Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Liberecký

Liberec zahájil architektonickou soutěž na podobu Papírového náměstí

Zdroj: Jiří Hamák

9. února 2022 - Liberec včera zahájil mezinárodní architektonickou soutěž na podobu oblasti takzvaného Papírového náměstí v dolním centru. Radnice oslovila 65 ateliérů, vítězný návrh by měl být známý v září. V tiskové zprávě o tom informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

Při požáru domu plného plynových lahví v Plavech se zranili dva lidé, škoda je za 2,5 mil. Kč

Ilustrační foto

8. února 2022 - Hasiči z 13 jednotek v noci na dnešek likvidovali požár rodinného domu v Plavech na Jablonecku. Dva muži se zranili, jeden byl ve vážném stavu letecky přepraven na popáleninové centrum do pražských Vinohrad. Majetkovou škodu vyšetřovatel hasičů předběžně odhadl na 2,5 milionu korun. Příčinu bude teprve zjišťovat. ČTK to dnes řekli mluvčí hasičů a záchranné služby.

Českolipská nemocnice se stala terčem kybernetického útoku

8. února 2022 - Krajská Nemocnice s poliklinikou v České Lípě se stala v pátek terčem kybernetického útoku, následky odstraňuje ještě dnes. Nefunkční byly zejména e-maily, vnitřní chod nemocnice útokem narušený nebyl. K citlivým datům pacientů se hackeři nedostali. ČTK to dnes sdělila mluvčí nemocnice Andrea Beranová

V České Lípě chtějí pokračovat v integraci cizinců, zapojí se 11 organizací

7. února 2022 - V České Lípě chtějí pokračovat v integraci zahraničních dělníků a jejich dětí a výuce češtiny. Do projektu, který ve městě zahájili před dvěma lety, se plánuje zapojit 11 organizací. Na projekt za 4,2 milionu korun žádá město dotace, získat může až 90 procent potřebných peněz. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová.

Cestu do hor na severu Čech může komplikovat sněžení i vítr

6. února 2022 - Cestu do hor na severu Čech dnes může komplikovat sněžení i silný vítr, místy se budou tvořit sněhové jazyky nebo i závěje. Silničáři od 15:00 uzavřou na základě výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kvůli sněžení pro auta nad 3,5 tuny silnici 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska. Omezení potrvá zřejmě do pondělních 13:00. V závislosti na stavu sjízdnosti vozovky pro nákladní vozidla a vývoji počasí může být délka omezení změněna, sdělil ČTK Eduard Bark ze společnosti Silnice LK, která má silnice v Libereckém kraji na starosti.

Liberecký kraj je s dohodou spokojen, ochrání obyvatele a přinese kompenzace

Zdroj: Wikimedia

4. února 2022 - Liberecký kraj je s česko-polskou dohodou, kterou dnes v Praze podepsali premiéři Česka a Polska, spokojen. Podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) mezistátní dohoda ochrání české obyvatele i krajinu a přinese také finanční kompenzace. Ty budou určeny na nové zdroje vody, ale také na sledování kvality ovzduší, hluku, poklesu terénu a výši prašnosti na česko-polské hranici blízko dolu, řekl ČTK hejtman.

Na silnicích v Libereckém kraji leží rozbředlý sníh, silničáři radí opatrnost

2. února 2022 - Silničáři radí zvýšenou opatrnost. V kraji většinou padá déšť se sněhem a silnice mohou klouzat. Odklízení sněhu komplikuje nárazový vítr, který snižuje i viditelnost.

Dopravní nehody v Libereckém kraji měly v lednu jednu oběť, loni žádnou

1. února 2022 - Dopravní nehody v Libereckém kraji si v lednu vyžádaly jeden lidský život, loni za první měsíc při nich nezemřel nikdo. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie a informací ČTK.

Na okraji Liberce po výbuchu v třípatrovém domě utrpělo zranění 10 lidí

Ilustrační foto

27. ledna 2022 - Zranění po dnešním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Příčina a výše škod se bude teprve zjišťovat. ČTK to řekli mluvčí záchranné služby a hasičů. Regionální mluvčí policie Vojtěch Robovský na webu policie uvedl, že přijali oznámení o možném výbuchu propanbutanové lahve.

Silnice u Chrastavy byla kvůli střetu dvou nákladních aut sedm hodin neprůjezdná

26. ledna 2022 - Silnice I/35 u Chrastavy na Liberecku byla v úterý po srážce dvou nákladních aut ve směru na Liberec více než sedm hodin neprůjezdná. Na frekventovaném tahu se odpoledne střetla dvě auta. Jeden řidič má po nehodě středně vážné zranění, ze zdemolované kabiny ho zhruba hodinu vyprošťovali hasiči. Provoz tam byl po 21:00 obnoven, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

Policie pátrá po totožnosti lyžaře, který v neděli zkolaboval poblíž Kořenova

24. ledna 2022 - Muž u sebe neměl doklady, skončil v bezvědomí v nemocnici, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Policie žádá o pomoc veřejnost, na kterou se se žádostí o zjištění totožnosti obrátili lékaři liberecké nemocnice.

Strana výpisu

... 55 ...