Doprava - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Doprava

Kapsch tlačí mýtné brány na silnice první třídy

Ikona

13. října 2010 - PRAHA | Na ministerstvu dopravy leží návrh společnosti Kapsch na výrazné rozšíření mýta na silnice první třídy. Podle středečního vydání deníku E15 v něm podnik doporučuje vybírat poplatky na 2526 kilometrech těchto komunikací a postavit za tímto účelem500 mýtných bran s mikrovlnnou technologií. Pokud stát na tuto variantu přistoupí, pověří vláda rozšířením mýtného s velkou pravděpodobností právě Kapsch. Dá-li kabinet přednost konkurenční satelitní technologii, budou zájemci soupeřit ve veřejné soutěži.

RegioJet má zájem převzít regionální tratě, které chce stát zrušit

Ikona

10. října 2010 - PRAHA | Dceřiná společnost Student Agency RegioJet má zájem převzít všechny regionální tratě, které by mohly být v rámci úspor zrušeny. V neděli to v pořadu České televize Otázky Václava Moravce sdělil majitel Student Agency Radim Jančura. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) plánuje zrušit až 25 prodělečných tratí napříč regiony. "To jsou tratě, které má smysl provozovat. Myslím si, že když se zvýší kvalita, tak poroste i počet cestujících," sdělil Jančura.

Řidiči musí mít od začátku roku novou lékárničku, připomíná ministerstvo dopravy

Ikona

10. října 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Od 1. ledna 2011 čeká na řidiče hned několik novinek, nově bude například povinná reflexní vesta v autolékárničce. Někteří řidiči navíc musí počítat s výměnou svých řidičských průkazů, naopak pravidla pro užívání zimních pneumatik se nezmění, informovalo v pátek ministerstvo dopravy. Nejzásadnější změnou je nové vybavení autolékárničky. Ten se od starších liší zejména v nových zdravotnických pomůckách, jako je resuscitační maska, izotermická fólie, nebo celokovové nůžky.

Bárta: Auta nad 3,5 t budou od poloviny příštího roku platit mýto na silnicích první třídy

Ikona

6. října 2010 - PRAHA | Ministr dopravy Vít Bárta (VV) ve středu navrhl, aby nákladní automobily nad 3,5 tuny platily mýto i na silnicích první třídy od poloviny příštího roku. Prohlásil to na schůzi sněmovního hospodářského výboru. "V současnosti jednáme s firmou Kapsch, jaké řešení bude použito. Nicméně zpoplatnění silnic I. třídy chceme zavést co nejdříve. Už existuje varianta, že by bylo možné jej zavést v polovině příštího roku," řekl Bárta.

Povinné zimní pneumatiky se odkládají na neurčito

Ikona

2. října 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Přezutí vozidel z letních na zimní pneumatiky nadále zůstane na řidičích, protože chystaná novela, která měla v Česku zavést pro všechny dálnice a silnice povinnost používat na sněhu a náledí zimní pneumatiky, do parlamentu nepůjde. Píše o tom deník Právo ve svém sobotním vydání. Návrh této novely bývalého ministra dopravy Gustáva Slamečky již letos v březnu prošel meziresortním připomínkovým řízením.

Dohoda politiků: řídit budou smět už sedmnáctiletí

Ikona

29. září 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Cílem návrhu na snížení věkové hranice pro získání řidičského průkazu je zkrotit mladé "závodníky", kteří zaviní skoro třetinu nehod (jde o ty, kteří vlastní řidičák méně než dva roky). Ve středečním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes. Začátečníci budou smět rok jezdit pouze pod dozorem staršího, zkušeného řidiče. "Souhlasíme, že zhruba rok jízdy pod dohledem dovolí, aby se mladý řidič vyjezdil," říká Igor Sirota, mluvčí automotoklubu.

Prezident Václav Klaus slavnostně otevřel novou část Pražského okruhu

Ikona

20. září 2010 - PRAHA | Za účasti prezidenta republiky Václava Klause, ministra dopravy Víta Bárty (VV) a pražského primátora Pavla Béma (ODS) byla v pondělí slavnostně otevřena nová část Pražského okruhu. "Občané České republiky prošli od roku 1989 mnoha deziluzemi. Odpovědností politiků je nečinit další nesplnitelné sliby a říkat pravdu," řekl při otevření ministr dopravy Vít Bárta (VV). Kvůli posledním informacím o nedokonale těsnicích svárech mostu bylo těžším rozhodnutím stavbu otevřít, než rozhodnout o uzavření jiných.

Ministr Bárta: Prioritu v Královéhradeckém kraji budou mít obchvaty

Ikona

17. září 2010 - HRADEC KRÁLOVÉ | Ministr dopravy Vít Bárta (VV) při své páteční návštěvě Hradce Králové uvedl, že prioritu v investicích do dopravních staveb v Královéhradeckém kraji budou mít obchvaty měst. Neznamená to však, že kvůli obchvatům nedostavíme například nějaký úsek dálnice, řekl ministr Bárta. "V rámci celé ČR platí, že než slibovat občanům dostavbu nějakého dlouhého úseku dálnice nebo rychlostní silnice a nestát si za tím, tak raději tam, kde budou pochybnosti nebo nedostatek peněz bude nejdříve obchvat," upřesnil Bárta.

Motoristům se otevře šestikilometrový úsek R4 za více než miliardu korun

Ikona

17. září 2010 - MIROTICE | Motoristům se v pátek odpoledne otevře na Písecku šestikilometrový úsek rychlostní silnice R4 mezi Miroticemi a Třebkovem. Výstavba úseku trvala 32 měsíců a vyšla na 1,123 miliardy korun. Od 15 hodin se řidiči poprvé projedou částí R4, která měla být dokončena až příští rok, ale stavaři ji stihli dříve. Úsek urychlí jízdu od křižovatky na Nové Hospodě až do Mirotic o pět minut. Na trase vzniklo devět mostů a u Radobytců také podchod pro chodce, mířící ke hřbitovu.

Postavte dálnice a vybírejte si mýto, nabídne stát firmám

Ikona

14. září 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Řidiči v Česku nebudou platit už za pár let za cestu po dálnicích jen českému státu, jako dosud. Ministr dopravy Vít Bárta chce svěřit stavbu čtyř důležitých silnic soukromým firmám a po francouzském vzoru je pak nechat i vybírat mýtné. Píše o tom Mladá fronta Dnes. Jeho výši by však stát mohl ovlivnit. Důvod je jednoduchý: stát nemá na jejich stavbu peníze. Jde o opravu dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Brnem, o severní část pražského okruhu, silnici R35 mezi Mohelnicí a Opatovicemi na Labem

Dráhy začnou lidem platit za zpoždění nebo nefunkční klimatizaci

Ikona

30. srpna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Za zpoždění zaviněné chybou na straně dopravce či za nefunkční klimatizaci budou České dráhy (ČD) v některých případech vyplácet cestujícím odškodné. Informoval o tom v pondělí server idnes.cz. Odškodné se nebude vztahovat na zpoždění, které nebude způsobeno chybou ČD, nebo na zpoždění v důsledku výluk na trati. Finanční kompenzaci za zpoždění či špatnou kvalitu vlaku začnou dráhy vyplácet cestujícím ve vlacích kategorie SuperCity, EuroCity a Intercity od 20. září.

Strana výpisu

... 120 ...