K uplácení při zadávání veřejných zakázek se přiznaly 4 z 10 stavebních firem - Politika - REGIONÁLNÍ NOVINY

Politika

K uplácení při zadávání veřejných zakázek se přiznaly 4 z 10 stavebních firem

18. května 2011, 08.52 | ČESKÁ REPUBLIKA | Čtyři z deseti šéfů stavebních firem si myslí, že veřejnou zakázku z peněz daňových poplatníků nemohou získat bez úplatku. Tvrdí to anonymní průzkum společnosti CEEC Research mezi stovkou představitelů českého stavebnictví. Informace přináší MlF Dnes.

 

Průzkum nicméně ukázal i to, že podle manažerů se situace v poslední době mírně zlepšuje. Při včerejší prezentaci výsledků dokonce jeden z nich našel odvahu situaci na trhu přede všemi popsat. "Snesitelná úroveň (úplatku - pozn. red.) je kolem dvou procent ze zakázky. Uchazeč tím získá konkurenční výhodu a firmám se ji vyplácí zaplatit," říká Ondřej Chládek ze společnosti Chládek a Tintěra.

Žádost o úplatek potvrdilo 28 procent ředitelů, dalších 22 nechalo tuto otázku bez komentáře. Padesát procent tvrdí, že nikdy takovou žádost nezažilo.

Zprůhlednění zakázek má přinést nový zákon, který například omezí losování firem nebo zpřísní možnost ušít kritéria soutěže na míru konkrétním firmám.

Tématické zařazení:

 » Politika  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

ORLEN Jobs