Liberecký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Liberecký

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Senátu ČR

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Senátu ČR

7. července 2023 - Praha - Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes ve Valdštejnském paláci oficiálně přijal prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského. Ten je na návštěvě České republiky na pozvání Pražského hradu. Vystrčil a Zelenskyj spolu nejprve krátce mluvili mezi čtyřma očima, poté jednali i s vedením horní parlamentní komory. Diskutovali například o vstupu Ukrajiny do Evropské unie a NATO nebo o aktuální situaci na Ukrajině.

Program VÝKOP zajistí i první investice

Program VÝKOP zajistí i první investice

5. července 2023 - Liberecký kraj - Podnikatelský inkubátor Lipo.ink spouští nový program pro začínající podnikatele s názvem VÝKOP. Intenzivní tříměsíční kurz začne 14. září 2023 a připraví zájemce z libereckého regionu na úspěšný rozjezd jejich vlastního start-upu. Registrace jsou již dostupné na webové stránce lipo.ink/cs/vykop.

Do Francie jede 10 sportovců

Do Francie jede 10 sportovců

5. července 2023 - Česká republika - V sobotu 8. července to vypukne! Svátek světové paraatletiky – mistrovství světa pod hlavičkou Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) proběhne v první polovině nadcházejícího měsíce v Paříži, tedy v dějišti letních paralympijských her v roce 2024.

Letní soutěž s Cinema City

Letní soutěž s Cinema City

4. července 2023 - Česká republika - Oblíbená letní soutěž vtrhla do multiplexů Cinema City po celé České republice. Nezáleží na tom, jestli si do kina přijdete užít bláznivou komedii, akční trhák nebo si naopak plánujete odpočinout u animáku. Výhra na vás totiž čeká doslova na každé sedačce. Ve hře je, mimo jiné, nový automobil Škoda Karoq, luxusní kosmetické balíčky, vstupenky do kina, občerstvení a dalších více než 360 tisíc cen.

Liberecký kraj zve na výlet

Liberecký kraj zve na výlet

4. července 2023 - Liberecký kraj -V dobách, kdy se tamním romantickým krajem toulal Karel Hynek Mácha, byla cesta na Bezděz malým dobrodružstvím. Dnes k tomuto symbolu Máchova kraje lze vyrazit pohodlně na kole. Cesta nepovede na vrchol hradního kopce, ale okolo obou Bezdězů.

Lezec Adam Ondra skončil druhý

Lezec Adam Ondra skončil  druhý

3. července 2023 - Česká republika - Adam Ondra byl druhý v lezení na obtížnost v závodě Světového poháru ve švýcarském Villars, kde v této disciplíně zahájil sezonu. Porazil ho Rakušan Jakob Schubert, který vylezl o jeden chyt výše. Úřadující mistr Evropy Ondra získal letos druhou medaili ve Světovém poháru po stříbru z pražského závodu v boulderingu.

Světová špička agility sportu se sejde v Liberci

Světová špička agility sportu se sejde v Liberci

3. července 2023 - Liberec - Zhruba tři měsíce zbývají do zahájení letošní největší kynologické události v České republice, v Evropě i ve světě, do Mistrovství světa v agility v Liberci 2023. Pod Jizerské hory přijedou nejlepší závodníci z několika kontinentů, aby poměřili síly na světovém šampionátu, který se uskuteční 4. – 8. října v liberecké Home Credit Areně.

Češi získali na Evropských hrách 28 medailí!

Češi získali na Evropských hrách 28 medailí!

3. července 2023 - Česká republika – Výrazná byla česká výprava na třetích Evropských hrách v polském Krakově. Bilance 28 medailí – 7 zlatých, 10 stříbrných a 11 bronzových – je rekordní.

Pivní šaty na červeném koberci

Pivní šaty na červeném koberci

2. července 2023 - Karlovy Vary - Aňa Geislerová (47) vynesla na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech pivní šaty.

Čtyřnohé sekačky

Čtyřnohé sekačky

1. července 2023 - Liberecký kraj - Na židličce sedí bača a s pomocí dvou speciálně vycvičených border kolií hlídá stádo přežvykujících ovcí. Tak to nyní vypadá na lukách, které tvoří přírodní památku v Lukášově mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Pastva, již zajišťuje Liberecký kraj, podporuje výskyt krokusů neboli šafránu Heuffelova, jejichž květy zkrášlují místní stráně každé jaro.

Mezinárodní filmový festival odstartoval

Mezinárodní filmový festival odstartoval

1. července 2023 - Karlovy Vary - Prezidenta KVIFF Jiřího Bartošku přivítalo publikum ovacemi vestoje. „Filmaři jsou kronikáři, kteří popisují ne úplně lehkou dobu – krutost, radost i lásku. Věřím, že zaznamenají i agresi jednoho státu vůči svému sousedovi. Ale popisují také naději,“ zamyslel se před publikem.

Strana výpisu

... 48 ...