Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Doprava

Dálnice D11 je postavena na černo, soud nám dal za pravdu, tvrdí Děti Země

Ikona

2. června 2009 - PRAHA | Část úseku dálnice D11 v úseku Osičky – Libišany je od konce května černou stavbou a ministerstvo dopravy by mělo zahájit řízení o jejím odstranění. Městský soud v Praze totiž podle úterního vyjádření hnutí Děti Země uznal žalobu jednoho z místních občanů z jara roku 2006 a zrušil stavební povolení.

Stavba dálnic se zbrzdí

Ikona

26. května 2009 - PRAHA | Ministru dopravy Gustavu Slamečkovi se nepodařilo přesvědčit ministra financí Eduarda Janotu, aby získal od státu 50 miliard, aby postavil všechny plánované dálnice a komunikace, uvádějí to ve svém úterním vydání Hospodářské noviny (HN).
Nepřevědčil ho ani, aby dostal více peněz, díky kterým by zvýšil investice na dopravní infrastrukturu alespoň o dvacet miliard.

Město Plzeň bude měnit pozemky s univerzitou, díky tomu prodlouží tramvajovou linku na Borská pole

Ikona

22. května 2009 - PLZEŇ | Radní města Plzně připravují prodloužení tramvajové trati na Borská pole a k Západočeské univerzitě Plzeň (ZČU). Město by mělo od univerzity získat výměnou pozemky potřebné k vybudování této tramvajové trati, informoval v pátek radní Vladimír Tichý (ODS).

Němci zvedli pokuty na silnicích

Ikona

21. května 2009 - PRAHA | V Německu letos čekají neukázněné řidiče až dvojnásobné pokuty, nové silniční předpisy na Slovensku a krátkodobé dálniční známky na slovinských dálnicích. O některých změnách v dopravních předpisech v evropských zemích informují páteční Lidové noviny. Němci zvýšili pokuty především za rychlou jízdu, překročení rychlosti v obci o více jak 20 km/hod přijde na 80 euro.

V Karlových Varech byla zprovozněna nová odbavovací hala letiště

Ikona

20. května 2009 - KARLOVY VARY | Nová dvoupodlažní odbavovací hala za 98 milionů korun byla ve středu slavnostně zprovozněna na karlovarském mezinárodním letišti Olšová Vrata. Odbavujeme v ní už od 5. února, ale dneškem definitivně skončila pětiletá modernizace, řekl ředitel letiště Václav Černý.

Praha uvolní 10,5 miliardy na prodloužení metra do Motola

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Pražský magistrát uvolní z rozpočtů 10,5 miliardy korun na prodloužení trasy metra A z Dejvické do Motola. Rozhodli o tom v úterý pražští radní, návrh musí schválit ještě zastupitelstvo, sdělil magistrát. Celkové náklady na prodloužení trasy metra budou do roku 2014 činit 18,7 miliardy korun.

Ústecký cyklobus nyní uveze více pasažérů

Ikona

19. května 2009 - ÚSTÍ NAD LABEM | Doprava cyklobusem bude již od příštího víkendu výrazně komfortnější. Dopravní podnik totiž zakoupil za 204 tisíce korun vlek pro jízdní kola. Cestující tak nebudou muset ukládat kola přímo do prostor autobusu, jak tomu bylo dosud. Současný cyklobus uveze bez vleku 26 kol, s vlekem se tato kapacita zvýší na 40.

Motoristé si musejí dávat pozor na silniční pravidla v Evropě

Ikona

16. května 2009 - PRAHA | Nová turistická sezona přináší řidičům významné změny v rámci silničních pravidel v mnoha evropských zemích. Pro Čechy od 1. ledna roku platí jediný doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tzv. povinném ručení, a tím je výhradně zelená karta, která platí téměř ve všech evropských zemích.

Majitelé vodních skútrů bojují za plochy, kde by mohli jezdit

Ikona

15. května 2009 - PRAHA | Desítky majitelů vodních skútrů demonstrovaly v pátek před ministerstvem dopravy kvůli novele vodního zákona. Majitelé požadují po ministerstvu dopravy nová jednání, která by současnou situaci vyřešila, tvrdí, že podle současného zákona nemají kde svůj sport provozovat.

Nedělní sportovní akce omezí dopravu na Rohanském nábřeží

Ikona

15. května 2009 - PRAHA | Nedělní dopravu na Rohanském nábřeží mezi ulicemi Ke Štvanici a Za invalidovnou omezí bruslařský festival Nestlé LifeInLine Tour 2009, omezení potrvá od 5.00 do 18.00. V pátek o tom informoval pražský magistrát. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu bude vedena a vyznačena přes Karlín.

Litoměřičtí radní ruší jednu ze tří linek MHD

Ikona

15. května 2009 - LITOMĚŘICE | Litoměřičtí radní rozhodli, že od pondělí 18. května bude kvůli ztrátovosti provozu jedna ze tří linek městské hromadné dopravy zrušena. V pátek o tom informovala mediální zástupkyně města Eva Břeňová. „Autobusová linka A, která zajíždí do Želetic k Intersparu, je nerentabilní a vedení Intersparu již nehodlá její ztrátovost krýt v takové míře jako dosud,“ sdělila Břeňová.

Strana výpisu

... 135