Více než polovina Čechů se domnívá, že EU nefunguje demokraticky - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

Více než polovina Čechů se domnívá, že EU nefunguje demokraticky

Ikona

13. prosince 2010, 17.00 | ČESKÁ REPUBLIKA | Více než polovina Čechů (52 procent) soudí, že Evropská unie nefunguje demokraticky, podle 61 procent dotázaných EU nefunguje efektivně. Vyplývá to z průzkumu, jehož výsledky v pondělí zveřejnila agentura STEM. Počet lidí, kteří fungování EU považují za demokratické je nejméně od vstupu ČR do tohoto společenství. Ubylo i těch, kteří by si EU přáli mít jako federální stát. Toto státoprávní uspořádání si přeje 28 procent populace.

 

Z rozdělení respondentů podle stranických preferencí plyne, že o nedemokratičnosti EU jsou nejvíce přesvědčeni voliči KSČM (70 procent), nejméně naopak voliči TOP 09 (36 procent). Výzkum proběhl v listopadu letošního roku na vzorku 1255 respondentů.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs