Kultura - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Kultura

Batist Nej sestřička 2018 má svou vítězku Ivanu Lelkesovou

foto archiv

- Náchod | Jubilejní 10. ročník oblíbené soutěže Batist Nej sestřička se konal v Městském Divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě pod záštitou ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, starosty města Náchoda Jana Birke, náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje Aleše Cabicara, 1. náměstka hejtmana Martina Červíčka, České asociace sester či zastupitelky města Náchod Soni Markové a dalších významných osobností.

Mužem roku 2018 se stal Jiří Kmoníček

foto archiv

- Náchod | Celostátní finále 19. ročníku soutěže Muž roku 2018 se uskutečnilo v pátek 24. srpna 2018 v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. O tituly nejkrásnějších mužů v České republice a možnost účasti na světových soutěžích mužské krásy bojovala dvanáctka urostlých mužů – finalistů soutěže Muž roku 2018, kteří byli vybráni zvíce jak 900 uchazečů. Organizace se tradičně ujal prezident soutěže David Novotný za podpory CAST ME Praha, ART4Promotion a Města Náchod.

Tajemné řády, světová společenství a rytíři dnešní doby

Zdroj: Metropol

- Řada lidí věří, že ilumináti, svobodni zednáři, templáři, nebo třeba rytíři podvazkového řádu ovládají svět. A spousta lidí si naopak mysli, že je vše konspirace a nic takového neexistuje.
Tak jak to je doopravdy? Vždyť občas zaslechneme, že nějaká známá a významná osoba k některému řádu patří...

Zámek hostil Noc s hvězdami

foto archiv

- Zahrádky | Na zámku Zahrádky u České Lípy se uskutečnil 20. ročník benefičního koncertu Noc s hvězdami na zámku Zahrádky. Skoro 60 tisíc korun bude využito na úpravu zámecké zahrady.

Litoměřické svátky hudby oslaví stoleté výročí založení republiky

foto archiv

- Litoměřice | V letošním roce je cílem festivalu Litoměřické svátky hudby (24. - 26. srpna) důstojná oslava stoletého výročí založení republiky a je také zařazen mezi akce zaštítěné Ústeckým krajem. Program 6. ročníku je sestaven v případě prvních dvou koncertních večerů výhradně z hudebních děl českých hudebních velikánů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. V krásném barokním Kostele svatého Václava v Lovosicích zazní barokní hudba i zahraničních klasiků.

Zpěvák Lukáš Randák si vysloužil standing ovation na Hluboké

foto archiv

- Hluboká | Hodně netradiční dárek si ke svým třicetinám nadělil zpěvák a muzikálový a divadelní herec Lukáš Randák. Spolu se svými kolegyněmi z branže vystoupil na zcela vyprodaném vlastním koncertě na pohádkovém zámku Hluboká.

Slavnosti v Lubech připomenou výrobu strunných nástrojů

foto archiv

- Karlovy Vary | Karlovarský kraj se i letos zapojí do Dnů evropského dědictví, během kterých se veřejnosti otevírají brány památek a zajímavých objektů po celé zemi. Ve spolupráci se společností Strunal Schönbach a obcí Luby zve kraj širokou veřejnost na „Slavnosti hudby Strunal Schönbach ... kde slova končí, hudba začíná“.

20. ročník Noci s hvězdami se blíží

foto archiv

- Zahrádky | Dvacátý ročník benefičního koncertu Noci s hvězdami proběhne 4. srpna na zámku Zahrádky.

Hudební festival má certifikát Rodinné stříbro Ústeckého kraje

foto archiv

- Česká Kamenice | Ve dnech 14. – 17. června se v České Kamenici, v Děčíně a na dalších místech uskutečnil XIX. ročník mezinárodního hudebního festivalu, který je právem zařazen do programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Budyňské divadelní léto 2018

foto archiv

- Budyně nad Ohří | Ve spolupráci agentury Comedy production, Severočeského divadla v Ústí nad Labem a městem Budyně nad Ohří bude letos poprvé na Vodním hradě v Budyni nad Ohří uvedena pod širým nebem řada hudebních divadelních představení v rámci pilotního nultého ročníku divadelního léta.

Karlovarský kraj bude poprvé hostit Czech Fashion Week

foto D. Šeiner

- Karlovy Vary - V sobotu 16. června se v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech uskuteční prestižní přehlídka světové módy Czech Fashion Week 2018. Záštitu nad akcí, na které se představí přední čeští i zahraniční návrháři, převzala hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová. Ojedinělá show začne ve 14 hodin.

Strana výpisu

... 134 ...