Archiv článků - REGIONÁLNÍ NOVINY

Archiv článků

Výnosem letošního dění v sokolích budkách je šestnáct mláďat

Výnosem letošního dění v sokolích budkách  je šestnáct mláďat

8. června 2023 - Ústecký kraj – Šestnáct sokolích mláďat hlásí letos „sokolí farma“ Skupiny ČEZ. Až na jedno velmi příjemné překvapení přitom pohledy do sokolích budek na ochozech komínů či chladicích věží vyvolaly spoustu otazníků. V některých budkách se totiž krom mladých nacházela i neoplodněná vejce, několik dosud stabilních párů se po ztrátě jednoho z partnerů rozpadlo a jeden pár za záhadných okolností zmizel vůbec. Podle ornitologa Václava Berana se asi již nepodaří zjistit, co se kde stalo. Nicméně jako vždy věří, že Příroda si poradí.

Žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq

Žákovský vůz se jmenuje Škoda Roadiaq

8. června 2023 - Mladá Boleslav - Devátý žákovský vůz Škoda se jmenuje Škoda Roadiaq. Název podtrhuje dobrodružného ducha současných průzkumníků v souladu s aktuálním konceptem značky „Let‘s Explore“.

Vědci postavili ostrov z bahna

Vědci postavili ostrov z bahna

8. června 2023 - Česká republika - Rybníky a vodní nádrže plné bahna představují v současnosti velkou výzvu pro rybníkáře a vodohospodáře. Problémem není jen, jak rybník či nádrž vyčistit, ale zároveň kam tuny vytěženého materiálu uložit. Inovativní řešení hledali vědci z Biologického centra Akademie věd ČR (BC AV ČR) společně s průmyslovými partnery. Sedimenty ze dna vodních děl, laicky řečeno bahno, které jsou doposud považovány hlavně za odpad, se rozhodli testovat jako surovinu pro 21. století. V duchu ekologických principů a cirkulární ekonomiky ověřovali nové způsoby využití sedimentů jako stavebního materiálu pro vodohospodářské konstrukce, zejména stavbu vlnolamů a ostrovů. První ostrov postavili na nádrži Nové Mlýny u Dolních Věstonic.

Nejlepší zaměstnavatel v Ústeckém kraji

Nejlepší zaměstnavatel v Ústeckém kraji

8. června 2023 - Rafinérská a petrochemická skupina ORLEN Unipetrol se stala vítězem krajského kola soutěže Zaměstnavatel roku 2023, odkud si odnáší zlatou medaili. První místo v letošním ročníku soutěže o nejlepšího zaměstnavatele v Ústeckém kraji představuje oproti loňskému roku zlepšení o jednu příčku.

Liberecký kraj rozdělí rekordních 14 milionů korun

Liberecký kraj rozdělí rekordních 14 milionů korun

8. června 2023 - Již od roku 2016 podporuje individuálními dotacemi Liberecký kraj opravy a obnovy kulturních památek v regionu – zejména v případech, kdy jsou práce finančně náročné nebo jde-li o památky ohrožené. Letos rozdělí na individuálních dotacích rekordních 14,3 milionu korun.

Vesnicí Středočeského kraje roku je obec Ledčice

Vesnicí Středočeského kraje roku je obec Ledčice

8. června 2023 - Vesnicí Středočeského kraje roku 2023 je obec Ledčice na Nymbursku. Vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku se dnes konalo v sídle Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře. Do 27. ročníku se přihlásilo 15 obcí, o čtyři více než loni.

Děti vyskákaly na obědy přes 1,7 milionu korun

Děti vyskákaly na obědy přes 1,7 milionu korun

8. června 2023 - Praha – Některé děti v českých mateřských školách nechodí na obědy, protože si to jejich rodiče nemohou dovolit, neboť cena stravného je v mateřinkách oproti základním školám až dvojnásobná. Právě takovým dětem a rodinám pomáhá obecně prospěšná společnost WOMEN FOR WOMEN (W4W), a to v rámci nově spuštěného projektu SOS do školky. Tento projekt na Den dětí podpořily dvě akce spolupořádané s generálním partnerem Skupinou Sev.en a Nadací rodiny Tykačových. Celkový výtěžek z této fundraisingové akce byl více než 1,7 milionu korun.

Začala ekologická olympiáda

Začala ekologická olympiáda

8. června 2023 - Plzeň - Tradiční celostátní soutěž zaměřená na porovnání znalostí a dovedností v oblasti ekologie, ochrany přírody a péče o životní prostředí, jejímž pořadatelem je Český svaz ochránců přírody ve spolupráci s MŠMT ČR, byla zahájena ve čtvrtek 8. června v ZOO a BZ Plzeň na statku Lüftnerka. Středoškoláky z Plzeňského kraje na ní podpořil svojí účastí náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Vladimír Kroc.

Čeští paralympici přivezli bronz

Čeští paralympici přivezli bronz

7. června 2023 - Obhájci bronzu z poslední paralympiády v Pekingu byli soupeřem české parahokejové reprezentace v souboji o bronz.

Zástupci kraje na konferenci uhelných regionů

Zástupci kraje na konferenci uhelných regionů

7. června 2023 - Ústecký kraj nechyběl na konferenci v Kolíně nad Rýnem věnované problematice transformace uhelných regionů v souvislosti s ukončením těžby uhlí. Cílem bylo získat informace k transformačním plánům a projektům v německých uhelných regionech, dále navázání kontaktů a výměnu zkušeností s procesem transformace.

Strana výpisu

1 ...