Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Liberecký

Návštěvnost horských středisek na severu Čech atakovala rekordy

28. února 2022 - Vydařený víkend mají za sebou horská střediska na severu Čech. Za sluníčkem se na sjezdovky zejména dnes vypravily tisíce lidí, někde návštěvnost atakovala rekordy. V noci na neděli mrzlo, podle provozovatelů se tak sníh na svazích udržel a podmínky byly perfektní, řekli dnes ČTK.

Liberec rozdělí mezi vybrané sportovní kluby skoro 7 mil., opozice to kritizuje

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - Liberec rozdělí mezi sedm vybraných sportovních klubů skoro sedm milionů korun pro mládež. Rozhodlo o tom včera liberecké zastupitelstvo. Opozice to označila za porcování medvěda a hlasovala proti.

Covid v Libereckém kraji je dál na ústupu, za týden přibylo 2805 případů

Zdroj: Wikipedia

25. února 2022 - V Libereckém kraji za předchozích sedm dnů přibylo 2805 nově potvrzených případů koronaviru, o týden dříve jich bylo 4323. Epidemie v kraji slábne poslední tři týdny, maximem bylo 10.279 případů za sedm dnů na přelomu ledna a února. vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Podmínky k lyžování jsou v Libereckém kraji velmi dobré

24. února 2022 - Podmínky k lyžování jsou v Libereckém kraji nadále velmi dobré, na některých sjezdovkách je dál přes metr sněhu. Obleva velkým skiareálům příliš neublížila, příznivá je i předpověď počasí na víkend, vyplývá z informací od provozovatelů lyžařských areálů oslovených ČTK.

Po roční covidové pauze uspořádali baráčníci ve Frýdlantu masopustní průvod

20. února 2022 - Po roční přestávce způsobené koronavirovou pandemií uspořádali dnes baráčníci z Větrova ve Frýdlantu na Liberecku tradiční masopustní původ. Na tříkilometrovou obchůzku ulic na Větrově vyrážejí už 20 let, jen loni se průvod kvůli lockdownu neuskutečnil, v roce 2020 ho ještě stihli. Navzdory větrnému počasí vyrazily do průvodu dvě desítky masek vedené nákladním autem s kapelou a cestou se přidávaly další. Na vítr jsou místní zvyklí, tady fouká pořád, řekl ČTK rychtář baráčníků Bohumil Kněbort.

V České Lípě se zaměřili na vraky z ulicích, velké části z nich už se zbavili

Ilustrační foto

19. února 2022 - V České Lípě už se z ulic podařilo odstranit většinu autovraků, s jejich odtahováním začala tamní radnice v polovině roku 2019. Od té doby z ulic a veřejných prostranství odvezli kolem 70 vraků ze 110, které měli v evidenci, řekla ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. V současné době je podle ní ve městě na odtah připraveno dalších deset autovraků.

Vzedmuté hladiny jsou po čtvrtečním dešti na Labi, Metuji a Jizeře

18. února 2022 - Po čtvrtečním dešti zůstávalo dnes nad ránem na třetím, tedy nejvyšším povodňovém stupni pouze Labe ve Stanovicích na Trutnovsku. Nejnižší stupeň hlásí několik dalších měřicích stanic na horním Labi, Metuji a Jizeře. Vyplývá to z údajů na webu hydrologické služby Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem dnešních 05:30. Výstraha před vzedmutím hladin řek trvá do dnešního poledne.

Hasiči v Libereckém kraji řešili ve čtvrtek kvůli větru 290 událostí, dnes pět

18. února 2022 - Hasiči v Libereckém kraji vyjížděli ve čtvrtek v souvislosti se silným větrem a intenzivními dešti k 290 událostem. Většinou šlo o odklízení popadaných stromů, čerpání vody ze sklepů a zahrad, odstraňovali nebo upevňovali také uvolněné plechové střechy.

Sněmovna je opět kompletní, Farského nástupkyně Jarmila Levko složila slib

Zdroj: starostoveprolibereckykraj.cz

16. února 2022 - Sněmovna je opět kompletní. Předepsaný slib složila v úvodu dnešního jednacího dne nová poslankyně Jarmila Levko, která v dolní komoře nahradila Jana Farského (oba STAN). Farský se vzdal mandátu v úterý kvůli několikaměsíční univerzitní stáži v USA.

Aktivisté na protest proti Turówu na půl hodiny uzavřeli přívod vody na MŽP

Zdroj: Wikipedia

14. února 2022 - Skupina aktivistů dnes ráno zhruba na půl hodiny uzavřela v Praze u budovy ministerstva životního prostředí přívod vody do úřadu. Dvojici protestujících, kteří poté bránili k přístupu k uzávěrům z obou stran budovy, z místa odvedli policisté. Protest mířil proti vládní dohodě o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów. Obyvatelé příhraničních obcí na české straně poukazují na to, že v oblasti kvůli těžbě ubývá spodní vody.

Na výstavě v Semilech jsou i vizualizace fasád domů očištěných od reklam

12. února 2022 - Muzeum v Semilech má novou výstavu zaměřenou na veřejný prostor ve městě. Jsou na ní i vizualizace, jak by mohly vypadat fasády některých budov ve městě očištěné od reklam. Výstavu připravil nedávno založený spolek Vidět Semily.

Strana výpisu

... 54 ...