitáhl během karlovarského filmového festivalu rekordní množství návštěvníků. Tento interaktivní zážitek umožnil 6 679 návštěvníkům nahlédnout do srdce elektráren, kam se běžný smrtelník nemá šanci podívat. ReakTour byla dostupná od pátku 28. června až do soboty 6. července a šlo o nejvytíženější týden v historii těchto virtuálních prohlídek.

Plán rozvoje Zlínského kraje obsahuje 187 aktivit za téměř 8 miliard

Plán rozvoje Zlínského kraje obsahuje 187 aktivit za téměř 8 miliard

4. července 2024 - Zlínský kraj – Celkem 187 rozvojových aktivit kraje a jeho organizací v objemu téměř 8 miliard korun obsahuje Plán rozvoje Zlínského kraje pro roky 2024–2025, který schválilo krajské zastupitelstvo.

Měsíc bez plastů s filtrovanou vodou do vlastní lahve za korunu

Měsíc bez plastů s filtrovanou vodou do vlastní lahve za korunu

3. července 2024 - Praha - V rámci celosvětové iniciativy Měsíc bez plastů přichází startup Lokni s jedinečnou nabídkou pro všechny, kdo chtějí podpořit udržitelnost a omezit používání plastů. Během celého července si mohou uživatelé aktivovat měsíční tarif za pouhou 1 Kč a po dobu následujících třiceti dní si užívat čerstvou filtrovanou vodu v celé síti Lokni včetně největších českých nádraží.

Ewa Farna bude předskokanem na koncertech Eda Sheerana

Ewa Farna bude předskokanem na koncertech Eda Sheerana

3. července 2024 - Hradec Králové – Spojení, které slibuje jedinečný zážitek a kvalitní hudební vystoupení. Tak mohou být definovány dva koncerty světové megastar Eda Sheerana 27. a 28. července, které na unikátním kruhovém pódiu zahájí Ewa Farna.

Začala stavba domova pro seniory v Liptále

Začala stavba domova pro seniory v Liptále

1. července 2024 - Zlínský kraj – Symbolickým poklepáním na základní kámen představitelé Zlínského kraje zahájili výstavbu nového Domova pro seniory v Liptále. Půjde o energeticky nenáročnou, plně soběstačnou budovu a jedno z nejmodernějších zařízení v republice. Nabídne kapacitu pro 58 klientů v převážně jednolůžkových pokojích. První by se sem mohli nastěhovat už příští rok na podzim. Celkové náklady jsou vyčísleny na 357 milionů korun, z nichž 60 by mohla pokrýt dotace.

Středočeskou vesnicí roku je obec Drahouš na Rakovnicku

Středočeskou vesnicí roku je obec Drahouš na Rakovnicku

30. června 2024 - Kutná Hora - Vesnicí roku Středočeského kraje za rok 2024 je obec Drahouš na Rakovnicku, kde žije 77 obyvatel. Výsledky krajského kola soutěže byly vyhlášeny v sále GASK v Kutné Hoře.

Novodobí Prokopové Divišové i Digišové

Novodobí Prokopové Divišové i Digišové

30. června 2024 - Plzeň - Motivační program Prokopa Diviše pro školní rok 2022/23, který pro studenty elektrooborů z partnerských škol Skupiny ČEZ již poosmé vyhlásila ČEZ Distribuce, má v případě SOU elektrotechnického Plzeň již své vítěze. Devět nejlepších ze dvou učebních a jednoho studijního oboru si tak převzalo diplomy a symbolické šeky s částkami 16, 11 a 7 000 korun podle toho, na jakém místě se umístili. Slavnostní předání šeků za účasti zástupců ČEZ Distribuce a Plzeňského kraje proběhlo tradičně v poslední školní den v prostorách Krajského úřadu Plzeň. Zároveň byli oceněni nejlepší žáci zapojení do elektronické podoby motivačního programu prostřednictvím mobilní aplikace Prokop Digiš, kterého se mohou zúčastnit i zájemci z prvních ročníků.

Návštěvníci KVIFF si mezi projekcemi mohou odpočinout v jaderném reaktoru

Návštěvníci KVIFF si mezi projekcemi mohou odpočinout v jaderném reaktoru

27. června 2024 - Karlovy Vary - Fanoušci hvězd stříbrného plátna, kteří se koncem června sjedou na 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, si čekání na projekce mohou zpestřit například návštěvou Temelína, Dukovan či Dlouhých strání. Skupina ČEZ totiž v rámci doprovodného programu partnerů festivalu nabídne virtuální prohlídku jaderných elektráren a největší české přečerpávací elektrárny prostřednictvím speciálních VR brýlí. Kromě virtuálního zážitku s ReakTour a WaterTour chystá ČEZ také charitativní cyklopůjčovnu.

V Tatrovicích spojili obecní slavnosti s otevřením nového parku

V Tatrovicích spojili obecní slavnosti s otevřením nového parku

26. června 2024 - Tatrovice – S prohlídkou kostela sv. Erharda a otevřením protilehlého nového parku, na jehož realizaci přispěla obci Nadace ČEZ, byly v sobotu 22. června spojeny Tatrovické slavnosti. Ty byly obohaceny vystoupením několika kapel, šermířské skupiny a také nahlédnutím do řezbářského ateliéru pod širým nebem, v němž umělecký řezbář Daniel Krejčí vytváří podobu Bílé paní vážící se k jedné z místních pověstí o Liščím vrchu. Mohutný ale bohužel již starý a nemocný jasan byl přitom poražen na jiném odpočinkovém místě v Tatrovicích, kde rovněž byla vysazená nová zeleň pořízena díky nadačnímu příspěvku v rámci grantu Stromy.

Obchodní mise do Indie byla mimořádně úspěšná

Obchodní mise do Indie byla mimořádně úspěšná

26. června 2024 - Česká republika - I když je nejlidnatější země světa hodně vzdálená a může se zdát, že tam český průmysl těžko uspěje, opak je pravdou. Někteří členové ACRI - Asociace podniků českého železničního průmyslu jsou již dnes na tamním trhu etablovaní a další naši výrobci mají velkou šanci uspět. Kolejová doprava má v Indii dlouhou tradici a do jejího rozvoje stát masivně investuje. A to jak do bezpečnosti, tak do zrychlení a pohodlí. Indie má velký zájem nakupovat a dovážet pokročilé technologie i výrobky z Evropy. Příkladem může být známý projekt Vande Bharat Express.

Klenotnice Velké Moravy se otevírá veřejnosti

Klenotnice Velké Moravy se otevírá veřejnosti

24. června 2024 - Zlínský kraj – Šperky nevyčíslitelné hodnoty, které v 9. století nosívala velkomoravská knížata, ale i další vzácné nálezy z té doby mohou nově obdivovat návštěvníci Klenotnice Velké Moravy, která byla včera slavnostně otevřena v Archeoskanzenu Modrá. Jde o kruhový podzemní panteon o průměru 20 metrů.

Strana výpisu

1 ...