Olomoucký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Olomoucký

Para hokejisté získali bronz

Para hokejisté získali bronz

15. května 2024 - Česká republika - Český para hokej bronzové pozice nevyklízí. Výprava ze srdce Evropy to po roce znovu dokázala, v klání o třetí příčku zdolala Čínu těsně 3:2 a domů se vrátí s cenným kovem kolem krku. Rozhodující trefu si připsal Pavel Kubeš.

Zítra je květinový květen

Zítra je květinový květen

14. května 2024 - Česká republika - Díky podpoře dobrovolných dárců se může Liga proti rakovině věnovat prevenci, podpoře výzkumu onkologických onemocnění i zlepšení kvality života onkologických pacientů.

Hejtman navštívil americkou Iowu

Hejtman navštívil americkou Iowu

13. května 2024 - Olomoucký kraj - Na čtyři dny vyrazil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek do města Cedar Rapids ve státě Iowa v USA, aby vyjednal možnosti partnerství a spolupráce s naším regionem. S Američany hovořil například o ekonomické spolupráci a podnikání. Zástupci kraje navštívili také Národní české a slovenské muzeum s knihovnou, které chce prezentovat a prodávat čokoládu z Velkých Losin.

Dnes je Den matek

Dnes je Den matek

12. května 2024 - Česká republika – Dnes je Den Matek, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě a vychází z různých tradic. U nás se slaví druhou květnovou neděli. Tak nezapomeňte obejmout a poděkovat maminkám za jejich péči.

Dnes to vypukne: Začíná MS v hokeji!

Dnes to vypukne: Začíná MS v hokeji!

10. května 2024 - Česká republika - Po devíti letech jsme se dočkali a znovu přivítáme světový šampionát v ledním hokeji, o který se podělí hlavní město Praha a Ostrava.

Počasí přálo vodním, slunečním i větrným elektrárnám

Počasí přálo vodním, slunečním i větrným elektrárnám

10. května 2024 - Česká republika - Probíhající modernizace vodních elektráren, vyšší průtoky v českých řekách a více slunečných i větrných dnů v 1. čtvrtletí letošního roku. To jsou hlavní důvody téměř třetinového meziročního růstu výroby zelených elektráren ČEZ v České republice.

Dnes si připomínáme Den vítězství

Dnes si připomínáme Den vítězství

8. května 2024 - Česká republika/Evropa - Na 8. května připadá jedna z hlavních událostí historie nejen ČR ale i Evropy - ukončení 2. světové války v roce 1945. Pro nás je tento den státním svátkem.

Spotřeba piva v Česku dále klesá

Spotřeba piva v Česku dále klesá

8. května 2024 - Česká republika – Dlouhodobý trend poklesu prodejů českého piva pokračoval i v roce 2023. Lokální spotřeba piva se vloni snížila o 2,4 %. Pokračující ekonomická nejistota a změny ve spotřebitelském chování zákazníků se výrazně promítly do průměrné spotřeby piva na osobu a ovlivnily také podíl prodejů v hospodách a restauracích. Mírný pokles se v loňském roce nevyhnul ani exportu piva do zahraničí.

U příležitosti Světového dne Červeného kříže byl oceněn také český Senát

U příležitosti Světového dne Červeného kříže byl oceněn také český Senát

7. května 2024 - Česká republika - V Hlavním sále Valdštejnského paláce se pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila a senátního Výboru pro zdravotnictví uskutečnilo tradiční slavnostní shromáždění u příležitosti Světového dne Červeného kříže. Akce je spojená s oceněním zasloužilých členů a dobrovolníků Českého červeného kříže, laických zachránců života i podporovatelů Českého Červeného kříže (ČČK) z řad významných resortů. Mezi oceněnými byl také český Senát, kterému byla udělena Medaile Alice Masarykové, ocenění převzal jeho předseda Miloš Vystrčil.

Začíná Týden lesů

Začíná Týden lesů

6. května 2024 - Česká republika – Po zvládnutí kůrovcové kalamity pokračují Lesy České republiky v obnově porostů, letos na čtrnácti tisících hektarech. S výsadbou téměř 56 milionů sazenic, z toho 37 milionů listnáčů, se začalo už počátkem března. Na rekordních 30 procentech obnovované plochy letos lesníci upřednostní přirozeně vzešlé semenáčky.

Dětský čin roku slaví 20 let, odstartoval jubilejní ročník

Dětský čin roku slaví 20 let, odstartoval jubilejní ročník

5. května 2024 - Česká republika - I mezi těmi nejmladšími jsou hrdinové, jejichž velké činy si zaslouží uznání a pozornost. S cílem podpořit právě tuto myšlenku vznikl již před dvěma dekádami projekt Dětský čin roku, který vynáší na světlo příběhy dětí, jejichž skutky jsou nekonečnou inspirací pro ostatní ke konání dobra. Jubilejní 20. ročník tohoto unikátního projektu, za jehož vznikem a organizací stojí společnost Whirlpool ČR, právě začal a letos nabídne i několik zajímavých novinek.

Strana výpisu

3 ...