Nejčtenější články - REGIONÁLNÍ NOVINY

Nejčtenější články

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

Ústecká neurochirurgická klinika spolupořádala světový kongres Massin 2023

1. června 2023 - Praha - Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Masarykova nemocnice spolupořádaly ve dnech světový kongres Massin 2023 v Praze. Kongresu se účastnili neurochirurgové z 29 zemí světa.

Ruční práce má i dnes cenu zlata

Ruční práce má i dnes cenu zlata

31. května 2023 - Teplice – A výchova a úcta k ní začíná u dětí. Všechny přirozeně rády dostávají dárky. Měly by si je ale zasloužit. Příležitost mají například díky chráněné dílně Mýdlárna u zámku v Teplicích, která sídlí na náměstí Svobody vedle radnice.

Výsledek prvního kontrolního měření v Milovicích

Výsledek prvního kontrolního měření v Milovicích

1. června 2023 - Milovice - Ve vzorcích prvního kontrolního měření ovzduší v milovickém areálu nebyla žádná azbestová vlákna identifikována. Kraj k měření ovzduší v lokalitách, kde docházelo k demolici staveb, přistoupil na základě informací Policie ČR o výskytu eternitových úlomků s obsahem azbestu v okolí. Kraj bude v měření ovzduší pokračovat i v dalších týdnech. Ve vyznačených lokalitách areálu stále platí z důvodu předběžné opatrnosti vstup na vlastní nebezpečí.

Eva Pavlová v Senátu

Eva Pavlová v Senátu

25. května 2023 - Praha – Manželka prezidenta republiky Eva Pavlová pozdravila v pondělí 15. května účastníky Konference rané péče EURLYAID. Nad celou akcí převzala i záštitu.

Na Cínovci leží poklad

Na Cínovci leží poklad

25. května 2023 - Dubí – V úterý 16. května zavítal do Ústeckého kraje premiér Petr Fiala. Zajímal se o stav příprav těžby lithia na Cínovci, kde se nachází jeho největší evropské ložisko. Lithium je hlavní surovinou pro výrobu baterií do elektromobilů a baterií pro obnovitelné zdroje.

Bývalá škola poslouží policistům

Bývalá škola poslouží policistům

10. června 2023 - Ústecký kraj - Areál bývalé Střední odborné školy v ulici Stará v Ústí nad Labem najde využití. Shodli se na tom zástupci kraje s vedoucím školního policejního střediska Karlem Polákem. Areál bude dočasně sloužit jako výcvikový prostor pro Zásahovou jednotku, Speciální pořádkovou jednotku a další složky Policie ČR.

Za černý kamenolom hrozí Hradu pokuta až 5 milionů korun

Za černý kamenolom hrozí Hradu pokuta až 5 milionů korun

5. července 2023 - Praha - Báňský úřad začal na podnět Seznam Zpráv po třech letech vyšetřovat černou těžbu kamene v Lánské oboře. Provozoval ji někdejší šéf lesní správy Miloš Balák. Policie už v roce 2020 konstatovala, že nelegálně.

Hrábli si až na dno

Hrábli si až na dno

5. července 2023 - Ústecký kraj - Krajské ředitelství Policie Ústeckého kraje pořádalo poslední červnový víkend policejní mistrovství speciálních pořádkových jednotek s mezinárodní účastí. V malebné lokalitě Labských pískovců v okolí obce Tisá na Ústecku, v Žatci a také na střelnici v Nečichách na Lounsku mezi sebou zápolili policejní sbory z celé České republiky.

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

Předseda Senátu na parlamentním summitu NATO: Ukrajina je náš společný úkol

3. června 2023 - Vilnius - Předsedové obou komor českého parlamentu Miloš Vystrčil a Markéta Pekarová Adamová se účastní ve dnech 1. – 3. června 2023 v litevské metropoli parlamentního summitu členských států Severoatlantické aliance. Součástí bylo společné setkání, kterého se účastnily delegace z téměř tří desítek zemí spojenců Aliance. Hlavními tématy jednání byly perspektiva rozšíření NATO o válkou zmítnou Ukrajinu a zvyšování výdajů na kolektivní obranu. V rámci programu navštíví šéfové českého parlamentu také armádní výcvikový areál v Pabradė. Členy parlamentní delegace na konferenci předsedů parlamentů členských zemí NATO je rovněž člen senátního zahraničního výboru Václav Láska a předseda sněmovního zahraničního výboru Marek Ženíšek.

V Markvarticích zasahovaly složky IZS

V Markvarticích zasahovaly složky IZS

4. srpna 2023 - Markvartice - Záchranáři Ústeckého kraje mají za sebou náročný večerní zásah u osmi zraněných nezletilých osob po pádu z dřevěné vyhlídkové plošiny v Markvarticích na Děčínsku.

Strana výpisu

1 ...