Film - REGIONÁLNÍ NOVINY

Film

MFF CANNES: Český snímek Bába vyhrál v sekci Studentských filmů

Ikona

22. května 2009 - CANNES | Krátkometrážní film Bába od režisérky Zuzany Kirchnerové-Špidlové získal v pátek na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes hlavní cenu v sekci Studentských filmů. Informovala o tom režisérka snímku. "Pro mě byl obrovský úspěch se do Cannes vůbec dostat, protože české filmy se tady zase tak často nepromítaly.

Titulní singl k nové bondovce zazpívá možná Amy Winehouseová nebo Duffy

Ikona

22. května 2009 - LOS ANGELES | Producent a zároveň scenárista Michael G. Wilson, který se podílel na realizaci několika filmů o agentovi 007 Jamesi Bondovi, se přiznal, že by chtěl slyšet další ústřední píseň k bondovské sérii od zpěvaček Amy Winehouseové nebo Duffy.

V českých kinech dominuje thriller Andělé a démoni

Ikona

19. května 2009 - PRAHA | Americký thriller Andělé a démoni od režiséra Rona Howarda se stal během premiérového víkendu nejnavštěvovanějším snímkem v českých kinech. V úterý o tom informovala Unie filmových distributorů. Film podle třetího románu beletristy Dana Browna v titulní roli s Tomem Hanksem do kin přilákal 62 476 diváků, kteří za vstupenky zaplatili 8 327 837 korun.

Mig 21 a zvláštní sdružení LeLek Orchestra vydávají DVD

Ikona

18. května 2009 - PRAHA | Po vydání úspěšného CD Mig 21 & LeLek Orchestra - Naživo, které bylo pokřtěno 22. dubna v Lucerna Music Baru, vyjde originální záznam festivalového vystoupení i na DVD. V pondělí o tom informovala Johana Turnerová. Zdokumentované vystoupení skupiny Mig 21 a třicetičlenného souboru LeLek Orchestra, jehož název vznikl zkratkou z původního Seskupení Letušek a Lesníků, se odehrálo 20. září na berounském festivalu Letorosty 2008.

Mickey Rourke si zahraje v remaku filmu Mona Lisa

Ikona

17. května 2009 - LOS ANGELES | Americký herec Mickey Rourke přijal roli v remaku britského gangsterského filmu Mona Lisa z roku 1986. V sobotu o tom informoval americký server ACE Showbiz. Rourke si ve filmu zahraje postavu, kterou v původní verzi z 80. let ztvárnil Bob Hoskins.

Skupina Coldplay nabízí své nové album zdarma na internetu

Ikona

16. května 2009 - NEW YORK | Fanoušci britské skupiny Coldplay si mohou její nejnovější živé album LeftRightLeftRightLeft zcela bezplatně stáhnout na internetu. V sobotu o tom informovala agentura Reuters. Kapela své album LeftRightLeftRightLeft původně zdarma poskytla na CD všem návštěvníkům jejího letošního koncertního turné. Nyní se rozhodla nahrávku prostřednictvím internetu bezplatně nabídnout i fanouškům, kteří se na koncerty nedostanou.

Režisér Martin Scorsese natočí snímek o životě Franka Sinatry

Ikona

14. května 2009 - LOS ANGELES | Americký oscarový režisér Martin Scorsese má nový námět na svůj další celovečerní film, který bude pojednávat o životě a kariéře zpěváka Franka Sinatry. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Zpěvák se dočkal svého portrétu v televizním dramatu nazvaném jednoduše Sinatra, které režíroval James Steven Sadwith, v roce 1992.

MFF CANNES - FOCUS: O Zlatou palmu soutěží v Cannes 20 filmů

Ikona

13. května 2009 - CANNES | Do hlavní soutěžní sekce 62. ročníku filmového festivalu Cannes bylo zařazeno 20 snímků tvůrců z celého světa. Prestižního festivalu se letos zúčastní také Lars von Trier, Jane Campionová, Quentin Tarantino a Ken Loach, jejichž filmy již v minulosti Zlatou palmu získaly.

Hororová komedie Addamsova rodina se dočká podoby broadwayského muzikálu

Ikona

12. května 2009 - NEW YORK | Newyorská divadelní scéna Broadway připravuje muzikál podle populární komediální filmové a televizní série Addamsova rodina. V úterý o tom informoval server britské televizní stanice BBC. Největší hvězdou broadwayské hororové show bude Nathan Lane, který na jevišti ztvární hlavu bizarní rodinky Gomeze Addamse.

Strana výpisu

... 80

 

Anketa

Souhlasíte s vládou navrženou důchodovou reformou?

Ano

55%

 

Ne

15%

 

Je mi to jedno

15%

 

Nemám k tomu dost informací

15%