Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Liberecký

Hasiči v Libereckém kraji řešili ve čtvrtek kvůli větru 290 událostí, dnes pět

18. února 2022 - Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem a intenzivními dešti k 290 událostem. Většinou šlo o odklízení popadaných stromů, čerpání vody ze sklepů a zahrad, odstraňovali nebo upevňovali také uvolněné plechové střechy.

Sněmovna je opět kompletní, Farského nástupkyně Jarmila Levko složila slib

Zdroj: starostoveprolibereckykraj.cz

16. února 2022 - Sněmovna je opět kompletní. Předepsaný slib složila v úvodu dnešního jednacího dne nová poslankyně Jarmila Levko, která v dolní komoře nahradila Jana Farského (oba STAN). Farský se vzdal mandátu v úterý kvůli několikaměsíční univerzitní stáži v USA.

Aktivisté na protest proti Turówu na půl hodiny uzavřeli přívod vody na MŽP

Zdroj: Wikipedia

14. února 2022 - Skupina aktivistů dnes ráno zhruba na půl hodiny uzavřela v Praze u budovy ministerstva životního prostředí přívod vody do úřadu. Dvojici protestujících, kteří poté bránili k přístupu k uzávěrům z obou stran budovy, z místa odvedli policisté. Protest mířil proti vládní dohodě o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów. Obyvatelé příhraničních obcí na české straně poukazují na to, že v oblasti kvůli těžbě ubývá spodní vody.

Na výstavě v Semilech jsou i vizualizace fasád domů očištěných od reklam

12. února 2022 - Muzeum v Semilech má novou výstavu zaměřenou na veřejný prostor ve městě. Jsou na ní i vizualizace, jak by mohly vypadat fasády některých budov ve městě očištěné od reklam. Výstavu připravil nedávno založený spolek Vidět Semily.

Liberec zahájil architektonickou soutěž na podobu Papírového náměstí

Zdroj: Jiří Hamák

9. února 2022 - Liberec včera zahájil mezinárodní architektonickou soutěž na podobu oblasti takzvaného Papírového náměstí v dolním centru. Radnice oslovila 65 ateliérů, vítězný návrh by měl být známý v září. V tiskové zprávě o tom informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Při požáru domu plného plynových lahví v Plavech se zranili dva lidé, škoda je za 2,5 mil. Kč

Ilustrační foto

8. února 2022 - Hasiči z 13 jednotek v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v Plavech na Jablonecku. Dva muži se zranili, jeden byl ve vážném stavu letecky přepraven na popáleninové centrum do pražských Vinohrad. Majetkovou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 2,5 milionu korun. Příčinu bude teprve zjišťovat. ČTK to dnes řekli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Českolipská nemocnice se stala terčem kybernetického útoku

8. února 2022 - Krajská Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se stala v pátek terčem kybernetického útoku, následky odstraňuje ještě dnes. Nefunkční byly zejména e-maily, vnitřní chod nemocnice útokem narušený nebyl. K citlivým datům pacientů se hackeři nedostali. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Andrea Beranová

V České Lípě chtějí pokračovat v integraci cizinců, zapojí se 11 organizací

7. února 2022 - V České Lípě chtějí pokračovat v integraci zahraničních dělníků a jejich dětí a výuce češtiny. Do projektu, který ve městě zahájili před dvěma lety, se plánuje zapojit 11 organizací. Na projekt za 4,2 milionu korun žádá město dotace, získat může až 90 procent potřebných peněz. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Cestu do hor na severu Čech může komplikovat sněžení i vítr

6. února 2022 - Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Silničáři od 15:00 uzavřou na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli sněžení pro auta nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení potrvá zřejmě do pondělních 13:00. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být délka omezení změněna, sdělil ČTK Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má silnice v Libereckém kraji na starosti.

Liberecký kraj je s dohodou spokojen, ochrání obyvatele a přinese kompenzace

Zdroj: Wikimedia

4. února 2022 - Liberecký kraj je s česko-polskou dohodou, kterou dnes v Praze podepsali premiéři Česka a Polska, spokojen. Podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) mezistátní dohoda ochrání české obyvatele i krajinu a přinese také finanční kompenzace. Ty budou určeny na nové zdroje vody, ale také na sledování kvality ovzduší, hluku, poklesu terénu a výši prašnosti na česko-polské hranici blízko dolu, řekl ČTK hejtman.

Na silnicích v Libereckém kraji leží rozbředlý sníh, silničáři radí opatrnost

2. února 2022 - Silničáři radí zvýšenou opatrnost. V kraji většinou padá déšť se sněhem a silnice mohou klouzat. Odklízení sněhu komplikuje nárazový vítr, který snižuje i viditelnost.

Strana výpisu

... 52 ...