Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Doprava

Senátoři posvětili zrušení knihy jízd

Ikona

23. července 2009 - PRAHA | Senát ve čtvrtek schválil novelu zákona o správě daní a poplatků. Ta má zrušit povinnost podnikatelů vést na služebních cestách automobilem knihu jízd. Zrušení knihy jízd znamená, že namísto dosavadního vedení evidence služebních jízd si podnikatelé budou moci nově započítat do nákladů paušální odpočet 5 000 korun měsíčně za jedno služební auto.

Pražský Trójský most se pravděpodobně začne stavět koncem roku

Ikona

23. července 2009 - PRAHA (MEDIAFAX) - Trojský most, který naváže na tunel Blanka a spojí Holešovice a Tróju, se začne stavět pravděpodobně koncem roku. Obloukový most s lanovým výpletem bude široký 26 metrů a bude tak jedním z nejširších mostů v Praze, uvedl ve čtvrtek mluvčí Metrostavu František Polák.

Cestující ČSA si mohou na internetu předplatit nadváhu zavazadel, budou ji mít o třetinu levnější

Ikona

21. července 2009 - PRAHA | Pasažéři Českých aerolinií (ČSA) si mohou předplatit nadváhu svých zavazadel přes internet, ušetří tak třetinu ceny, kterou by uhradili při odbavení na letišti. O nové službě informovaly ČSA v úterý. Nadváhu zavazadla si lze přes internet koupit pouze v pásmech po pěti kg až do maximální výše 30 kg.

Pražské letiště spustilo nové cestovatelské webové stránky

Ikona

19. července 2009 - PRAHA | Pražské letiště spustilo tento týden nové cestovatelské internetové stránky. Na adrese www.letejtezprahy.cz se lidé mohou dozvědět veškeré informace o destinacích, do kterých létají z ruzyňského letiště přímé spoje.

Nevidomí bojují s nástrahami českých ulic

Ikona

19. července 2009 - PRAHA | Nevidomí se na českých ulicích stále setkávají s překážkami, které jim znemožňují samostatný bezpečný pohyb. S úskalími, která na lidi s absencí jednoho ze smyslů číhají takřka na každém kroku nás seznámil Viktor Dudr ze Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR).

Vyproštění cisterny na Jižní spojce má začít okolo desáté hodiny, doprava v Praze houstne

Ikona

15. července 2009 - PRAHA | Okolo středeční desáté hodiny dopolední by se mělo začít pod pražským Barrandovským mostem v Praze s přečerpáním a následným vyproštěním havarované polské cisterny s nákladem sirupu. informoval o tom pracovník likvidační firmy, která je tímto úkolem pověřena.

České dráhy přepravují kola po celé republice a do osmi zemí Evropy

Ikona

14. července 2009 - PRAHA | České dráhy letos nabízejí přepravu jízdních kol buď formou spoluzavazadla, nebo úschovy během přepravy. Cestující zaplatí za přepravu kola jako spoluzavazadla 25 korun za cestu jedním vlakem nebo 50 korun na celý den, sdělil v úterý mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

Obyvatelé Prahy 4 mohou na internetu hlasovat o tom, zda by měla být Ohradní ulice jednosměrkou

Ikona

5. července 2009 - PRAHA | Obyvatelé Prahy 4 mohou na internetu hlasovat o tom, zda by měla být Ohradní ulice jednosměrkou. O anketě, do které se mohou lidé zapojit do 15. srpna, informuje městská část na svých internetových stránkách. K vyhlášení ankety představitele pražské čtvrté městské části přiměl neuspokojivý stav dopravy v ulici.

Ekologové by mohli pohřbít chybějící úsek dálnice D8

Ikona

3. července 2009 - PRAHA | Poslední úsek dálnice D8 z Prahy do Drážďan, který přijde téměř na 12 miliard korun, zaplatí možná v plné výši český stát. Přísun 300 milionů eur (7,5 miliardy korun) z evropských fondů na stavbu úseku z Lovosic do Řehlovic je totiž ohrožen, uvádí páteční vydání deníku E15.

ČSA kvůli krizi zruší některé linky, omezí také svoji flotilu

Ikona

2. července 2009 - PRAHA | České aerolinie (ČSA) budou muset v zimním letovém řádu sáhnout k úsporným opatřením, zruší některé linky a sníží svoji flotilu. ČSA o nové fázi restrukturalizačního plánu informovaly ve čtvrtek. Aerolinky musejí přizpůsobit svoji nabídku poptávce, která se údajně i v letošní letní sezóně sníží o desítky procent.

Od středy začne v Libereckém kraji platit nový integrovaný dopravní systém

Ikona

1. července 2009 - LIBEREC | Od středy odstartuje v Libereckém kraji Integrovaný dopravní systém (IDOL), který umožní cestovat na jeden doklad různými dopravními prostředky. Cílem projektu je přilákat více cestujících do vlaků a autobusů, řekl Petr Prokeš, ředitel krajské společnosti Korid, která se stará o veřejnou dopravu.

Strana výpisu

... 133