Z tanečního parketu na stupně vítězů - Sport - REGIONÁLNÍ NOVINY

7SEVEN

Sport

Z tanečního parketu na stupně vítězů

27. ledna 2024, 11.55 | Česká republika - Návrat jako z říše snů prožila Eva Adamczyková. Mistryně světa ve snowboardcrossu vyhrála ve Svatém Mořici hned svůj první závod v této sezoně Světového poháru.

Adamczyková v elitním seriálu závodila poprvé od loňského března a hned se dostala do finálové čtveřice. Čtvrtfinále vyhrála. Postupovou pozici kontrolovala i v semifinále, i když ji ve fotofiniši porazila domácí Sophie Hedigerová. V boji o medaile Adamczyková po výborném startu vedoucí pozici ztratila, ale držela se ve vyrovnaném poli závodnic. Do čela se vrátila v závěrečné klopené zatáčce a první příčku uhájila do cíle. „Opravdu jsem tohle vítězství nečekala. Moc jsem toho nenatrénovala, jen nějakých deset dní v trati v Montafonu,“ řekla v televizním rozhovoru třicetiletá rodačka z Vrchlabí, která se na podzim účastnila taneční televizní soutěže.

Až před Vánoci se olympijská šampionka ze Soči 2014 vrátila na prkno a dnes se devatenáctým vítězstvím v závodě SP vyrovnala bývalé běžkyni na lyžích Kateřině Neumannové. Více triumfů na sněhu z českých sportovců nasbírala jen Ester Ledecká, která ve snowboardingu a sjezdovém lyžování vyhrála 26 závodů. Životní závod absolvoval její reprezentační kolega Choura, jenž své možnosti naznačil už jedenáctým místem v prosinci v Cervinii. Třiadvacetiletý český reprezentant zvládl tři vyřazovací jízdy a dostal se do finále. Tam ho o šanci na úspěch připravila chyba na startu, kdy se na jedné z obřích překážek prakticky zastavil. Nabral velkou ztrátu, kterou už nedohonil. I čtvrtá příčka je jeho maximem mezi elitou, poprvé je v první desítce. Před touto sezonou nebyl nikdy ani ve dvacítce.  Další čeští snowboardcrossaři Radek Houser a Jan Kubičík vypadli v osmifinále.

archivní foto: Bóša Svaz lyžařů ČR

Zdroj: sport.cz