Olomoucký - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Olomoucký

Školáci dostali vysvědčení. Jak budou trávit prázdniny?

Školáci dostali vysvědčení. Jak budou trávit prázdniny?

31. ledna 2024 - Česká republika - Začátek února představuje pro školáky ve vybraných okresech také vítané volno v podobě jarních prázdnin. Poslední okresy přitom přijdou na řadu až v polovině března. Zatímco dříve jarní prázdniny znamenaly nejčastěji týden na horách, dnes už tomu tak zdaleka není. Během jarních prázdnin nejvíce táhnou zábavní centra, zoologické zahrady nebo aquaparky. O způsobu využití volného času přitom ve většině případů rozhoduje celá rodina společně. Vyplývá to z průzkumu realizovaného prostřednictvím aplikace Instant Research agentury Ipsos.

Nová bible ochránců české přírody

Nová bible ochránců české přírody

28. ledna 2024 - Praha – Klíčový dokument, který pomůže výrazně zlepšit ochranu přírody v České republice, certifikovalo ministerstvo životního prostředí. Aktualizovaná Metodika přirozené pastvy velkých býložravců poskytuje návod k přírodě blízké a finančně efektivní ochraně velkých krajinných celků.

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu

28. ledna 2024 - Česká republika - Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který ukládá prodejcům zbraní hlásit podezřelé obchody, umožňuje zabavit zbraně kvůli bezpečnostnímu riziku nebo zkracuje lhůtu pro lékařské prohlídky držitelů zbraní.

Peníze na provoz knihoven

Peníze na provoz knihoven

21. ledna 2024 - Olomoucký kraj - „V knihovnách měst a obcí jsou knihovnické a informační služby často omezené. V malých obcích jsou také často centrem dění a přispívají k jejich rozvoji. Jejich finanční podpora je proto pro kraj milou samozřejmostí,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

Fantastický úspěch českých jezdců. Bravo!

Fantastický úspěch českých jezdců. Bravo!

20. ledna 2024 - Česká republika - Rallye Dakar 2024 je minulostí a přinesla fantastický úspěch českým barvám. Největší od roku 2001.

Levná vstupenka pro vaši drahou polovičku

Levná vstupenka pro vaši drahou polovičku

17. ledna 2024 - Česká republika - Moje levná polovička - to je slogan nové akční nabídky, kterou právě spustila společnost Cinema City ve svých multiplexech. Jak již trefný název napovídá, jedná se o slevovou akci, a to konkrétně slevu 50% na druhou zakoupenou vstupenku. Zkrátka při nákupu dvou vstupenek, budete mít druhou za pouhou polovinu.

Sokolí farma si vloni připsala dva nové rekordy

Sokolí farma si vloni připsala dva nové rekordy

16. ledna 2024 - Česká republika - Rekordních jedenáct párů sokola stěhovavého zahnízdilo v loňském roce na výškových stavbách (komínech a chladicích věžích) Skupiny ČEZ. Ornitologové z ALKA Wildlife přitom monitorovali dění kolem sokolích budek v lokalitách Dětmarovice, Dukovany, Ledvice, Mělník, Počerady, Poříčí, Proboštov, Prunéřov, Temelín, Třeboradice, Tušimice a Trmice, a to od začátku února do konce listopadu. Ne všude ovšem přebývali sokoli a bohužel ne všem párům se podařilo vyvést mladé. Některé původní páry se rozpadly a jeden zmizel docela. Na druhou stranu nová dvojice se usídlila v Elektrárně Dětmarovice a nové druhy či družky si našli i jedinci, kteří po rozpadu zůstali na místě. Z celkového počtu jedenácti párů jich šest hnízdí na severu Čech.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v polském parlamentu

Předseda Senátu Miloš Vystrčil v polském parlamentu

16. ledna 2024 - Varšava - Předseda Senátu Miloš Vystrčil dnes pracovně navštívil Polsko. Do Varšavy ho pozvala nová předsedkyně polského Senátu Małgorzata Kidawa-Błońska. Setkal se také s novým maršálkem polského Sejmu Szymonem Hołowniou. Mezi hlavními tématy obou jednání byl vývoj politické situace v Polsku po podzimních volbách nebo parlamentní spolupráce na úrovni uskupení Visegrádské čtyřky.

Ocenění pro biskupa Václava Malého

Ocenění pro biskupa Václava Malého

15. ledna 2024 - Bratislava – Včera udělila prezidentka Slovenské republiky Zuzana Čaputová Mons. Václavu Malému, pomocnému biskupovi pražskému, Řád bílého dvojkříže II. třídy. Státní vyznamenání biskup Malý obdržel u příležitosti 31. výročí vzniku Slovenské republiky.

Přes 13 a půl milionu korun pro útulky

Přes 13 a půl milionu korun pro útulky

14. ledna 2024 - Česká republika - Češi mají srdce na správném místě a svou podporu vysílají také směrem k opuštěným zvířatům. Již po osmé uspořádala Super zoo spolu s nadačním fondem Staň se srdcařem vánoční sbírku Strom splněných přání, ve které se podařilo vybrat zboží v hodnotě 13 706 888 Kč, což je dosavadní rekord.

Na běžky i na svah dovezou lyžaře skibusy

Na běžky i na svah dovezou lyžaře skibusy

14. ledna 2024 - Olomoucký kraj - S podporou kraje letos opět na hory vyráží skibusy. Speciální autobusy jezdí každý víkend, a budou v tom pokračovat až do 10. března. Lyžaře přepraví na trase mezi Jeseníkem, Červenohorským sedlem a Šumperkem.

Strana výpisu

11 ...