Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Film

V Česku začal vysílat dětský Disney Channel

Ikona

19. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od sobotního rána je prostřednictvím kabelového a satelitního vysílání možné naladit televizní kanál pro děti Disney Channel. V programové nabídce nahradil Jetix. Jde o první program známého amerického zábavního koncernu pod svoji značkou u nás.

V americkém Los Angeles proběhne slavnostní udílení televizních cen Emmy

Ikona

19. září 2009 - LOS ANGELES | Již 61. ročník slavnostního udílení televizních cen Emmy Awards 2009 se uskuteční v neděli v Nokia Theatre v americkém Los Angeles. Informaci poskytly oficiální stránky Emmy Awards. Mezi největší favority letošního ročníku patří seriály Mad Men a 30 Rock. Do nominací se dostaly také seriály Dr. House, Tudorovci či Ztraceni.

Martin Mareček varuje v dokumentu Auto*Mat před dopravním kolapsem v Praze

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | Dokumentarista Martin Mareček ve svém novém filmu Auto*Mat hravým způsobem pojednává o dopravních problémech velkoměsta. Režisér svůj snímek, který dorazí 24. srpna do kin, představil na čtvrteční novinářské projekci. Snímek s podtitulem Zítra vstanu a změním svoje město vznikal časosběrným způsobem šest let.

Koprodukční drama Lištičky přichází do českých kin

Ikona

17. září 2009 - PRAHA | V domácích kinech má ve čtvrtek premiéru snímek Lištičky režisérky Miry Fornay, který vznikl v koprodukci České republiky, Slovenska a Irska. Informace o filmu poskytla distribuční společnost Bontonfilm. Lištičky měly světovou premiéru na 66. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Benátkách.

Zemřel herec Patrick Swayze

Ikona

15. září 2009 - LOS ANGELES | Americký herec Partick Swayze zemřel v pondělí ve věku 57 let na rakovinu slinivky. Informuje o tom v úterý agentura Reuters. Rakovina byla Swayzemu diagnostikována v lednu roku 2008. V rozhovoru z ledna letošního roku uvedl, že mu už pravděpodobně nezbývají více než dva roky života.

Na plátna českých kin míří snímek Bílá smrt

Ikona

14. září 2009 - PRAHA | Americký thriller Bílá smrt bude mít v českých kinech premiéru 1. října. Na pondělní novinářské projekci o tom informovali zástupci distribuční společnosti Warner Bros. Entertainment. Příběh filmu, který natočil režisér Dominic Sena, se odehrává v Antarktidě.

Kameraman Karel Fairaisl byl za Hlídače č.47 oceněn na festivalu v Portugalsku

Ikona

14. září 2009 - SETÚBAL | Filmový festival Festroia v portugalském Setúbalu ocenil kameramana Karla Fairaisla za práci na dramatu Hlídač č.47. Informaci v pondělí uvedly internetové stránky festivalu. Hlídač č.47 režiséra Filipa Renče si tak na své konto připsal další ocenění.

Zemřel Larry Gelbart, scénárista, producent a režisér seriálu MASH

Ikona

12. září 2009 - LOS ANGELES | Scénárista, producent a filmový režisér Larry Gelbart zemřel v pátek na rakovinu ve svém domě v kalifornském Beverly Hills. Bylo mu 81 let, informuje v sobotu televize CNN. Gelbart se narodil 25. února 1928 v Chicagu. Pracoval jako scénárista, spolupracoval i s takovými osobnostmi jako je Woody Allen nebo Mel Brook.

Do českých kin míří akční thriller Gamer

Ikona

9. září 2009 - PRAHA | Americký akční thriller Gamer od režisérů Marka Neveldineho a Briana Taylora vstoupí 24. září do českých kin. Informovali o tom na středeční novinářské projekci zástupci distribuční společnosti Hollywood Classic Entertainment.

Drama Tobruk postupuje do nejužšího výběru na nominace Evropských filmových cen

Ikona

8. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Válečné drama Václava Marhoula Tobruk doporučila Evropská filmová akademie do nejužšího výběru na nominace Evropských filmových cen 2009. Informovala o tom Naďa Machková z produkční společnosti. Film je nyní mezi 48 snímky z 25 zemí, z nichž mnohé jsou dílem slavných a renomovaných režisérů.

V českých kinech vítězí již druhý týden film Hanebný pancharti

Ikona

8. září 2009 - PRAHA | Nejnavštěvovanějším titulem se o víkendu v českých kinech stal válečný film Hanebný pancharti od Quentina Tarantina. Informovala o tom v úterý Unie filmových distributorů. Tarantinův snímek o skupině vězňů vycvičených v likvidátory německých nacistů si během víkendu nenechalo ujít 22 892 diváků a jeho tržby tak dosáhly 3 004 733 korun.

Strana výpisu

... 80 ...