Více než polovina Čechů se domnívá, že EU nefunguje demokraticky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Více než polovina Čechů se domnívá, že EU nefunguje demokraticky

Ikona

13. prosince 2010, 17.00 | ČESKÁ REPUBLIKA | Více než polovina Čechů (52 procent) soudí, že Evropská unie nefunguje demokraticky, podle 61 procent dotázaných EU nefunguje efektivně. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky v pondělí zveřejnila agentura STEM. Počet lidí, kteří fungování EU považují za demokratické je nejméně od vstupu ČR do tohoto společenství. Ubylo i těch, kteří by si EU přáli mít jako federální stát. Toto státoprávní uspořádání si přeje 28 procent populace.

 

Z rozdělení respondentů podle stranických preferencí plyne, že o nedemokratičnosti EU jsou nejvíce přesvědčeni voliči KSČM (70 procent), nejméně naopak voliči TOP 09 (36 procent). Výzkum proběhl v listopadu letošního roku na vzorku 1255 respondentů.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs