Nejčtenější články - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Nejčtenější články

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

Začíná mezinárodní festival Film a architektura

26. září 2023 - Česká republika - Dvanáctý ročník festivalu Film a architektura s hlavním tématem Konstrukce bude ve dnech 29. 9. – 4. 10. k vidění jak v zavedených kinech, tak na netradičních lokacích v celkem 29 městech po celé České republice a na Slovensku. V rámci více než 80 promítání nabídne téměř 40 krátkých a celovečerních snímků z celého světa. Doprovodný program bude obohacen o přednášky, hudební performance a především debaty se zahraničními tvůrci i architekty.

Čekání na Karkulku v podání vězňů

Čekání na Karkulku v podání vězňů

18. října 2023 - Bělušice - V neděli 15. října se v prostorech okrasné zahrady Věznice Bělušice, v podání deseti odsouzených, uskutečnilo divadelní představení s názvem Čekání na Karkulku.

Program MFF Karlovy Vary je kompletní

Program MFF Karlovy Vary je kompletní

26. června 2023 - Po nedávno zveřejněném hlavním programu 57. MFF KV (obě soutěžní sekce a Zvláštní uvedení) přišel čas podělit se s fanoušky festivalu i širší veřejností o nesoutěžní část letošního výběru, který dohromady čítá zhruba 140 celovečerních hraných a dokumentárních titulů.

Češi překonali hranici 73 kilogramů

Češi překonali hranici 73 kilogramů

23. září 2023 - Česká republika - Tým ve složení Radek Bis, Karel Račák a Rostislav Masopust si připsali životní úspěch!

Senát si připomene 85. výročí podpisu Mnichovské dohody

Senát si připomene 85. výročí podpisu Mnichovské dohody

26. září 2023 - Praha - Horní parlamentní komora si připomene 85. výročí od podpisu Mnichovské dohody na půdě Kolovratského paláce, sídle českého Senátu. V pátek 29. září proběhne připomínkové setkání a v sobotu 30. září bude mimořádně zpřístupněn veřejnosti Zelený salonek, kde také proběhnou speciální prohlídky s historickým výkladem. Vstup je volný. Právě v Zeleném salonku byla tehdejší československá vláda seznámena se zněním Mnichovské dohody.

Nová služba pro cyklisty

Nová služba pro cyklisty

21. července 2023 - Česká republika - Síť čerpacích stanic ORLEN Benzina, provozovaná rafinérskou a petrochemickou skupinou ORLEN Unipetrol, rozšiřuje portfolio služeb pro své zákazníky. Lídr maloobchodního prodeje paliv v České republice nabízí v třiceti pěti turisticky atraktivních lokalitách cyklistické servisní stojany doplněné v některých případech také o nabíjecí stanice pro stále oblíbenější elektrokola.

Do Francie jede 10 sportovců

Do Francie jede 10 sportovců

5. července 2023 - Česká republika - V sobotu 8. července to vypukne! Svátek světové paraatletiky – mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) proběhne v první polovině nadcházejícího měsíce v Paříži, tedy v dějišti letních paralympijských her v roce 2024.

Noc kostelů 2023

Noc kostelů 2023

2. června 2023 - Dnes se po celé České republice koná mezinárodní Noc kostelů.

Komentář: Pokles inflace brzdí

Komentář: Pokles inflace brzdí

13. září 2023 - „V srpnu inflace dále klesala. Spotřebitelské ceny jsou tak na sestupu již sedmý měsíc v řadě. V srpnu se inflace dostala na hodnotu 8,5 % z červencových 8,8 %. Tempo poklesu inflace však v porovnání s předchozími měsíci značně brzdí, meziměsíčně spotřebitelské ceny dokonce vzrostly o 0,2 %. K faktorům, které působily proti poklesu inflace, patřilo v srpnu skokové zdražení pohonných hmot, kdy se bohužel sešlo vrácení spotřební daně z nafty na původní úroveň s růstem cen na světových trzích s ropu,“ uvedl partner poradenské skupiny Moore Czech Republic Petr Kymlička.

Famózní Karolína Muchová

Famózní Karolína Muchová

9. června 2023 - Paříž- Chytrým, pestrým, divácky atraktivním tenisem a nezměrnou bojovností udolala na Roland Garros v Paříži běloruskou medvědobijku Arynu Sabalenkovou 7:6, 6:7 a 7:5, i když v rozhodujícím setu prohrávala už 2:5!

Strana výpisu

5 ...