Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Doprava

ČD posílí o prodlouženém víkendu spoje

Ikona

7. května 2009 - PRAHA | České dráhy (ČD) očekávají v souvislosti s koncem prodlouženého víkendu zvýšený zájem o cestování, posílí proto zejména nedělní spoje. Dráhy o tom informovaly ve čtvrtek. Dva prodloužené víkendy za sebou vedly k tomu, že si mnoho lidí vzalo dovolenou a budou se vracet právě o nadcházejícím víkendu a hlavně v neděli 10. května. Proto České dráhy posílí řadu dálkových vlaků hlavně ze severní Moravy do Prahy.

Základní jízdné v Libereckém kraji od léta podraží o 6 až 8 procent

Ikona

6. května 2009 - LIBEREC | Od července zdraží jízdné ve veřejné dopravě v Libereckém kraji o šest až osm procent. Ve středu to řekl novinářům Martin Sepp (ČSDD), náměstek hejtmana pro dopravu. „Zdražení se dotkne jen nepravidelných cestujících,“ upozornil. Školáci nebo lidé, kteří za prací jezdí pravidelně, budou podle něj platit stejně. Musí ale mít krajskou kartu Opuscard a zaplacené předplatné na sedm či 30 dnů.

Liberecký kraj nově zřídil funkci koordinátora cyklodopravy

Ikona

6. května 2009 - LIBEREC | Krajští radní Libereckého kraje schválili v úterý návrh na zřízení jednoho pracovního místa v odboru dopravy. Náměstek hejtmana pro dopravu Martin Sepp (ČSSD) řekl ve středu, že nový zaměstnanec bude řídit rozvoj cykloturistiky od 1. června 2009.

České dráhy chtějí přilákat více cestujících, zlevňují některé jízdenky

Ikona

6. května 2009 - PRAHA | České dráhy (ČD) chtějí zvýšit tržby z prodeje jízdenek, na některých trasách proto zavádějí zvýhodněné ceny. Dráhy o tom informovaly ve středu. České dráhy tak prodlouží pilotní akční jízdné ČD TIP na mezistátních linkách do Vídně až do konce června, stejnou slevovou akci pak zavedou v červenci i na lince do Berlína. Zpáteční zvýhodněná jízdenka na obou linkách bude stát 19 eur.

Pražská radnice představila novinky v systému placeného stání

Ikona

5. května 2009 - PRAHA | Pražští radní v úterý schválili několik novinek v systému zón placeného stání. Některé modré zóny budou moci využívat i lidé bez trvalého bydliště v dané lokalitě, za parkování se bude dát zaplatit pomocí služby SMS, uvedl náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS). "Obsazenost parkovacích zón se pohybuje kolem 70 až 80 procent a na podněty některých městských částí zavádíme novinky, které zlepší jejich fungování," řekl Blažek.

Čeští cestující si oblíbili autovlaky, jejich zájem o přepravu aut rok od roku narůstá

Ikona

5. května 2009 - PRAHA | Zájem o spoje Českých drah (ČD), které nabízejí přepravu automobilů, každým rokem vzrůstá, například vloni vyvezly dráhy na Slovensko o téměř 700 vozů více než v roce 2006. ČD o tom informovaly v úterý. České dráhy nabízejí přepravu automobilů na Slovensko nočním vlakem EuroNight „Slovakia“ a od prosince 2008 nově také denním vlakem EuroCity „Košičan“. Podle statistik je zájem o tuto službu stále větší.

Policisté uzavřou ve čtvrtek frekventovanou silnici Brno - Svitavy

Ikona

5. května 2009 - BRNO | Ostré taktické cvičení jihomoravského integrovaného záchranného systému se uskuteční ve čtvrtek na jedné z nejfrekventovanějších dopravních tepen v Česku. Silnici Brno - Svitavy za vesnicí Bořitov policisté od 9 do 11.30 hodin uzavřou, řekl v úterý mluvčí hasičů Jaroslav Haid. "Vzhledem k rozsahu cvičení bude na silnici I/43 od osmi hodin částečně omezen provoz, uzavřen bude jeden jízdní pruh ze tří. Od 8.45 do 11.30 bude silnice uzavřena úplně.

Doprava v Praze stále houstne

Ikona

30. dubna 2009 - PRAHA | Dopravní situace v hlavním městě s nadcházejícím prodlouženým víkendem začíná mít v některých částech metropole kritickou podobu. Situaci operativně řešíme, sdělil ve čtvrtek Jiří Dušek zástupce ředitele pražské dopravní policie. Úseky v obvodech Praha - Nusle, Jižní spojka, Barrandovský most připomínají jedno velké parkoviště.

Vlaky metra v části trasy C zpomalí kvůli výměně pražců

Ikona

29. dubna 2009 - PRAHA | Vlaky v části linky C metra budou jezdit zhruba půldruhého měsíce nižší rychlostí než obvykle. Důvodem omezení je výměna pražců, sdělil ve středu Dopravní podnik hlavního města Prahy. Dělníci budou měnit dřevěné pražce za betonové mezi stanicemi Vltavská a Hlavní nádraží ve směru od Letňan do Hájů. Práce začnou 4. května a skončí 22. června.

Vedení radnic Prahy 2 a 4 budou jednat dopadech zúžení Legerovy ulice

Ikona

29. dubna 2009 - PRAHA | Vedení radnic Prahy 2 a 4 budou v květnu jednat o dopravní situaci v ulici 5. května, na Nuselském mostě a v Legerově ulici, jejíž zúžení podle starosty Prahy 4 Pavla Horálka (ODS) zhoršilo dopravu v městské části. Řekla to ve středu novinářům starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS).

Autodopravci v Litoměřicích protestují, zablokovali centrum

Ikona

29. dubna 2009 - LITOMĚŘICE | Autodopravci zahájili ve středu ráno protesty, které směřují k neformálnímu jednání evropských ministrů dopravy v Litoměřicích. Stovka kamionů projíždí od devíti hodin ráno městem, hodinu po zahájení protestů, je centrum téměř neprůjezdné.
„Dáváme tím najevo, že jsme nespokojeni s postupem ministra dopravy Bendla a premiéra Topolánka.

Strana výpisu

... 137